Priorix, v kolikátém měsíci jste očkovali?

ronikaaaa
4. srp 2016

Dobrý den, máme jít s malým na očkování Priorix a tak by me zajímalo v kolikatem měsíci jste ockovali Vaše dite touto vakcínou a jak to snaselo? A do jakého věku se musí podat první davka? Naše Dr chce malého očkovat hned po 15.měsíci tak nevím jestli zažádat o očkování později nebo jít očkovat ☹

panickatlamicka
4. srp 2016

Dcera ma 26 m a stale mmr nema. V 15 m je prilis brzy. Ja osobne ho vubec davat nebudu. Pokud potrebzjes ocko kvuli skolce,staci ti jedna davka aplikovana pted zapisem do materinky.

urtica
4. srp 2016

@ronikaaaa Počkala bych min. do dvou let věku - jak máme i doporučeno z očk. centra.

eficenka
4. srp 2016

@ronikaaaa
počkala bych před školku, nejlépe kolem 2,5 - 3 let..
ale teda moje děti tuhle vakcínu nikdy nedostanou, když už, tak naočkovat jen v Německu monovakcínu proti spalničkám...
dle vyhlášky není určená horní hranice, tak jen napiš papír , odkládám do doby, než uznám za vhodné a podpis 🙂 doktor je chráněn a je to..

tahejhula
4. srp 2016

Dcera dostala prvni davku pred tremi tydny kvuli nastupu do skolky, budou ji ctyri roky.

kituska
4. srp 2016

Jak píšou holky..jestli kvuli skolce,tak naockovat tesne pred skolkou a do skolky staci 1 davka..nema horní hranici,tak tu druhou muzete dat treba v puberte..hlavne se nenechte vystrašit doktorkou..je lepsi si o tom neco precist a jit k dr pripravena..

urtica
4. srp 2016

@eficenka Dobrý den, můži poprosit...? Máte info , jak právně zmáknout monov. proti spalničkám...? Vím, že se k ní dá dostat přes mezinárodní lékárnu v Německu či Rakousku,ale je problém s dovozem..

vanocni_stromecek
4. srp 2016

@eficenka A hexu ockujes? Nebo se dai dat jen nejake nemoci v monovakcinach? Jak to delas ty?

rousse
4. srp 2016

Malá byla očkovaná Priorixem v 15 měsících, reakci neměla vůbec žádnou.

urtica
4. srp 2016

@vanocni_stromecek My dali Infanrix Hib + obrna zvlášť, hep. B dávat nebudem....ale byla to alternativa k Pediacelu, který nebyl na trhu....

eficenka
4. srp 2016

@urtica
kamarádka očkovala v Německu, manžel tam jel pracovat a po roce požádal o přechodný "pobyt" a pak dojela s prckem a bylo...

urtica
4. srp 2016

@eficenka aha, takže se registrovali u nějakého tamního pediatra...

anehap
4. srp 2016

Starsi dcerka dostala prvni davku ve 4 letech, nez sla do skolky, mladsi ve 3 letech(musi nastoupit driv), urcite je lepsi dat pozdeji😉 Nastesti s tim nase dr. nema vubec problem....

nikabar
4. srp 2016

..my odkládali ...po druhém roce jsem pichli...už před očkováním jsme nasadili homeopatika a brali cca 14 dní po....a příznaky žádné nepřišly...

patrusa
4. srp 2016

Syn byl ockovan v 18 mesicich, druha davka v 27 mesicich. Dcera bude mit 21 mesicu a zatim ji nema. Prave se rozhoduji zda jit ted, kdy je dlouhodobd zdrava nebo cekat do dvou let, ale to zase bude zima a spousta viroz. K zapisu fo skolky pujde uz pristi jaro, takze jednu davku do te doby musime dat. Jsem znacne rozpolcena :(. Jo, syn na obd davky bez reakce

patrusa
4. srp 2016

@nikabar jaka homeopatika?

nikabar
4. srp 2016

@patrusa silicea15CH dvě kuličky dát rano v den očkování a potom pokračovat cca tech 14 dní(2x denně 2 kuličky), máme prokonzultováno přímo s homeopatkou ...

patrusa
4. srp 2016

@nikabar dekuji, to davkovani se vztahuje nejak k vaze nebo veku? Urcite poridim. Diky

kolibrik007
4. srp 2016

Dcerka byla ockovana v 18 mesicich a bez reakce. Nejak jsem nebyla pripravena a doktorka nas naockovala,ze neni duvod odkladat. Az pak jsem si didatecne hledala informace a dnes bych rozhodne ockovani odlozila na pozdeji.

nikabar
4. srp 2016

@patrusa nevztahuje...je důležité ale min.20minut před a po podání nejíst a nepít...ditěti dat rozpustit pod jazyk, když nedokáže tak nechat rozpustit tobolky na lžičce(ne kovové) v trošičce vody...🙂

ronikaaaa
autor
6. srp 2016

Holky, ale jaka je třeba pravděpodobnost ze se dite některou z tech nemoci nakazí když třeba ho budu očkovat az cca ve dvou letech?

tahejhula
6. srp 2016

@ronikaaaa Nejvic z tech tri radi priusnice. Ale jak jsem psala, dcera ockovana temer ve ctyrech letech a neprodelala z nich zadnou, ackoli se spolecnosti deti nevyhybame a ma dva starsi sourozence.

tahejhula
6. srp 2016

Navic neni zadny problem napsat na krajskou hygienickou stanici a zeptat se na vyskyt danych nemoci. 😉

gepe
6. srp 2016

@ronikaaaa mala ockovana v 26m, ted ji budou 3r v srpnu a nastupuje do skolky v zari. Druhou vakcinu - booster nema. Sice po ockovani nic moc jednu chvili 3 dny, avsak je ok. Ani jednou nemoci se jeste nenakazila.