Priorix versus Priorix-Tetra. Jaký je rozdíl?

jana06
3. lis 2008

Ahoj, poradíte mi některá?
Jaký je v těch dvouch vakcínách rozdíl? Kromě ceny a taky že tetra je i proti neštovicím?
Nač je to vlastně očkování?
Máte s tím některá zkušenosti?
Děkuji předem za rady
Jana

geminis
3. lis 2008

Ahoj jani, no priorix je proti příušnicím, zarděnkám a spalničkám, když je tetra, tak je navíc i proti neštovicím.
Je na Tobě, jak se rozhodneš, kterou vybrat...někdo chce, aby jejich děti neštovice prodělaly, tak je očkovat nenechávají. Já nemám za to, že by to byla banální nemoc, někdy může mít dost těžký průběh a už se i stalo, že holčička umřela na neštovice!!! I v dnešní době. Takže jsme nechali naočkovat priorix-tetra.
Jedinou proměnnou, zatím neznámou, je fakt, že se jedná o vakcínu noou, priorix-tetra a tak se zatím neví, na jak dlouhou dobu bude chránit. Hovoří se o 7 letech..pokud do té doby nezjistí doktoři více, bude nejlepší udělat po těch 7 letech odběry a zjistit, jak na tom dítě s protilátkama je a popřípadě nechat naočkovat posilující vakcínu. Toť co vím já. My naočkovat nechali a uvidíme. Doktorka nám to nabídla, tak jsme neváhali.
Snad jsem odpověděla. Kdybys potřebovala vědět víc, klidně písni. Jinak my nic neplatitli, bydlíme v Německu a zde je všechno pro děti do 15 let zdarma, včetně očkování. Takže tenhle aspekt rozhodování nám ubyl 🙂
Hezký večer.

jana06
autor
3. lis 2008

Ahoj Geminis.
Děkuji za odpověď. Asi jsem už rozhodnutá. Dostane Priorix - tetra a je to.
Nebudu šetřit na svým zatím jediným dítěti, ne?
Mluvila jsem se sestrou a ta mě v tom utvrdila.
Má dva kluky (16 a 4) a oběma vždy nechávala dávat ty vakcíny, které se platili a vyplatilo se. No co, že to bude stát celkem 4000,- Zdraví mýho broučka je nevyčíslitelný, no ne? (i kdybych ho kolikrát zaplácala do země 😀 😀 😀 😀 )
Děkuji za odpověď.

geminis
3. lis 2008

Jani, není zač a máš pravdu v tom, že zdraví našich broučků je nevyčíslitelné...
A ještě jsem si vzpomněla, že se říká, že u těch placených by mělo být méně reakcí po očkování, nikde nemáš jistotu. Někdo reakci má, někdo ne. u toho či onoho. Jen abys věděla..tak ať nemáte žádné!!!
Vždy mě může nadzvednout ta reklama na prevenar, jak je u ní komentář---v západních zemí je běžné nechat děti očkovat...jenže už neřeknou to bé, že je taky běžné, že se za ně neplatí a očkuje se již jen vylepšenýma vakcínama, co jsou u nás těžce hrazené...
Tak držím pěstičky.

andulkaavetrelec
13. lis 2008

nám doktor priorix tetra nedoporučil, je to živá vakcína, takže mi dali jen priorix za 700 a proti neštovicím dáme až před vstupem do školky

pucik
14. lis 2008

ahojky, my jsme se rozhodli pro priorix tetra, ale bohužel nikde jí nemají, takže mi to docela štve, když už se člověk rozhodne, tak aby se ještě zapisoval do pořádníku, to je zdravotnictví.no co můžeme dělat. Nám řekla doktorka, že je to na nás a nechce se mi ho zbtečně trápit 2x zvlášť na ty 3 a pak na neštovice zvlášť, je to pak dvojí zásah,do organismu, tak se snad dočkáme 🙂 😉

silvik
14. lis 2008

Andu, myslím, že živé jsou všechny, včetně té základní... aspoň to nám říkal mudr kdysi u očkování starší dcerky (dostala základní vakcínu)...
Mladší měla priorix, byla bez reakce... 😉

aneriska
9. pro 2008

Ahoj, taky nevím, jestli priorix nebo priorix tetra?? MUDr. mi dala ať se rozhodneme. Jenže to je reklamní leták, tak jasně, že víc nebízejí ten tetra. Jenže - není to moc? Říkám si, když bude očkovaná proti všemu běžnému, aby nechytla něco "neběžného" o moc vážnějšího?? Fakt nevím. Doporučil někomu lékaž jen priorix? Jinak já měla neštovice asi v 17 letech, lehký průběh, nic vážného. Ještě se dočkáme, že se budeme očkovat proti rýmě a blbý náladě 🙂 . A nebo, když všichni budou očkovaný proti pl. neštovicím, ještě ta nemoc nějak zmutuje a bude pak o hodně horší.. No, ve čtvrtek jdeme k homeopatce, tak se zeptám na názor i její.

jakoubka
10. pro 2008

Ahoj.Ńám doktorka doporučila jen Priorix a úplně v pohodě.Nevím,co je na tom pravdy,že po Priorixu tetra jsou šílené reakce.Pokud malý nedostane neštovice do puberty,tak o tom budu uvažovat,že ho naočkuji.No,uvidíme.Za nás žádné takové očkování nebylo a jsme.A já jsem neštovice měla úplně slabé.
Z Priorixu jsme reakce neměli žádné 😉

kometka5
10. pro 2008

ahoj, mě mudr. doporučila, že když máme holčičku, aby jsme dali jen priorix a nechali volný průběh neštovicím, že je učitě lepší to dostat jako dítě než třeba v těhu. a pokud bych chtěla, že se dají neštovice třeba kolem 10roku doočkovat, ale žádný očkování není 100%...takže my budeme mít jen priorix.

andreea
10. pro 2008

Holky,já se ptala 3 doktorů ,kamarádů a v podstatě mi všichni řekli,že by asi svoje děti priorixem tetra očkovat nedali.I když prý neštovice vždy chytí v nejnevhodnější dobu,mají vysoké teploty,musíte být s nimi v neschopnosti...Já nejdříve chtěla tetra,ale teď asi počkám.Prý pokud neprodělají neštovice do 10 let,tak ale určo očkovat.

chechta
10. pro 2008

Holky mě to doktorka ani nenabízela a já se na to ptala tak říkal, že jak chci, ale ona si osobně myslí, že očkování proti všemu není úplně nejlepší, ael že je to samozřejmě na zvážení každého rodiče. Já raději nenchám naočkovat meningokoka, ve dvou letech pneumokoka a hepku A a pak ještě klíšťovku - ale jinak toto budu dávat jen tu trojkombinaci a ne tetra

gabca1
10. únor 2009

Holky, nevíte kolik stojí to očkování? Jdeme k Dr. ve čtvrtek, tak kolik si mám vzít sebou peněz. Dr. má vakcíny přímo v ordinaci a tam si můžeme vybrat co dáme. Já pořád nejsem rozhodnutá...

jandalinka
10. únor 2009

aneriska:pak prosím napiš názot té homeopatky,protože vím,že oni to dost odsuzují.Myslím tím jakékoliv očkování a raději všemu nechávají volný průběh nebo očkování oddalují.
My máme jít také očkovat a já vybrala Priorix Tetra raději,když už,prý je i proti pásovému oparu a navíc ty neštovice,ale teď tu čtu,že holčičkám moc nedoporučují,hm.To mi mudr.ani neříkala,tak teď jsem na rozpacích. 😒

romankav
11. únor 2009

Nám naše lékařka (předepisuje i homeopatika) doporučila Priorix-Tetra. Jasně, že se neví, jestli to bude chránit člověka proti neštovicím 50let, je to nová vakcína. Ale pokud proděláte neštovice, tak taky není 100% jistota, že je nebudete mít znova (každý člověk má jiný imunitní systém a specifické protilátky se někomu postupně ztrácí). Nejsem ale pro to, nechat dítě očkovat proti všemu, např. očkování proti klíšť. encefalitidě bych nedávala, já osobně jsem měla klíště asi 4x v životě a pokud se vyndá do 12hod, riziko přenosu je minimální.

jandalinka
12. únor 2009

Tak jsem dnes volala mudr.a objednala na Priorix-Tetra.A ptala se,co by nám doporučila a prý je úplná blbost a slyší to poprvé(cituju jak říkala mudr),že pro holčičky Priorix-Tetra není vhodné,ale jen Priorix. 😒

niki2
12. únor 2009

Ja taky nejsem jeste uplne rozhodnuta, premyslim i o Trivivacu, coz je ta hrazena pojistovnou, kazdopadne mi doktorka rekla, ze to -Tetra neznamena, ze by nestovice neprodelali, ale ze je bude mit v lehci forme.

bramburka
12. únor 2009

Holky a proc nehcete dat normalne jen ten Trivivac?

gabca1
12. únor 2009

tak jsme dnes nechali naočkovat Priorix. Dr. nám to schválila a je homeopatik. Neštovice prý nejsou nějak vážná nemoc a je normální, když si jí děcko projde. A jinak se dají neštovice doočkovat později tak to neřeším. Na Priorix prý nemá hlášené nějaké vážné reakce jen občas drobnou vyrážku 4-6tý den, zvýšená teplota. Tak jsem zvědavá jak to zvládnem 😝

niki2
12. únor 2009

Ja bych dala i ten Trivivac, jen u nasi doktorky to asi neprojde. Sestricka rikala, ze za minuly rok ho ockovala pouze 2x a vakcinu proste nema. Tak nevim, zda mam kvuli tomu zmenit doktorku nebo kde si mam jako vakcinu sehnat 😠 Tak jsem ji rekla, at mi teda da recept na ten Priorix a jeste se rozhodnu, pripadne si na ten Priorix necham prispet od pojistovny.

jabber
12. únor 2009

niki2 - doktorka tě nemůže nutit si koupit Priorix, může ti ho tak maximálně doporučit/nedoporučit. Jestli Trivivac nemá, tak ať si ho objedná, naše dr taky nemá vakcíny v zásobě - objednává je pro každé dítě až před očkováním a kterou vakcínu chceš.
Bych jí řekla, že si na ní budu stěžovat.

johanda
13. únor 2009

niki, jak píše Jabber, Trivivac je hrazená vakcína, tu musí dr. mít. Priorix je jen alternativa, u které je prokázáno méně lokálních nežádoucích účinků (btw, co se týká těch závažných systémových, tam je na tom stejně jako Trivivac).
Já bych s ní o tom vůbec nediskutovala, chceš trivivac a ona ho musí objednat.

denisa31
4. únor 2010

Ahoj ráda bych obnovila tohle téma, má někdo nové zkušenosti?

mikulka
4. únor 2010

Já se ptala dvou dr. a oba řekli, že by dali jen Priorix.
Proti neštovicím dám očkovat až před vstupem do školky, ev. do školy.

Proč dávat k tak brutální vakcíně, jako priorix je, ještě další živou vakcínu. Myslím, že by to bylo až moc. 😉

helcenka
4. únor 2010

Ahoj,
my jsme měli první dávku ještě Trivivac a druhou Priorix. Po Trivivacu se malej lehce osypal na ručkách a bříšku, tak na tři dny, pro Priorixu žádná reakce, ostatně vlastně kromě té vyrážky po Trivivacu neměl malej reakci na žádné očkování.
Naše doktorka je všeobecně pro očkování, konzultovali jsme s ní o očkování Prevenarem. Nakonec jsme malýho oočkovat nechali. Jinak Priorix tetra se mi zdál zbytečný a doktorka nám to schválila. Neštovice jsme měli všichni a jestli budou mít lehký nebo horší průběh, to nikdo dopředu neví a hrůzostrašný scénáře o tom, jak nějaké dítě zemře na neštovice mě neděsí, protože třeba taková chřipka může být o hodně horší a musela bych se pořád jenom bát, co malej chytne za nemoc. Stejně tak nevíme, na jak dlouho bude očkování chránit proti neštovicím, protože to je poměrně nová vakcína a malýho jsme nechtěli zase víc zatěžovat. Radši ho nechám oočkovat ve 13 proti meningokovi, to mi přijde jako větší hrozba. 😉
Je to jen můj názor.

shaula
4. únor 2010

My jsme očkovali Priorix Tetra, reakce standardní, tj. cca 10 dní po očkování teploty a mírně zduřené uzlinky. Rozhodla jsem se tak proto, že nechci, aby se kluci zbytečně trápili pupínky a pak jim třeba nedejbože zůstaly jizvy. Navíc já jsem neštovice neměla, takže tím chráním i sama sebe.

matra
6. únor 2010

Zdravím Ostravu... 🙂
Já taky váhám a hledám informace, jestli malého nechat či nenechat naočkovat navíc a čím... 😔
Je toho tolik, že se v tom ani pořádně nevyznám. Nechci malého zbytečně zatěžovat... ☹
Přes týden se poptám u Dr., ale taky je homeopatička a svůj názor, zda očkovat nebo ne mi nesdělila a řekla že to záleží na mě... 😒 🙄
Máte nějaké doporučení, co je nejvhodnější očkování po roce a později očkovat?
Díky moc za názory...

shaula
6. únor 2010

Matra - taky zdravím 🙂 Taky mám takovou doktorku - je super, ale jestli očkovat nebo ne mi nikdy nepoví, rozhodnout se prý musím sama. Nemáme stejnou doktorku? 😀
Z povinných očkování Vás teď čeká ještě MMR (případně s neštovicemi, podle toho, jak se rozhodneš). No a pak případně nepovinná. Jediné, co z nepovinných trošku zvažuju, je meningokok, u něho mě děsí ten strašně rychlý průběh onemocnění, obvykle než zjistí, co dítěti je, tak už je na léčbu pozdě... Zrovna před pár dny bylo ve zprávách, že zemřelo roční dítě... 😢
Pneumokoky, klíšťovou encefalitidu ani rotaviry očkovat nebudeme. A víc snad toho ani není 😀

shaula
6. únor 2010

Jo vlastně ještě žloutenka - o té taky neuvažujeme.

mikulka
7. únor 2010

shaula: prosím tě, nevíš, jak se jmenuje očkování x meningokoku a kdy se očkuje? taky o něm uvažuju.