Priorix versus Priorix-Tetra. Jaký je rozdíl?

jana06
3. lis 2008

Ahoj, poradíte mi některá?
Jaký je v těch dvouch vakcínách rozdíl? Kromě ceny a taky že tetra je i proti neštovicím?
Nač je to vlastně očkování?
Máte s tím některá zkušenosti?
Děkuji předem za rady
Jana

shaula
7. únor 2010

Pokud si správně pamatuju, tak vakcína se jmenuje Menjugate, ale kdy se očkuje, to nevím. Předpokládám, že nejlépe po ukončení povinného očkování. Nebo se možná může i mezitím, fakt nevím. Já si na něj vzpomenu vždycky akorát když vidím v TV, že se někde vyskytl 😅

dvojka
7. únor 2010

Holky,myslíte že můžu očkování zrušit i když už má doktorka vakcinu objednanou a myslim i dodanou?V loni jsem se rozhodla naočkovat malou priorixem tetra,ale ted jak je celý leden nakřáplá jsem si to rozmyslela a mám z toho strach 😒 .
Měly jsme s holkama jít příští středu 😔 ,no a já nevim co ted říct doktorce ☹

dvojka
7. únor 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat,dvě holky tady psaly,že priorix tetra pro holky radši ne...Mohla bych vědět proč???

shaula
7. únor 2010

Dvojka - jestli to můžeš zrušit, to ti tu nikdo neřekne, záleží na tom, jak se domluvíš se svou doktorkou. Je možné, že buď to může naočkovat jinému zájemci, nebo ji může vrátit dodavateli, ale to ví jen ona 😉 Každopádně tě do aplikace nutit nemůže, protože stejně musíš podepsat prohlášení, že se to očkuje na tvou žádost, a taky zaplatit. Maximálně to může považovat za nefér, nicméně zdraví dítěte je přednější a ty rozhodneš, co se jí naočkovat může a co ne. Myslím, že když jí rozumně vysvětlíš, proč ses rozhodla očkování zrušit, tak se určo nějak domluvíte 😉
A proč Priorix Tetra pro dívky ne - to by mě taky zajímalo...

dvojka
7. únor 2010

Shaula-díky,prostě tam zítra skočim a zkusim se nějak domluvit.I když je mi jasný že mě bude mít za přecitlivělou matku,ona sama mi totiž tohle navrhla když jsem nechávala starší dceru naočkovat ted v 5 letech proti neštovicím.
Si bude myslet že je to jak v Kocourkově 😝 😀

shaula
7. únor 2010

Dvojka - no a co kdybyste to očkování prostě jen odložili na dobu, kdy bude malá OK? Třeba na jaro nebo léto... Nikde není řečeno, že musí být naočkována v 15 měsících, to je jen spodní hranice, tu horní zákon neurčuje 😉 I když téměř všichni pediatři očkují hned v 15 měsících, ale není to nutné, je tu spousta maminek, které tohle očko absolvovaly třeba až po druhém roce.
Navíc jestli není zdravá, tak bych jí V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nenechala očkovat ani samotný Priorix bez neštovic. Tohle je hodně agresivní vakcína a dítě musí být na 100 % zdravé 😉

dvojka
7. únor 2010

Shaula-No vidíš 😨 .A já jsem to tak chtěla,jenže sestra mi řekla,že tam máme ještě jedno očkování pneumoka a hexu a že to nemá jak naplánovat,aby jsme se do těch termínů vešli 😕 🙄 a já se už víc neptala,páč tomu ani za mák nerozumim...Tak nevim jestli se mě chtěla zbavit nebo má pravdu...
Každopádně mi přijde divný že už má vekcinu v ordinaci,páč jsem četla že se dlouho uchovávat nesmí 😕 ,

Fakt ani samotný priorix nee?????A vidíš myslela jsem,že ten je snášen daleko líp než tetra 😨
100% zdravé budem až někdy na jaře a to kdo ví 😅 😕

dvojka
7. únor 2010

Ale máš pravdu,zkusim opětovně navrnout jestli by tohle nešlo naočkovat až na jaře...
A kdy se dává ta poslední hexa?

shaula
7. únor 2010

Dvojka - ne ne, snášenlivost je obdobná, protože ta nejagresivnější část vakcíny nejsou neštovice - je to některá z těch "tří", ale fakt si nepamatuju která.

Tady máš citaci vyhlášky o očkování MMR:
VYHLÁŠKA (č. 65/2009) ze dne 25. února 2009 o očkování proti infekčním nemocem

§ 5
Pravidelné očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím

(1) Základní očkování se provede živou očkovací látkou, a to nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte.

(2) Přeočkování se provede za 6 až 10 měsíců po provedeném základním očkování, v odůvodněných případech i později s tím, že horní věková hranice pro podání očkovací látky není omezena.

Plný text o tomto očko zde: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm (výňatek z vyhlášky je cca ve třetině stránky). Takže jak sama vidíš, píše se v ní NEJDŘÍVE v 15 měsících. O horní hranici ani slovo 😉 Oni to pediatři takhle rádi očkují, protože si to pak nemusí hlídat, ale rozhodně to není nutné.

Není problém naočkovat hexu a pneumokoka a potom někdy MMR. Nám taky v 15 měsících napřed doočkovali poslední hexu a teprve měsíc potom jsme šli na MMR. Doporučuju si pročíst ty stránky, jsou tam podrobné info o všech očkováních. Někdy je to napsáno trošku moc odborně, ale základ z toho snad pochopí každý 😉

shaula
7. únor 2010

Poslední hexa se očkuje minimálně 6 měsíců po předchozí dávce, nejpozději do 18 měsíců, takže to stihnete 🙂

dvojka
7. únor 2010

Shaulo-díky moc....
Já si to myslela hned,že v tom chce mít prostě doktorka pořádek a nechce si dělat hlavu s tím jestli už máme zahrnuto všechno očkování a tak...
Takže zítra na ní vytáhnu z rukávu tyhle paragrafy 😀 a bude namydlená 😝
Takže doufám že najdem společně nějakou střední cestu a bude vše na pohodu 😀

shaula
7. únor 2010

Tak držím palečky 🙂

dvojka
7. únor 2010

Každopádně napíšu jak to dopadlo 😉

mikulka
7. únor 2010

dvojka: dr. řekni, že máte rýmu a je to. To by tě stejně nemohla očkovat. 😉

dvojka
8. únor 2010

Tak jsem byla u doktorky ☹ a přesně jak jsem psala:,,Řekla mi,že když má dítě lehký nastydnutí tak se naočkovat může,je to prý šetrná vakcína 😕 😠 ,snažila jsem jí to vymluvit,ale prostě se nedala a co horší-řekla mi,že k priorixu jí píchne rovnou poslední hexu,že prý je to takhle běžný.
At jsem řekla cokoliv a že jsem se snažila mluvit ve prospěch malé bylo vše marné ☹

dvojka
8. únor 2010

jsem zdrcena ☹

dvojka
8. únor 2010

Mikulka-jak vidíš tak rýma není žádnou překážkou 😒 ☹

shaula
8. únor 2010

Dvojka - rozhodně bych trvala na svém. Ano, i moje doktorka říkala, že se dá očkovat hexa zároveň s MMR, ale že ona to rozhodně nedoporučuje!!! Dovedeš si představit, že do svého dítěte necháš najednou napíchnout 10 nemocí?! (nebo 9, když by to bylo bez neštovic?)
Doktorka tě k žádnému očkování nemůže donutit - zákon sice stanovuje, která očkování jsou povinná a kdy, ale v konečném důsledku jsi to ty, kdo rozhoduje o tom, kdy a za jakých podmínek necháš své dítě naočkovat (pokud dodržíš zákonnou lhůtu, je vše v pořádku).
Braň se!!! Držím ti všechny palečky!!! V nejhorším případě bych i změnila doktorku.

dvojka
8. únor 2010

No jasno mám v tom,že jí nedovolim napíchat jí hexu s priorixem dohromady...
Já se fakt bránila co mi síly stačily,jenže oni se sestrou po sobě furt koukají a mě ty argumenty po nějaký době už došly ☹ ,jsem z toho fakt špatná.
Co mi teda akorát řekla,že malou příští týden poslechne,já jí řeknu jestli nemá zelenou rýmu a kdyžtak pak se to přesune...
A to mám jako každý týden lhát,že malá má zelenou rýmu???
Ptala jsem se jí oč jí vlastně jde,že by jsme tak i tak stihly vše naočkovat v termínech a ona mi právě řekla,že to takhle dělá furt a blábláblá ☹

shaula
8. únor 2010

No a v tom je právě ten problém - "dělá to tak furt" 😠 🙄 Vím, že je to strašně těžké, já se taky nerada hádám a ke spoustě věcí se podvolím, ale jestli jsi přesvědčená, že teď by jí to očkování neprospělo, tak řekni NE. Ať si obě koukají jak chtějí a myslí si o tobě co chtějí... Každopádně hodně štěstí, ať se nakonec rozhodneš jakkoli 😉

dvojka
8. únor 2010

Díky moc-je jasný že se jí ještě nikdo nepostavil alespoň o nikom nevim...No příští středu napíšu víc.
Snad se nenechám od ní ukecat...Né-to nesmim 😠 pryč s takovou myšlenkou 🙄

dvojka
8. únor 2010

Jó,právě bych se sní chtěla domluvit na tom,jak jsi to měla ty...Ted v těch 15 měsících poslední hexu a pak za další měsíc priorix-tetra...To by jí nemělo činit žádný problém.Jenže myslim,že problém je úplně někde jinde-v její neústupnosti 😒 😠

shaula
8. únor 2010

Někde je tu diskuze o odmítnutí očkování (přímo se tak nějak jmenuje). Píšou tam maminky, které chtějí nebo úspěšně odmítají nebo alespoň posouvají i povinná očkování. Neříkám, že s nimi ve všem souhlasím, ale třeba bys tam našla nějaké užitečné argumenty. Zkus si to téma pohledat.

shaula
8. únor 2010

Tak jsem ho našla, ale koukám, že je strááášně dlouhé 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

shaula
8. únor 2010

Tak teď nevím, jestli je to ono... Jmenuje se to jinak, ale tohle mi vyhledávač našel pod termínem "odmietnutie očkovania"...

dvojka
8. únor 2010

Já tam juknu 😉 .Víš,mně ještě zaráží to,že jako nedonošenci máme stejné očkovací schéma jako donošenci.Doktorka mi řekla,že po roce se už na to ohled nebere 😒

dvojka
8. únor 2010

a přitom ho nebrala v úvahu od začátku... 😀 😝

dvojka
8. únor 2010

ještě jí můžu říct,že prostě nemám peníze 😀

shaula
8. únor 2010

Dvojka - to je super nápad 😉 Akorát pak ti možná vnutí ten "obyčejný" Priorix... 😀
Naši kluci jsou taky mírně nedonošení (narozeni 35+5), takže hexu nám doktorka začala očkovat až v 6 měsících, ale je fakt, že MMR už očkovala normálně (respektive o měsíc posunutě, ale jen kvůli doočkování hexy...).

dvojka
8. únor 2010

Shaula-no my jsme 33+0,ale co...Já už si pofnukala i v tom tématu cos mi tu nechávala odkaz 😢 😀 a každopádně jí nemám nechávat očkovat obě vakciny najednou