Příspěvek VZP na očkování proti pneumokokům

martas84
12. lis 2013

Slyšela jsem, že VZP prý do konce roku přispívá na očkování proti pneumokokům bez ohledu na věk. My jsme původně (dokud to bylo zadarmo) očkovat nechtěli, ale protože náš 14měsíční Tobík nemá moc dobrou imunitu a všude řádí nějaké virózy, rozhodli jsme se, že ho radši naočkujeme. Nevíte, jak se ten příspěvek vyřizuje? Nemáte s tím nějakou zkušenost? Díky

homeopathy
13. lis 2013

Dobrý den, být Vámi, raději bych to ještě zvážila. Ne příliš dobrý imunitní systém není tím dobrým argumentem k očkování proti pneumokokům (mimo jiné), právě NAOPAK! Doporučuji si o tomto tématu nastudovat více informací a uvědomit si, že za zdraví Vašeho Tobíka nesete plnou odpovědnost Vy, stejně tak jako to budete opět Vy, kdo ponese plnou odpovědnost za případné následky po očkování, které v případě již tak existujících problémů s imunitním systémem jsou na snadě. A ať už to je zcela zdarma či na to pojišťovna přispívá, osobně bych k takovémuto kroku nepřistoupila ani v případě, že by mi za to platili zlatem 🙂

picasso
14. lis 2013

@martas84 stačí, když si na nejbližší pobočce vyzvednete formulář a mudr. vám ho při naočkování potvrdí a na tomto potvrzení vám toto očkování pojišťovna proplatí.

janka_b2
15. lis 2013

My se ten příspěvek na očkování proti pneumokokům taky chystáme využít, ale žádný formulář myslím potřeba není. Stačí na pobočku zanést doklad o zaplacení vakcíny. Přispívají 700 Kč.

picasso
15. lis 2013

@martas84
@janka_b2 ano, mě se to popletlo s nehrazenými rotaviry. Pneumokoky proplácí VZP na základě potvrzení o zaplaceném očkování od mudr. 🙂

martas84
autor
23. lis 2013

Díky za rady, tak už jsme to absolvovali a měly jste pravdu, stačí jen na VZP předložit potvrzení o nákupu a aplikaci vakcíny, tedy účtenku. A je dobré, že už není potřeba přeočkovávat, dává se jen jedna vakcína. Navíc mi na pojišťovně řekli, že platí i pro starší lidi, pro které je toto očkování prý obzvláště vhodné.

picasso
23. lis 2013

@martas84 není zač 🙂