Proč jste se rozhodli neočkovat proti pneumokokům?

pedagogus
23. led 2014

Ahoj maminky, už jsem zde zakládala diskuzi, zda zvolit očkování Synflorix nebo Prevenar 13 proti pneumokokům. Z očkování nemám dobrý vnitřní pocit. Na druhou stranu, kdyby mé dítě onemocnělo některou z nemocí, kterou pneumokok způsobuje, tak si to budu zase vyčítat. Chci se tedy poradit, zda jsou nějaká preventivní doporučení, aby mé dítě pneumokoka nechytlo? Vy, co nebudete očkovat proti penumokokům, proč jste se tak rozhodli. Díky
Mluvím o nemocech meningitida (zánět mozkových blan),pneumonie (zápal plic), bakteriémie či sepse (otrava krve) a zánět středního ucha.
Sama jsem v dětství trpěla na zánět středního ucha, asi 3x mi ho píchali a bylo to hrozné.

gingerone
23. led 2014

Mně odsouhlasila i doktorka, že je pro nás spíš zbytečné, ale důvody:
-- z každého očkování mám rozporuplné pocity, navíc po druhé hexe měla malá horečku (první a třetí ok)
-- nemoci, které pneumokok způsobuje, jsou celkem běžné, u vakcín vyjmenované případy jsou velmi velmi výjimečné závažné komplikace běžných pneumokokových onemocnění, tedy neznamená to, že všichni hned mají třeba zápal plic nebo snad otravu krve... to možná nakonec někdo má častěji z jiných bakterií
-- nemáme starší dítě, které by domů nosilo pravidelně víc takových onemocnění
-- píchání zánětu středního ucha si pamatuju taky, asi dvakrát, ale bylo mi kolem 6 let, proto si to pamatuju, a nepovažuju to za "často", takže rodinnou zátěž nemáme
-- nemám v plánu ani příliš plavání

Takže tak. A pokud by nakonec nějakou takovou komplikaci dcera měla, tak to bude opravdu velká náhoda kombinovaná nejspíš více nemocemi a oslabeným organizmem a vzhledem k tomu, jaký mám opatrný přístup k očkování, bych si to moc nevyčítala. Kdyby měla po očkování komplikace, vyčítala bych si to víc.

jandl
24. led 2014

Nenech se zblbnout reklamami útočícími na strach z nemocí.Za čas bude spousta nových vakcín proti dalším nemocem.Kolik jich člověk snese?To se ti těch povinných zdá málo?I díky těm povinným si neseme oslabenou imunitu - kde se berou ty alergie,exemy,....to nejsou projevy zdraví.

katyxq
24. led 2014

http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm ... za mě vyšší rizika plynoucí z aplikace vakcíny než z možného chycení nemoci 😉

katyxq
24. led 2014
gamoad
25. led 2014

To také jsem nenechala očkovat..stačí projet internet, těch nežádoucích účinků.. 😒

karotky
25. led 2014

Nežádoucí účinky očkování jsou způsobené tím,že si tělo vytváří protilátky na tu simulovanou nemoc.Spíš by bylo divné,kdyby po aplikaci bylo dítě bez teplot a jiných "normálních" příznaků. 😉
Co se týče samotného očkování-to je vhodné jen v případě,když to dítě bude přicházet do kontaktu s dětmi ve věku 4-6.let,protože to bývají zpravidala přenašeči nemocí jako je zápal mozkových blan apd.U staršího syna jsem to neřešila,ale toho mladšího jsem raději nechala naočkovat-starší syn tou dobou navštěvoval MŠ a nechtěla jsem riskovat,že by tím onemocněl a mohl by pak třeba zemřít. 😖

pavelo
25. led 2014

Neočkujeme vůbec nic. Očkování proti pneumokokům je po marketingové stránce výborně provedené, ale i na stránkách samotného prevenaru píší: "Mezi rizikové faktory patří cukrovka, alkoholismus, poranění hlavy apod.". Malá (16měs) nemá cukrovku, vůbec nepije alkohol a hlavičku si taky neporanila 🙂 a "Pokud člověk trpí jiným onemocněním (například cukrovkou, onemocněním srdce, plic, ledvin nebo jater), mívá pneumokoková infekce závažnější průběh." Přesto věřím, že v několika málo případech ročně může toto očkování zmírnit průběh nebo dítě opravdu ochránit. Ale spíše u oslabených dětí z rizikových skupin. Očkování oslabuje obecnou imunitu, proto by se pneumokoků měly bát děti očkované například hexou a MMR. Očkování je spirála. Hexa a MMR (podle mě zbytečné vakcíny) děcku oslabí obecnou imunitu a je pak náchylnější k pneumokokům (a jiným nemocem). Proto by mělo očkovat i pneumokoky. Tato vakcína ale dítěti dále oslabí obecnou imunitu, proto by "pro jistotu" mělo mít další vakcíny.

pedagogus
autor
26. led 2014

@gingerone Diky a jake duvody uvedla doktorka k tomu, ze pro vas je to zbytecne? Diky

gingerone
27. led 2014

@pedagogus No když jsem řekla, že jsem měla zánět středního ucha až jako školou povinná a jen párkrát a manžel prý ne. A že nemáme doma žádné další (starší - škola, školka) dítě, od kterého by se mohla snadno nakazit. Tak na tyhle dvě informace mi řekla, že si myslí, že není důvod to očkovat. A já jsem byla ráda.
Než jsem měla dítě, bylo mi jasné, že očkování je strašně skvělé a důležité (přesto nejsem očkovaná ničím navíc). Když jsem se začala zajímat, co čeká moje čerstvě narozené miminko, číst na internetu a podobně, tak jsem docela změnila názor. Ještě ne úplně. Povinná očkování dávám, ale hodně hlídám, aby byli všichni kolem zdraví a tak vůbec... Ale tím, že je to jediný a správný - očkovat nabo neočkovat, - si jistá nejsem. Takže to beru kompromisem.

pedagogus
autor
28. led 2014

@gingerone Diky za odpoved 😉 . Ja mela zanet stredniho ucha poprve ve 3 letech a dodnes na to nezapomenu. 😖 Starsi dite nemame. I proto jsem se rozhodla neockovat. Prevenar lze naockovat i pozdeji, pry se ve 3 letech aplikuje jen jedna davka, ve dvou letech 2 davky.

picasso
28. led 2014

@pedagogus Prevenar se dá naočkovat až do 17 let a i pro dospělé 🙂

bartijana
14. črc 2015

Druhé a teď třetí dítě jsem očkovat necgala jako kojence. Starší sourozenci jsou riziko. Pokud je dítě jedinaček a bude ho člověk střežit jako v bavlnce ,eliminovat kontakt s dětmi, tak stačí až před školkou. Le to je zaseoslabeno očkováním mmr a tam jsou reakce co vím horší je to živá vakcona. TAk je na každém jak se rozhodne. Já to radši dala s hexou.

reinne
14. črc 2015

Osobně bych dala na vnitřní pocit, ten se většinou neplete. Očkovat jsem nedla nic z nepovinných očkování. Kde je řečeno, že očkování dítě ochrání? Nikde. Je to hra se strachem rodičů.

luciamala1979
3. srp 2015

ja osobne nie som proti očkovaniu, prevenar 13 má dcera aj starší syn. ALe.. dcera chytila pneumokokový zápal pluc a je nosičom pneumokoka, po 3 dávkách prevenaru 13. No a okrem toho sme mali nedávno pichané ucho a mala vo výtere haemophilus influenze (proti hemofilum sa očkuje v hexa vakcíne, tiez mala uz za sebou 3 dávky). Tak začínam byt taká rezignovaná voči očkovaniu, nakolko reakcia dr. je len taká, že podtypy hemofilov a pneumokok sa zistujú az při opakovanom tazkom zánete.. ci to má zmysel..

luciamala1979
3. srp 2015

@reinne ano vnitřní pocit dá zvětša pravý směr

vercasindel
14. pro 2016

Dali jsme prevenar 13 ve trech mesicich,mala byla uolakana,ospala.mmhirecky sice nemla,ale nejak se ve me neco zlomilobabdalsi davky jiz nechci.nevite,jestli tim,ue jsme jednuvdalivavdalsi uz nechceme nenadelame vice skody nez uzitku?ze by bylo lepsi dojet alespon ve schematu 2*1 s vetsim casovym odstuoem?(coz mudr.uplne nastvalo,ze nestihnem ti davky 7 mesicu veku,ze iz to poslala na pojistovnu).

lajla
14. pro 2016

Mám 4 děti, 2 ockovane i nepovinným...nechala jsem se ukecat před pár lety... pořad nemocní, dýchání, Orl...a kolik peněz vyhozenych
Třetí dcerce padla komplet imunita po třetí hexe, dr nepomohli
Kluk nemá jediné očkování, je naprosto zdravé dítě, v klidu si prodělal už i neštovice , když už je nemocný tak vždy jen pár dní a bez potřeby jakýchkoliv léků,

radush7
14. pro 2016

@vercasindel zkus se zeptat ve skupině Očkování/ neočkování rady, info, zkušenosti ....poslala jsem ti odkaz na stránky

littlejane
14. pro 2016

Nechala jsem oba ockovat Synflorixem a oba, zvlast dcera, nekolikrat ORL, pichane ucho a vecne zanety. Za me bylo toto ockovani zbytecne.

alcar
14. pro 2016

Moje znama nechala naockovat Prevenar zaroven s hexou. Jeji dcera po treti davce (v dobe aplikace lehka ryma - dle dr.neni kontraindikace) v 6 mesicich asi 14 dni na to prodelala pneumonii, tak tak se vyhly hospitalizaci. Nyni ma skoro tri roky, pneumonii mela jiz 2x, bere dlouhodobe inhalacni kortikoidy, celkem 8x atb, permanentne nachcipana, dle meho nazoru to vypada na ziskanou imunodeficienci vlivem ockovani - samozrejme neprokazatelnou.

vercasindel
14. pro 2016

@radush7 moc dekuji🙂

janicekslunicek
30. pro 2016

@radush7 můžu také poprosit o odkaz na tu skupinku očkování/neočkování.. ? jsem asi stejný případ jako @vercasindel

properjoey
30. pro 2016

Ja ti dam jen takovou radu,jak jsem to udelala ja.precti si,proti cemu se ockuje,pak si dohledej,kvuli kterym kmenum jsou hospitalizace a ktere jsou nejzávažnější.potom si najdi celkove procento nakažených.a musi ti vyjit,ze ockovat je blbost,protoze ta procenta jsou tak miziva...ja to tak udelala vzdycky.rada se rozhoduji na základě faktu a cisel

petrasipkova1
30. pro 2016

@properjoey no nevím, ale tohle asi nejde přece použít na české populaci, která je právě dost proočkovaná i tím nepovinným proti pneumokokům, proto Vaše výpočty nic nevykazují.

properjoey
31. pro 2016

@petrasipkova1 myslím si opak.zjistite,že většina hospitalizaci je v důsledku jiných kmenů a také to,že veliká část děti s tímto očkováním naopak trpí na záněty uší...Ale samozřejmě je to každého věc...

juanka
31. pro 2016

Mně doktorka řekla, že Prevenar/Synflorix se dá pak doočkovat klidně později, třeba ve 2 letech, a už to nebude tolik "píchanců" jako u mimina.
Tak jsem si řekla, že Hexavakcína zatím stačí, aby toho očkování nebylo moc najednou.
No a teď jsou mu 2 roky a zase řešíme Priorix, takže na pneumokoky už prdim 🙂
To dám radši Bexsero proti meningokokovi, kterej ti dítě může zabít klidně do 24 hodin.

janicekslunicek
31. pro 2016

@radush7 děkuji 🙂

hanafaustyna
31. pro 2016

Neockovali jsme, protoze je tam pry vyssi riziko vzniku epilepsie a my mame rodinné dispozice, tak jsme to nechteli provokovat. Ale s doktorkou jsme museli hodne bojovat,ze pry to dostane tak jako tak,kdyz mame dispozice

lajla
31. pro 2016

@hanafaustyna to si doktorka dovolila prskat nad nepovinnou vakcinou??? Nakopat fakt..

hanafaustyna
31. pro 2016

No prskat,proste nas presvedcovala,jak je to dulezity,potrebny a výhodný, kdyz to plati pojistovna.