Prosím shlédnout: "Očkování je organizovaný zločin"

diamanta
5. kvě 2015

@pavlatut podobné výkřiky, ať už jde o očkování nebo něco jiného, v čem kdokoliv s čímkoliv nesouhlasí a do toho někdo řekne: tak se odstěhuj, jsou fakt hloupé. Kdyby každý kdo s něčím nesouhlasí, ať plně, nebo zcela (s očkováním mámproblém ale nejsem zcela proti, jestli jsi moje příspěvky četla) emigroval, tak by tu nezůstal nikdo. Co takhle zůstat a snažit se očkovat bezpečně jako o tom mluví
@hojda a
děkuji
@eliska_z že to tak pěkně napsala za mne
a
@gepe chápu, že nejlepší je výměna lékaře, ale zas ono se to mluví jednodušeji, pokud takového máš v dojezdu. Já o tom uvažovala, a rozhodla jsem se, že bych ohrozila lékařem ve velké vzdálenosti své děti, protože očkování je jen jedno medicínské téma. v tom ostatním nemám důvod o naší mudře pochybovat, je snaživá a dokáže poznat určitě spoustu nemocí. Když jsem o tom uvažovala, tak jsem si představila, že si odchodem nadělám zle a pak až bude mít dítě 40 horečku nebo spadne a poraní se a já nebudu schopna posoudit, zda je to banalita nebo se něco děje...tak jezdit na dálku je risk. A takové věci se dějí. Očkování je jen jedno téma a kvůli tomu, že se liším v názoru na něj (pro ni očkování není žádná větší zátěž a nú jen teplota atd) nechci ohrozit své děti v případě akutní pomoci v místě bydliště. Já myslím, že to je pochopitelné, ale musím se tedy v tomhle tématu, na kterém se neshodneme, prostě prosadit proti jejímu názoru. Já jsem třeba zjistila až po všech těch nú co jsem viděla na dětech, že existují lékaři, kteří rodičům rozmlouvají nepovinná očkování, co si zjišťují možné souvislosti v širším časovém horizontu a tak dál... A mimo jiné jsem i já byla do té doby zastáncem skalním, a lékařem podporovaným. Jenže pak jsem prostě narazila a nikdo s bílým pláštěm mi nedokázal s dítětem pomoct.

me79
5. kvě 2015

Já jsem z očkováni též rozpačitá. Stěhování z ČR nic nevyřeší. Já žiji mimo ČR s mala též byla očkována bez možnosti oddálení. Pravda později než v ČR - tj. ve 3. a 4. měsíci a nyní ji čeká 3. a na delší dobu poslední očkováni v 10.m. 😒

angipe
5. kvě 2015

@hojda Dobře napsané...souhlasim!

eliska_z
5. kvě 2015

@hojda To nám dr. řekla taky, ale státní školky to holt vidí jinak. Mají dost očkovaných dětí... Naštěstí alespoň soukromé školky to berou, i když to není řešení pro každého.

hojda
5. kvě 2015

@eliska_z Mám kamarádku s dvěma neočkovanýma holčičkama a teď to řeší 😔 .

eliska_z
5. kvě 2015

@hojda Popravdě jí to nezávidím a přeju, aby se jí povedlo je někam dostat.
My to zatím snad vyřešíme druhátkem, které doufám, bude zdravé jako řípa a odložené a rozložené očko zvládně dobře. Pak se uvidí. Za 4-5 let to může být všechno úplně jinak.

hojda
5. kvě 2015

@eliska_z Má problém opravdu velký☹, školky je nevezmou, asi ani soukromé☹, navíc pro dvě děti v Praze soukromá školka to je skoro 20 tisíc měsíčně 😔

eliska_z
5. kvě 2015

@hojda Leda nějaké babičky, nebo vím, že někdo platil "soukromou" chůvu pro děti. Hlídala 2 nebo 3 děti a platili jí za měsíc tuším kolem 12 tisíc. Hlídala i v době nemoci dětí. Rodičům se to vyplatilo, protože za soukromu školku by dali mnohem víc.

ilonkaseda
5. kvě 2015

Před cca 2 roky vyšly na idnes články a rozhovory o očkování.Oba zajímavé a stojí za to pročíst oba názory
http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vliv...
http://ona.idnes.cz/povinne-ockovani-ano-ci-ne-...

orchidis
5. kvě 2015

@alubif Ano, ano, ano, naprosto souhlasím a klaním s paní Informované. Jdu rovnou skočit pod vlak, pže jedno děcko na pískovišti dneska kýchlo a určitě mi spustilo KLOHHDAE syndrome... 😀

Já netvrdím, že nemáš pravdu, to jistě ano, ale dá se s tím, co nám všechno hrozí vůbec normálně žít 😀?

hojda
5. kvě 2015

@eliska_z Babičky mají na Slovensku, asi bude muset jít cestou chůvy, nebo zůstat doma, než půjdou do školy 😔 .

eliska_z
5. kvě 2015

@hojda To je jak u nás. Jedna babička 150km, druhá 300km a obě navíc pracující. Úplně je chápu a opravdu jim moc přeju, aby se jim to nějak povedlo rozumně vyřešit.

gepe
5. kvě 2015

@diamanta to, ze jsi jinak spokojena s vasi mudr, mas problem s dojezdovou vzdalenou lokaci jineho mudr predtim nebyla rec. Tudiz to co jsi mi vypsala nakonec vyzniva, ze jsem radikalni jedinec, ktery resi co se tyce kvality pediatru, jen to jaky maji pristup k ockovani. Tak to ovsem neni. Ano, nemame mudr zas tak daleko, jsmev Praze, kde je urcite vice pediatru, nez u vas. Avsak, kdyz nase mala mela z niceho nic pres 39st, zvracela ak jsme necekali do rana nez zavolame nasi pediatre, kdy muzeme dojit (ma rozdelene ordinacni hodiny), ale jeli rovnou do spitalu. Nakonec 6ta nemoc. Jindy jsme byli 170km od Phy, mala najednou horecky jak blazen, nechtela jist, aspon pila, srazet moc nepomahalo a kdyz zacala byt fakt divna a ano dle internetu vse odpovidalo meningitide, hazela neskutecny tyce, nevolali jsme pediatre, ale valili do nejblizsiho okresniho spitalu. Tot k tematu pediatr.
Nejsem rozhodne skalnim zastancem ockovani 😅 je mi jedno jak kdo ockuje, co ockuje, ci neockuje vubec. Je to kazdeho vec, jak se rozhodne. Co mi vadi, ze ani ne tak ze strany ockujicich, ale spise neockujicich je velky tlak v presvedcovani druhych o jejich pravde, zadna stredni cesta, ci respekt k ockujicim. Kdyz se podivas na mk, nekdo se zepta, jak co nejsetrneji ockovat, ci kterou vakcinu vybrat, z 10ti prispevku je napr pouze 1 jediny odpovidajici na otazku, zbytek odkazy, jak chteji ublizit diteti, jak je ockovani spatne, apod. Nevnucuju nikomu at ockuje to ci ono, avsak mi vadi, ze chybi ten respekt a kolikrat soudnost. Uz jsem jiz i drive zminila, jak nam bylo prano, aby nase dite po ockovani zemrelo, ci se aspon dozilo ve zdravi dospeleho veku. To Ti prijde normalni?
@hojda bohuzel i kdyz ma dite potvrzeni od lekare, ze ma zdravotni ko traindikaci k ockovani, skolky nerespektuji. Na jednu stranu chapu, na druhou stranu to neni v poradku.

whitehorsez
5. kvě 2015

Treba osvetli to, proc 3+1 a ne 2+1 jako okolni staty http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2015_06.htm
Jinak u nas mi ve školce tvrdili, a vlastně i sama dr, ze např. očkování pediacelem 2+1 je nedostatečné, tudíž je takové dite postaveno na roven dítěti uplne neockovanemu. Naopak alergolozka mne za pristup odložení očkování,schéma 2+1 pediacelem pochválil a, ze dělám maximum pro to, aby dite melo menší riziko projevu alergie jejíž vysokou pravděpodobnost výskytu ma po mne.
A jen tak mimochodem, o alergiich se vědělo uz krátce po 2sv.válce, babička alergii mela a dost s tim trpěla, ale ten masivní nárůst nejakou příčinu mit bude.

barusak1
5. kvě 2015

@anjelita vy nezijete v ČR? pokud ne, tak proč bojujete za zákaz očkování tady?

rochy
10. kvě 2015

@kyia Pediacel vám sežene doktorka, v lékarnách není ale v distribuci JF Trading což je oficiální distribuce Sanofi Pasteru , by mel byt stale k maní. přeji hodně štěstí .