Proti čemu byste nechaly očkovat 14měsíční dítě?

michaelahlistova
15. říj 2013

Mam dotaz, dnes nam dr nabidla ocko :zloutenka typu A, zardenky, priusnice , plane nestovice ockovaly by jste?

betysek
16. říj 2013

Zarděnky, příušnice a spalničky jsou "povinné" očkování, bez něj nevezmou dítko do školky...Ale dá se očkovat i později, není stanovena nějaká hranice, naše dr. očkuje před 2. rokem. Žádné očkování navíc bych nedávala...Přidej se doskupiny očkovat/neočkovat....tak se dozvíš víc o očkování

majjka24
16. říj 2013

Máme posunuto MMR, nic navíc rozhodně dávat nebudu 🙂

luthien.k
18. říj 2013

@betysek není pravda, že takto neočkované dítě nevezmou do školky, to moje je toho důkazem. Za přečtení stojí: http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/oc... a http://www.vitalia.cz/clanky/13-kauza-ockovani-...

andelka
18. říj 2013

MMR,ale máme ho posunuté minimálně na příští léto.

betysek
18. říj 2013

@luthien.k Díky za info. 🙂 To jsem nevěděla.Je fakt, že jsem se o to nikdy moc nezajímala, protože dcera "povinné" očkování má. Začala jsem se o očkování více zajímat až teď u druhé dcery....Právě jsem se minulý týden ptala ve školce ředitelky, jak je to s přijímaním neočkováných dětí. Zajímalo to maminku v jiné diskusi...Dozvěděla jsem se, že ona by neočkované dítě nepřijala,protože je právě nařízení, že musejí mít děti "povinné" očkování....Chodí to prý kontrolovat i inspekce....

dana3262
18. říj 2013

@betysek moje taky nema a je ve skolce.

vilibalda
18. říj 2013

@michaelahlistova Nevíš název vakcíny? Je to divná kombinace nemocí 😒 Zarděnky a příušnice jsou v povinném očkování, tak pokud nebudeš bojovat za neočkování, dítě proti nim očkované bude. Očkují se od 15 měsíců.

luthien.k
18. říj 2013

@betysek ano, to může kontrolovat jejich inspekce, protože školský zákon říká, že přijímat smí jen očkované děti, ale možnosti, jak na to vyzrát, naštěstí existují.

verusa.j
19. říj 2013

Moje taky mít nebude a už je nahlášené

verusa.j
19. říj 2013

@luthien.k dávali jste ve školce ještě nějaké dobrozdání, že přebíráte zodpovědnost ?