Průjem po hexavakcíně, má to souvislost?

glimmer
15. bře 2013

Ve středu jsme byli na očkování Hexavakcínou, a malej má od čtvrtka průjmy a v noci na dnešek do teď už měl 9x plnou plínku ... myslíte že to má souvislost s očkováním ? Díky za názory.

nae
15. bře 2013

Ahoj, áno, je to jeden z nežiadúcich účinkov popisovaných aj v príbalovom letáku:

Gastrointestinální poruchy
Časté: průjem, zvracení

katyxq
15. bře 2013

Je to víc než prabděpodobné, stačí si přečíst příbalový leták (což by člověk měl udělat vždy už předtím, než něco nechá dítěti aplikovat).

venuss
12. kvě 2013

ahoj jak dlouho takové průjmy trvají.Holky maji dýl jak týden po očkování a již 5tý den mají 1-2x pokaděnou plínu ( vodnatá nazelená stolice). Dávám probiotika a zatím zlepšení v počtu stolic za den.

nae
12. kvě 2013

@venuss ťažko povedať, koľko to bude trvať. Protilátky sa tvoria min. 3 týždne, takže minimálne toľko je vyprovokovaná imunita na maximum.

venuss
12. kvě 2013

@nae fakt?
30.5. máme jít na další očkování, tak to jim nechám posunout, to bysme taky mohly jít z průjmu do průjmu. Děkuji za info...

nae
12. kvě 2013

@venuss
aké staré máš holky? Nazelenalá stolica može mať viac príčin, ale pokiaľ vidíš priamy súvis s očkovaním, tak je to jasné. Veľa malých detí može takto reagovať napríklad na prítomnosť laktózy vo vakcíne.
Pokiaľ pojdete na ďalšie očkovanie, musia byť holky úplne zdravé, žiadne průjmy, nechutenstvo, výsyp, ekzémy, soplíky apod. Držím palce.

venuss
13. kvě 2013

@nae Holky mají 3 měsíce a s tou laktozou mě to nenapadlo, jako novorozenci s tim měli problémy. Nejím žádné jogurty, ani mléko. Pouze plátkové sýry a samozrejme jim vapnik.Meli boleni a zelenou stolici po mlecnych vyrobcich...🙂 Dobre, tak pokud nebudou holky 30.5. fit, tak to reknu doktorce, at jim to odlozi. Stejne si chceme uzit i se starsim synem detsky den.🙂

nae
13. kvě 2013

@venuss Moj mladší syn mal z mliečnymi výrobkami (okrem trochy jogurtu) problém až takmer do roka, nemohla som ako kojaca nič mliečne, výnimkou bola trocha masla či trocha tvrdého syru. My sme hexavakcínu nedávali (pokiaľ máš rozočkovanú hexu, je možné doočkovať 5vakcínou Pediacel, BEZ LAKTÓZY!). http://vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_13.htm
Nie je to žiadna sranda, dosť skúseností s tým má @katyxq .

venuss
13. kvě 2013

tak to jsem vubec nevedela, ze se dá očkovat něčím náhradním. Holky mají nejspíš intoleranci laktozy. Kdyz jsem jedla jogurtym mely také zelený hlenovitý průjem a bolení, od té doby nejím mléčné, kromě plátkových sýrů (občas) a ukázalo se to až teď, ale nedala jsem si to do souvislosti.☹ Zítra půjdu k doktorce,tak se ji na to zeptám. Dočetla jsem se tedy, že se to platí, ale to se nedá nic dělat,no.

venuss
13. kvě 2013

@nae Můžu se ještě zeptat, jestli Váš syn, měl alergii na BKM nebo laktozu? a také jste nechala tímto očkovat?

nae
13. kvě 2013

@venuss Alergiu na BKM zrejme nie, lebo jogurty mi toleruje. Myslela som si, že problém bude v intolerancii laktózy, veľa príznakov tomu nasvedčovalo podľa toho, čo som si načítala. Akurát som tiež zistila, že materské mlieko obsahuje množstvo laktózy a s ním problém nemal. Takže skor ide asi o to, že s kravským mliekom má trochu problém (ak nie je v zakysanej forme ako jogurt), ale zrejme z toho postupne vyrastie - už sa to o dosť zlepšilo. Ja som ale stále na takmer bezmliečnej strave, kojím stále. Hexavakcínu som nechcela z princípu (naposledy pred polrokom veľký škandál so sťahovaním viacerých šarží celosvetovo kvoli údajnej možnej kontaminácii výrobného prostredia). S Pediacelom skúsenosť máme.

venuss
14. kvě 2013

@nae Holky také nejspíš mají intoleranci laktozy. neco v mé stravě snesou a něco ne. A můžu se tedy zeptat, jaké reakce jste měli po Pediacelu? Dnes jdu k doktorce,tak to navrhnu.

venuss
14. kvě 2013

tak jsem byla u doktorky a moc se ji nezdalo, že by to mohli mít po tom očkování, když se jim to objevilo týden po očkování a pediacel ještě neočkovala. Udělala výtěr a uvidíme. Výsledky budou příští pondělí.

niccky.z
2. bře 2015

@venuss ahoj ako te dopadli? ockovali ste dalej??

venuss
2. bře 2015

@niccky.z Ahojky, očkovali jsme dál hexa- vakcínou a po výtěru měly holky nějakou bakterii a museli jsme dávat laktobacilky, ty jsme teda davaly az do 1 roku a potom jen hylak... Holky měly alergii na bílkovinu kravského mléka, která je obsazená v hexa vakcině, po druhé dávce se osypaly exemem a trpely na nej az do doby, nez jsem si začala platit paní přes internet, která nás exemu, díky správně nastavené stravě, zbavila...🙂

niccky.z
2. bře 2015

@venuss a potvrdil vam niekdo ze ste mali prujem z ockovania??
my mame prvu vakcinu za sebou a mala ma uz 2 tyzden prujem

venuss
2. bře 2015

ne, to se nedá nikdy nijak potvrdit, ale deti od sestrenky meli taky prujem po hexe. prujem a rymu... ale 2 tydny je uz dlouha doba, no... ale nam nasli tu bakterii, tak nevim jestli to bylo z hexa vakciny. holky mely prujem 2 mesice