Ranka po očkování TBC už nehnisá, je možné dát Hexu?

maarika
3. lis 2013

Ahoj holky,nechávala jsem syna v březnu očkovat proti TBC.Reakce na očkování byla dost velká ( hnisající ramínko) z toho důvodu se nám stále odkládá očkování poslední dávkou Hexy.Synovi je v tuto chvíli 17 měsíců a v úterý máme jít opět na poslední Hexu.Pořád prckovi zkoumám tu jizvičku a má tam stroupek,ale nevypadá,že to hnisá.Chtěla jsem se zeptat,je možné takhle již tu poslední dávku Hexy dát? A co by se stalo,kdyby byla podána vakcína a ramínko nebylo ještě uplně zhojené?Předem moc děkuji

megy
3. lis 2013

nám se ramínko hojilo rok, ještě teď to má do červena a ne zcela zajizvené a reakci jsme měli tak jak píšeš. nechali jsme očkovat i tu poslední dávku a bez problémů. očkování je na tobě a taky na domluvě s dr., tak se dohodni a uvidíš 🙂

maarika
autor
3. lis 2013

@megy takže i když měl prcek ramínko červené a měl tam stroupek,tak jste očkovat nechali?A bylo to teda v pohodě?Vím,že každé dítko je jiné,ale tak by mě to zajímalo jen pro info 🙂 A vlastně co se mlže stát,když by mu to dr píchla a nebylo to ještě zcela zhojené?Začalo by to případně "jen" znovu hnisat?Moc děkuju za případnou odpověď 🙂

megy
3. lis 2013

@maarika nevím, co by to udělalo, každopádně, náš to má i teď po roce trošku červené s počínající jizvičkou a očkování o.k

maarika
autor
3. lis 2013

@megy tak jo,ale i tak moc děkuju za info 🙂

misaksvorc
3. lis 2013

očkovat další látkou, pokud není zhojeno očkování proti TBC = postup non lege artis, dokud nemáte naprosto zhojené, dr by neměl vůbec očkovat...

maarika
autor
3. lis 2013

@misaksvorc já si to právě myslím taky,už několikrát nám bylo očkování odloženo.Ale nevím,co konkretně si mám představit pod slovem naprosto zhojené...☹ Znamená to,že by místo vpichu nemělo být červené a neměl by tam být stroupek?Nebo to znamená,že místo vpichu nesmí hnisat?Moc děkuju 🙂

misaksvorc
3. lis 2013

@maarika u syna, který byl v generaci TBC je "povinné" jsem ho taky dala, i když se to hojilo naprosto ok, dr s dalším očkování čekal, až tam nebude vůbec nic - tj. stroupek ani zarudnutí - očko sám odložil. Synovci stroupek hnisal a museli dokonce na plicní. Z posunutí hexy bych si opravdu hlavu nelámala...a rozhodně bych se nenechala dr natlačit, že je to ok...
Pokud patříš mezi "skupinku" očkujících maminek, vymlouvat ti to nebudu i když z vlastní zkušenosti očku nedůvěřuji, ale aspoň počkejte, až to bude mít ok 🙂

maarika
autor
3. lis 2013

@misaksvorc no právě,že já moc do skupinky očkujících maminek nepatřím... 😉 Co jde,tak odkládám.Teď jsem na neirčito odložila Priorix,ale tahle Hexa mě trápí,pač ani nevím,zda je nutné tu poslední dávku podat do nějakého věku atd.Docela v tom tápu a určitě nechci udělat něco,co by mohlo potom ohrozit mé dítě.... ☹
U dr jsem byla minulý měsíc a to mi řekla,že to ještě krapet hnisá a že očko odložíme,byla jsem fakt ráda.No,ale řekla mi,že máme přijít začátkem listopadu,což je teď v úterý,prcek má ramínko pořád červené,pořád tam má stroupek i když je to o něco lepší než minulý měsíc,ale pořád tam je,takže vůbec nevím,co a jak ... ☹

indy2
4. lis 2013

Vubec bych ani nepremyslela nad tim, zda ted ockovat. Proste bych neockovala a doktorka te do toho nutit nemuze. Jde o zdravi tveho ditete. Navic to, ze mel takovou reakci po ocku taky muze znamenat, ze jeho telicko se s tim neumi vyporadat zas tak jednoduse a kdyz uz se s tim chudinka zase trochu popral, tak ho hned oslabit dalsi vakcinou? Opravdu bych se moc nerozmyslela. Hodne stesti.

aneriska
4. lis 2013

@maarika Nečetla jsem celou debatu, ale s tím, že nemáte poslední dávku Hexy bych se vůbec netrápila. Na Slovensku a myslím v Británii se očkuje schématem 2 + 1 posilující dávka. U nás se dávají ty dávky 3 + 1. Takže pokud má ty dávky tři, mělo by to být OK. Já už s očkováním nesouhlasím, poté co jsem nastudovala řadu materiálů poté, co měla znepokojivou reakci moje dcera (po 3. dávce Hexy). Hexu tedy má, ale víc nechci.