Reakce na injekci TBC. Jaká by mala bejt?

ivetalopourova
21. srp 2007

ahoj, chci se zeptat, mam 3 mes holcicku, ktera nema zadnou reakci na tbc co ji p?chli v porodnici. Nema ani zapalenou rucickü, vubec nic. Myslite, ze bude muset byt preockovana? Nemate s t?m nekdo zkusenost?

hanah_2002
21. srp 2007

Ahoj,
tak to já mám přesně opačný problém. 8-měsíční syn má kolem očkování červené kolo velikosti padesátikoruny a má to takové ošklivé.Doktor sice říká, že když mu ten vpich nehnisá, tak je to v pořádku. Ale přijde mi divný, že po 8 měsících má reakci nebo co to je. A objevuje se mu to když se oteplí nad 25 st. Pak se ochladí, tak mu to vybledne, ale tu kůži tam má pořád takovou divnou.

berhu
21. srp 2007

Iveto, urcite vas pozvou na kontrolu (tusim od listopadu 2006 se automaticky zvou vsechna miminka) a tam ti reknou co a jak dal. Nevim to jiste, ale myslim, ze se provede vysetreni krve a na zaklade toho se to pak resi. Kamaradcina 15 mesicni holcicka taky nema zadnou reakci, to vysetreni ji teprve ceka...

ivetalopourova
autor
21. srp 2007

Berhu: diky, take jsem slysela, ze nas pozvou na kontrolu, asi je nejaka odolna . Jen me to bylo divny v okoli tu reakci kazdy ditko ma

kocurek
21. srp 2007

hanah_2002
ivetalopourova

Na nkontrolu po ockovani TBC vas pozvou, dela se to ve 3. mesici. My dostali reakci na TBC ve 2. mesici a trvalo to dalsi mesic, nez se nam to zahojila, i kdyz stale nemame jeste jizvicku (mame 5 mesicu), sem tam nam to hnisa, ale pry je to dobre. ☹

valy
21. srp 2007

nasej malinkej to tiez uz asi dva mesiace hnisa a vraj ju nebudu moct teraz asi preockovat, kym sa to nezahoji

vavka33
21. srp 2007

Nam to hnisalo 6mesiacov,potom som jej to vycistila,lebo sme koli tomu nemohli byt klasicky ockovani a teraz tam ma len cervenkastu jazvycku,takze nas 1.krat ockovali v 7.mesiacoch.

bera
21. srp 2007

no tak nám to hnisalo a dr. říkala, že je to tak v pořádku, že to má hnisat a ve 3 měsících nás normálně naočkovala...tak teda nevím, každý dr. řekne něco jinýho, tak si pak vyberte... 😖

hanah_2002
21. srp 2007

Hm to je fakt zajímavý, nás totiž na žádnou kontrolu nepozvali. Pokuď to teda nekontroluje samotný dětský doktor.

bera
21. srp 2007

já jsem se na to ještě naschvál dr. ptala, zda nás bude očkovat, když to malé hnisá a ona že jo, že to je prý dobře, že to hnisá... 😒

sokolka
21. srp 2007

No tak to nám to také hnisalo a přišla nám normálně pozvánka na kalmetizaci to je kontrola na infečáku (aspoň u nás v Příbrami). Tam nám řekla, že to je v pořádku, že to má krásný, ale naočkovali nás až včera. Prý je to lepší nechat do čtyř měsíců aby se to moc neuspěchalo. Jinak kamarádky klučík taky neměl žádnou reakci. Prostě každé mimi je jiné.

danae
21. srp 2007

Moje dcera byla očkovaná před měsícem (byli jsme v zahraničí, tak nebyla očkovaná dříve). Má tam stále jen skoro nepatrný červený pupínek, tak se už začínám smiřovat s tím, že se nám to asi nechytlo 😖

Na kontrolu jdeme za měsíc.

ena
21. srp 2007

ivetalopourova: nas maly nemal ziadnu reakciu, takze teraz niekedy august/september nas posiela pediatricka na kontrolu a tam nam povedia, ci ho treba preockovat a tak.. ked budeme mat po, dam blizsie info..

ivetalopourova
autor
22. srp 2007

Ena:d?ky, dej vedet.🙂

lindda
22. srp 2007

nam to nahnisalo a prasklo ale v piatom mes sme zacali mat v podpazusi uzlinky tak nas poslali na sono a na odberi a nastastie sme nemuseli ist na operaciu lebo sa to vstrebava 😉

musko
22. srp 2007

Danae, v klidu, reakcia bude! 😉

ramzesa
22. srp 2007

iveta, syncekovi sa spravila len taka jazvycka, ziadne hnisanie, zapalenie nic. A s dcerkou sme museli ist vyberat hnis a dezinfikovat jej to. Dost dlho jej to hnisalo. 😖

eros
22. srp 2007

nam to vytlacali v podunajskych a bolo vsetko potom ok 😉

ena
22. srp 2007

eros; tak ked si bola v tych podunajskych, naviguj ma ako to najdem, pojdeme busom, tusim 70 tka tam chodi.. a ze vraj len v pondelky sa tam chodi?

danae
22. srp 2007

Muško, to jsem zvědavá! Dost mne ty zkušenosti maminek tady děsí. Chtěla bych, aby to hnisalo, ale jen TROŠKU 😅 Tak uvidíme. Za měsíc jdeme na kontrolu. Zatím fakt ani ťuk.

broskynka
22. srp 2007

moja dcérka nemala ziadnu reakciu a musela byť ešte raz preočkovaná,ale bolo to až po jednom roku,vlastne skoro mala dva

danu
22. srp 2007

nam tiez hnis vytlacili boli sme na pohotovosti na Kramaroch a predpisali nam gafrovu mast raz denne potriet a dat gazu a zalepit za dva dni to bolo krasne zahojene a to nechcem popisovat aky velky hnis sa nam vytvoril 😠

roza
23. srp 2007

My máme jen malilinkatý pupínek, ale doktorka říkala, že aspoň něco. A že se mnohdy reakce vytvoří až po 1. očkování, tak uvidíme...

nikka.vo
23. srp 2007

tak můj syn nemá taky žádnou reakci, jen mini fialovej flíček 😖 , takže nás asi bude čekat přeočkování 🙄

roza
23. srp 2007

Niko, tak to my máme podobné, ale prý je to v normě, aspo%n že tam prý něco vidět je, tak uvidíme na kontrole...

sveti
23. srp 2007

ahojte,my sme boli na plucnom dnes druhy raz, maly mal rano zvysenu teplotu, a pupak cerveny a velky. Prepichli mu to a vytlacili strasne vela hnisu,zobrali ster a v pondelok budu vysledky. Dr.hovorila ze tam moze mat stafylokoka, ked mal teplotu. Keby teplota bola stale aj zajtra, daju nam ant. ☹ ☹ ☹
Mam to potierat liehom a davat septoex.zasyp.

zevina
23. srp 2007

reakce se může objevit až po 3 měsících od kalmetizace 😉 nás kvůli tomu ani nechtěli zaočkovat, dokud se jizvička nezklidní a jezdili jsme na kontroly na plicní, takže holky trpělivost 🙂

zdenka821
23. srp 2007

Moj malý má reakciu už 3.deň a stále je to viac červené a hnisavé tak verím že to takto má byť. Naša dr. má dovču, fakt dúfam je to bude OK.

zdenka821
26. srp 2007

Babušy, prosím Vás, synčekovi tá hnisavá chrastičká z rúčky odpadla, neviem ako, asi sa zatiahla o tričko. Ostala mu tam len červená krvavá jamka. Mám s tým niečo robiť? Dala som mu na to náplasť, mám strach aby sa tam nedostala infekcia.

danae
26. srp 2007

Tak nám ten pupínek začal trošku tvrdnout, myslím, že nám začíná reakce. Na očkování jsme byli před více než měsícem a do teď jsme měli neznatelný červený flíček.

sokolka
27. srp 2007

zdenka: nám to také hnisalo a asi tak desetkrát mu to prasklo. Někdy samo, někdy se mu to strhlo o tričko a vždycky tam měl úplně díru a vespod té dirky trošku hnisu. Pak se mu to zase zalilo a znovu prasklo. Já bych to radši nezalepovala. Radši bych to nechala dýchat. My jsme to měli také volně a nebyl s tím žádný problém. Byla jsem z toho taky hotová, ale DR. nám řekla, že to má krásný 😲