Reakce na injekci TBC. Jaká by mala bejt?

ivetalopourova
21. srp 2007

ahoj, chci se zeptat, mam 3 mes holcicku, ktera nema zadnou reakci na tbc co ji p?chli v porodnici. Nema ani zapalenou rucickü, vubec nic. Myslite, ze bude muset byt preockovana? Nemate s t?m nekdo zkusenost?

johanda
12. zář 2008

vojtíšku, tak to by to mělo být 🙂

matru
12. zář 2008

nám oznamovali vše, to jo, ale neptali se, jestli chceme.....

matru
23. říj 2008

Ahoj holky, tak se nám to konečně zahojilo a v pondělí Nelinka dostala první hexu, sice pak měla horečku, ale do rána zmizela a vše je ok 🙂 boulička po TBC se zatím nezvětšila, tak snad už s tím nebudeme mít problém....HURA!

cerstvamama
31. říj 2008

Ahoj, dnes jsme byly s dcerou na kontrole ockovani TBC a nema zadnou reakci. V 15. mesicich musi na nejaky testy a pripadne na preockovani. Nevite co to pro ni znamena, ze je vic ohrozena kdyby potkala nekoho s TBC? Moc tomu nerozumim.

vanish1
31. říj 2008

či má reakciu, či nemá, vakcína proti TBC je neúčinná, takže ani to preočkovanie asi nepomôže, v ostatných krajínách to už dávno pochopili, len u nás ešte nie...

ikke
2. lis 2008

anke • 1d • Dnes o 16:09
Mate nekdo zkusenost?
Nas 6,5 mesicni syn ma od rana horecku 38,5 v konecniku, Ibalginem se nam zatim dari to srazet, ale vsimli jsme si, ze ma na ramene opet zvetsenou reakci po TBC, ma to natekle a cervene (nebylo to uplne vyhojene, ale uz celkem klidne). Jinak vypada celkem dobre, ma zajem i o hracky, apod. V nemocnici nam sestra rekla, ze nevi - ze se mame sami rozhodnout, jestli prijet nebo ne.
Diky za info.

alishia • 1d • Dnes o 19:01
anke: ja bych ho vzala k doktorce. Nikdy nevis. Ja uz bych tam byla.

anke • 1d • Dnes o 19:03
alishia: dik za reakce ... no zatim nikdo nevedel, ani v nemocnici nam neporadili, jestli mame prijet nebo ne, tak jsme se rozhodli, ze pockame do rana a pujdem k nasi detske dr. v pripade, ze se nebude nic dit ...

anke • 1d • Dnes o 19:04
zase se mi nechce ho tahat do nemocnice, kdyz je mu blbe, stejne by nam asi moc nepomohli a navic by tam mohl jeste neco dalsiho chytit ... tak drzte pesti, at to do rana zvladnem

radka.m. • 4d • Dnes o 19:06
my jsme měli taky reakci na očkování,že se nám ramínko zanítilo a začalo nám pěkně hnisat.šli jsme k mudr a ta nám to ramínko píchla a dobře udělala,to by jste nevěřili,kolik hnisu tam měl a pěkně hluboko.pak jsem dostala domů jehly a asi 3krát jsme mu to ještě píchli doma,dokud z toho nepřestal jít hnis,takže na tvým místě bych s tím došla k mudr a třeba vám to ještě úplně nehnisá,tak se to aspon podchytí v začátku a vyhnete se píchání.

alishia • 1d • Dnes o 19:07
anke: hlidej ho a uvidis. Ale zitra urcite hned k dokorce zajdi at vis ze je maly v poradku.

anke • 1d • Dnes o 19:30
tak nam to raminko prasklo samovolne, overalek od hnisu, cerveny to je, dira v ramene jak krava, i jsme si poplakali ... teplota zatim celkem ok, zitra tam urcite zajdu
radka: nase doktorka s tim prave nic moc delat nechce, aby se to vyhojilo samo
... tak ted asi spis to nateklo tim, ze ma celkove horecku a organismus se holt zacal zbavovat i tohohle, tak prilil zanetu, pze imunita si nevybira proti cemu jde, aspon doufam, ze je to tak ...
diky

janzi
5. lis 2008

My sme tiez isli na ockovanie proti TBC do nemocnice ked sme mali 7 dni, teraz sa nam vpich zacal zapalovat - je to cele cervene. Mala je uz 4 dni mrzuta, stale len poplackava a ani vela nenaspi, teplotu nema. Moze byt tato mrutost a nespavost spojena s reakciou na stepenie??

karotky
6. kvě 2009

Dobrý den!
Jelikož jsme na první očkování(TBC)neměli žádnou reakci,jdeme v úterý na přeočkování.Dneska jsem se byla přeptat na Kalmetizaci,protože jsem se nedočkala pozvánky.
Sestřička mi řekla,že už se nepřeočkovává v 11ti letech a časem se i vyruší přeočkování ve 2.letech,protože páni poslanci mají pocit,že Tuberkulóza vymizela ze světa. 😅 Spíš chtějí ušetřit penízky a očkování proti TBC se jim zdá zbytečné. 🙄 😅
Já byla mírně v šoku.Co Vy na to?

petot
25. kvě 2009

sisa88: BCG vakcína sa už v EÚ NEPOUŽÍVA, pretože je NEÚČINNÁ A NEBEZPEČNÁ. Hnisavé vredy sú to najmenšie. Horšie je hnisanie lymfatických uzlín, meningitída, tuberkulóza očí, kostí, vnútorných orgánov, ktoré môžu nastať aj po rokoch od očkovania, zvyčajne v súvislosti s oslabením organizmu, napríklad iným očkovaním. Vyskytli sa aj úmrtia. 😠

Dokonca ani WHO nám ju neodporúča (a to je čo povedať, lebo oni veľmi radi tlačia vakcíny kde to len ide). Prečo sa používa práve u nás, v Bulharsku a Čechách? Odpoveď asi musíme hľadať v spoločnej komunistickej minulosti. Súdruhovia boli desaťročia presvedčení, aká je to úžasná vec, a už sa jej za nič nepustia. Oficiálne kvôli "imigrantom".

Proti tuberkulóznym mykobaktériám zvyšuje odolnosť vitamín C, D a vápnik. Takže, miminko vytŕčať na slniečko, dojčiaca maminka musí papať mliečne výrobky alebo výživový doplnok s vápnikom, a obidvaja veľa vitamínu C. Maminka, ak má v poriadku obličky a netrpí hemochromatózou, kľudne aj 1000mg denne (rozdelené do viacerých dávok, veľa piť), a dieťatku aspoň tých odporúčaných 60mg denne, tiež rozdelené do aspoň 3 dávok, s kŕmením (svojmu dieťaťu by som dal ešte podstatne viac). Želám skoré zahojenie.

My sme naposledy už vakcínu odmietli. Ale to je na iné vlákno. 🙂

chrenkovae
3. lis 2010

kolko trva kym sa uplne zahoji očkovanie proti tbc už nam to dva krat zahnisalo prasko prosim o skusenosti dakujem