Reakce na injekci TBC. Jaká by mala bejt?

ivetalopourova
21. srp 2007

ahoj, chci se zeptat, mam 3 mes holcicku, ktera nema zadnou reakci na tbc co ji p?chli v porodnici. Nema ani zapalenou rucickü, vubec nic. Myslite, ze bude muset byt preockovana? Nemate s t?m nekdo zkusenost?

bramburka
5. únor 2008

no jo a kam mam jako na tu kontrolu jít? No zejtra se zeptám v poradně... to je bordel...ch jo.

andilek
5. únor 2008

na kalmetizační středisko, určitě ti dr. v poradně řekne 😉

betka007
5. únor 2008

Ahojky, mam podobnu skusenost. Laure pichli TBc v porodnici, ked sme odchadzali domov. Reakciu mala taku, ze mala iba podkoznu gulku, ktoru nebolo vidiet, bolo to iba hmatatelne. Asi 2 mesiace po porode nam dosla pozvanka od kalmetizacnej sestry, ze mame dojst na kontrolu. V 3 mesiacoch, ked dostala Laura prvu davku hexavakciny, tak sa jej zacala prejavovat rekcia po TBC. Ma cervene rameno, akoby nafuknuta gula, plna hnisu. Dr jej to nechala tak mesiac a ked sa to nelepsilo, tak jej to prepichla. Strasny humus (pardon za vyraz) jej z toho vytiekol. Hned potom som sla s Laurou za kalmetizacnou sestrou na kontorlu, lebo nie kazdy pediater sa rozumie do osetrenia tejto reakcie (nie zeby som neverila nasej pediatricke, ale chcela som mat istotu este od odbornika). Od vtedy jej to este parkrat prasklo, vytiekol hnis. Teraz to vyzera tak, ze sa to hoji. Takze ziadne ine ockovanie Laura nemohla do teraz dostat, kym sa to nezahoji.

Bramburka ja chodim za sestrou na Palackeho polikliniku, je tam fajn sestra. Mozes tam chodit stale, ked mas z tej reakcie bleb pocity, ona ti poradi, skontroluje to... Ak chces, mozem ti poslat kontakt na nu.

bramburka
6. únor 2008

to bys byla moc hodná díky.

betka007
6. únor 2008

Ahoj bramburka, poslala som ti to do IP 😉

susik77
21. únor 2008

ahojte, mala mala hrozne velku reakciu po tbc-asi ako betkina laura. dr. povedala, ze tam bude mat osklivu jazvu. myslite, ze sa to podari nejak minimalizovat laserom? dr. povedala, ze po roku by sme jej to mohli dat urobit...mate niekto s tym skusenost?

nelis
27. únor 2008

ahoj holky, naší Leonce píchli v porodnici TBC "omylem" dvakrát!!! Je jí šest měsíců a pořád to nemá zahojené. Buď hnisá jeden nebo druhý píchanec. Nedostali jsme kvůli tomu ještě ani hexu ani náušničky. To už ani moc neřeším, ale dneska jí to jedno bobino úplně zčernalo!! Co to může být?? Mám zítra volat doktorce??? Nebo zbytečně plaším?? Prosím poraďte. ☹

petraluk
27. únor 2008

Nelis něco podobnýho mi popisovala kamarádka, nevím jestli je to stejný. Určitě bych zašla k mudr. Jí z toho vymačkávali hnis, něčim to mazala. Já to nevim přesně. Já bych raději zavolala mudr 😉

nelis
27. únor 2008

Peti, díky. Asi mi nic jiného nezbyde. ☹

danuska24
12. bře 2008

nelis urcite zavolaj. radsej urobit zo seba zbytocne blbca ako keby to malo byt nieco vazne a nechat to tak. ja to tiez tak robim, nieco sa mi nezda tak volam. drzim prsty

denisocka
23. bře 2008

my sme mesiac po tbc nemali ani bodku,potom len take červene ,bombulku a asno to je teda des čo tu čítam 😒 a potom v tej bombulke bodku hnisu asi ako špendl.hlavička farebná.Detská o tom dobre vedela,3x som jej to hovorila ale že to nevadí a v 3.mes mu dala Hexa.

denisocka
23. bře 2008

pokračujem ,sorry 😀 , no a po Hexa sa to začalo kus nabopnávať hnisom,dnes je 2 týž.od očkovania a má asi 0,5 cm bombulu hnisu , v strede akoby čierny terčík,zrchu z toho sa mu po okupaní zlupe kožička ale nič nepraskne a dookola je to asi 2mm červené. mám pocit že to je den čo den väčšie ,teda nie rapídne ale viac ako pred tým - čo teraz ?????

junovka
23. bře 2008

ked ste prisli prvykrat na ockovanie, tak dokina mala pozriet aj pod pazuchou, ci tam nema rcku.Dovtedy nemala ockovat.Ak by tam rcka pod pazuchou bola, tak vas mala poslat na plucne, kde by ten vpich na TBC prepichli a vytlacili hnis.

denisocka
23. bře 2008

no ja sa na to plucne asi pojdem zahlasiť sama...bo ma z tej mojej pediatričky trafí šlak,prisahám !!!!

junovka
23. bře 2008

zmen ju!!!

junovka
23. bře 2008

a to vas uz aj zaockovala????tak skoro???ved len teraz, ako pozeram ste mai 3 mesiace, nie???

denisocka
23. bře 2008

no už viac krat ma o tom presvedčila ,hlavne ked mu v 2 mes dala na nadchu antibiotiká 😠

junovka
23. bře 2008

a ty si ich dala 😖 Prosim ta kolko rokov ma tvoja pediatricka?

denisocka
23. bře 2008

nie nedala (MEGAMOX) ,kupila som PAMYCON a aj tak nakoniec chrčanie vyliečili homeopatiká ... no má cca 45?

junovka
23. bře 2008

zmen ju!!Ale, tusim, ze asi az po polroku ju mozes zmenit....neviem , skus zistit.A s tym hnisom ju otravuj a pytaj sa sama na plucne....ked je taka tepsa!!!! 😠 😠 😠

denisocka
23. bře 2008

no neboj,po prečítaní tuna skuseností na to TBC pôjdem aj bez jej odporučania ! som zdravoťák,nejhak to ukecám !

junovka
23. bře 2008

drzim palce!Potom daj vediet ako si dopadla 😉

denisocka
23. bře 2008

ak tuto temu ešte nájdem,tento MK mi dáva zabrať 😎

tatko_bubko
23. bře 2008

ahojte baby, nasa mala bola ockovana po 3 mes. a mala dost zlu reakciu - taky navrety pluzgier. na plucnom jej to potom doktor strhol a mala to 2 tyzdne nasucho prelepovane.
Doktor povedal, ze to ma asi 1/3 deti, nejaky zhorsnu reakciu.

Btw, ak si to vase male strhne nejakym nedopatrenim, len nasucho zalepit, ale rozhodne same s tym nic nerobte ( ci to je alebo nie je hnisave, ...)

denisocka
25. bře 2008

no sme s5 z lucneho, dobre že som šla-že to nie je ešte take katastrofálne,chvalabohu uzliny nezväčšené a dostali sme na to homeo - jupí,konečne normálna dokyna 😉

kontrola o týžden 😉

junovka
25. bře 2008

tak vidis, deni.Konecne mas dovod zmenit pediatricku.Proste povedz , ze sa stahujes mimo Levoce a ze chces, aby ti vydala kartu, alebo vypis z karty. 😉

denisocka
25. bře 2008

no ona je od nás z mesta.bars ju neodžubem-ale proste pôjdem k pediatričke-homeopatke

kachnik
29. dub 2008

My jsme měli reakci normální, jen zčervenání, byli jsme na kalmetizaci a vše bylo ok. Tento týden nám ale očkování začalo hnisat, vypadalo to jako větší uhřík, omylem jsem ho po koupání strhla a vylezl hnis, tak jsem mu to vyčistila lihem a zalepila. Na první Hexe jsme byli a i první dávku Prevenaru máme za sebou, zítra máme jít na druhoudávku Hexi, tak to musím ukázat dr. co s tím.

lora31
7. kvě 2008

Nam sa presne, ked mal maly mesiac objavila hnisava vyrazka -reakcia. Lekarka ju vytlacila a zasypavali sme Framykoinom - puder. Vcelku sa to zlepsovalo, no to sme si mysleli iba my.Ked mal maly dva meiace, sli sme do poradne a lekarka mu nahmatala uz aj uzlinky v podpazusi. Takze sme boli poslany az do KE na plucne, lebo u nas vraj taketo pripady nerobia. Tam - velmi mila lekarka - nam este raz vytlacila kopec hnisu a zasypavali se opat pudrom.absolvovali sme USG, krv, moc. Napokon sme skoncili na liecbe antibiotikami - Nidrazid a pyridoxin, ktore berieme uz 2 mesiace.Na kontroly do KE chodime pravidelne kazde 2 tyzdne.Po poslednych vysledkoch lekarka usudila, ze mozeme koncit s liecbou, lebo vsetko sa zda je ok.Takze 13.5. ideme dufam na poslednu kontrolu a vsetko bude v poriadku. Inac uzlinky sme mali cca 1,8 cm a klesli na 0,65cm a zmyzla nam aj uzlinka tesne pod vpichom. 🙂

matru
12. zář 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s velkou reakcí po TBC. Nelince se ve 2 měsících udělala obrovská boule v axile, hrozně mě to vyděsilo, tak jsme hned pádili k dr.Tam nám řekli, že je to po očkování a poslali nás do plicní ambulance, tam teď chodíme po měsíci a dělají nám punkce, už se to teda hodně zmenšilo, začínali jsme na 4 cm a teď už to má jen 0,5 cm.Samozřejmě kvůli tomu ještě nemáme žádné další očkování. Při poslední kontrole minulý týden nám dr. řekl, že je to téměř v pořádku a že za 4 týdny můžeme jít na první hexu, ale že se může stát, že po podání se ta boulička znovu ukáže.Mám z toho strach, protože to hojení strašně dlouho trvá, je to prý nespecifický zánět.Stalo se vám někomu, že se to po té hexe vrátilo???Děkuju vám 🙂