Reakce na očkování TBC až po hexavakcíně. Vadí to?

chuminka
19. říj 2010

Ahoj holky, minulý týden dostala malá druhé očkování hexavakcínou a až po té jí zareagoval pupínek od TBC. Volala jsem dneska na kliniku TBc kde nám v pátek ten hnísek vyčistí. Ale...četla jsem na netu, že dokud to není zahojené, tak se nesmí očkovat. Co ted s tím? Už má dvě očkování, i na pneumokoka a rotaviry. Děkuji Lenka

jesterka01
19. říj 2010

my jsme měli to samé, po druhé vakcíně hexa a synflorix jí ramínko zase zahnisalo, chodili jsme na kontrolu na plicní až do doby než se to zhojilo (než jí to pořádně prasklo a všechno vyšlo ven) a třetí dávku hexy a synflorixu dostala až po zahojení, mudra nám řekla, že důležité jsou ty dvě první dávky a ta třetí může počkat. Takže třetí dávku nakonec dostala po třech měsících a to už měla ramínko perfektně zahojené a bez další reakce 🙂

dana3262
19. říj 2010

Muzete jen cekat. Zpet se to vzit neda. Pravdepodobne bude vse v poradku, ale mela jsi pred hexa a tim vsim ostatnim navstivit oddeleni, kde delaji kalmetizaci. Tam reknou, zda uz muzete ockovat nebo ne, ale ten pupinek pozna clovek i sam. Nam na kalmetizaci rekli, ze muzem ockovat, ale ja vedela, ze ne. A to jsme tam byli 2x! Takze jedina rada je, spolehat se sam na sebe. Nebo jste tam take byli a take vam to rekli blbe?

jesterka01
19. říj 2010

my jsme před prvním očkováním také na kalmetizaci byli a očkování povolili a já se mu také nebránila, protože ramínko bylo opravdu krásně zahojené, žádná boulička jen krásná růžová tečka..po prvním očkování ještě vše v pořádku a až podruhém se reakce znovu objevila....

chuminka
autor
19. říj 2010

ano přesně tak, na kalmetizaci nám řekli, že můžeme. Když jsem tam dneska volala, tak se divila a že to prý blbě píchli v porodnici, prý moc hloboko. Bohužel jsem lékařům bezmezně věřila a neřešila to. Ted nevím jestli jí to může nějak ublížit, jestli to očkování není v pořádku, budeme muset přeočkovávat nebo co to znamená. Díky za reakce.

eloana
19. říj 2010

@chuminka ahoj podle me to neznamena nic ..... v te hexa je zloutenka, ktera zas vyprovokuje tbc ockovani. my jeste kvuli blbe reakci tbc nemame ockovani zadne...nemohla jsem dat rotaviry a hexa dostaneme az na 5m...
jinak to je na detske nema ockovat dokud to neni zahojene, ale kamaradka meli to same- zareagovalo to az po ockovani hexou. nam to zreagovalo na 7 tydnech