Reakce na očkování ve 3 měsících. Mám očekávat teploty?

pessy1
23. zář 2007

ahojda, mám očekávat teploty?

syrael
23. zář 2007

Ahoj, je to samozrejme desne individi,ale my jsme treba nemeli absolutne zadnou reakci - ani unava, ani mirne zvysena teplota - neboj, byva to pry strasne vyjimecne§! Pa syrael

lendy1
23. zář 2007

pessy1, mrkni na:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nám v porodnici říkali, že se reakce objeví za 14dní (objevila se daleko později) a říkali mi, že by reakce měla být bez teplot a pokud se teplota objeví, není to prý reakcí na TBC. A jinak teď jsme dostali pozvánku na kontrolu očkování TBC-na 3. měsících.

matysi
23. zář 2007

Ahojky, jestli máš na mysli reakci na hexavakcínu, tak my žádnou neměli 😉 Ani při prvním očkování, ani teď při druhém. Prý se může vyskytnout už pár hodin po očkování teplota, únava nebo nespavost a podrážděnost... Mám proto doma v pohotovosti Nurofen sirup pro mimina (ten můžou už od tří měsíců), ale naštěstí je zatím zbytečný 😉

listicka77
23. zář 2007

Jenže ta teplota je známkou toho, že se v organismu něco děje. Takže pokud to není čtyřicítka nebo to netrvá déle než tři dny, tak srážet teplotu nurofenem může být spíš kontraproduktivní (a to platí nejen u reakce na očkování, ale u všech dětských nemocí).

johanda
23. zář 2007

Holky, sirupy (Ibuprofen, Panadol Baby apod.) se mi u malinkatého miminka neosvědčily. Po očkování nevím, reakce nebyla, ale při horečkách z virózy nebo bakteriózy mi je malá blila. Lepší jsou čípky (třeba Paralen 100).
Teplota se nemá srážet, pokud je pod 38 st. (v zadečku pod 38,5). Je to léčivá reakce organismu, zničí teplotně poměrně nestabilní infekční mikroorganismy.
Já vždycky nejprve srážím teplotu vlažnými zábaly (u miminka stačí zabalit jenom nožky), pokud nespadne (a ona většinou spadne) dám paralen. Já sama skoro vůbec antipyretika neberu. U mrňat ale pozor na febrilní křeče, pokud je k nim dítě náchylné, je dobré teplotu srazit fakt hned po překročení 38 st.

matysi
24. zář 2007

Jojo, omlouvám se, to jsem zapomněla napsat! Upozorňovala mi na to doktorka, že teplotu srážet, až když je vyšší než 38! A to buď sirupy nebo zábaly...

karotky
24. zář 2007

Ahojky!
My jdeme dneska na druhou Hexu.Při první Áda horečky neměl,ale spíš ho to bolelo. 😖 Pomohla jedna dávka sirupu Panadol. 🙂
Tak uvidíme dneska,..........jaká bude reakce. 😕

kupinka
24. zář 2007

Ahojky,tak my jdem taky dneska na druhé přeočkování,u prvního měl druhý den teplotku,ale jenom 38,2bez odečtení,takže jsem udělala zábal a byl klid. Jenom ho to při píchání asi dost bolelo,šíleně křičel,ale únava nebo tak něco vůbec né

lenycka
24. zář 2007

Pessy, my byly na očko ve Čt a dostali jsme Hexa + jsme si zaplatili Pneumokoka a dr, říkala, že teploty do 38-38,5 jsou v poho, ale my měly druhý den jen zvýšenou a malá 2 dny hodně spinkala... ale známá říkala, že měli teploty, je to individuální!

kacka79
24. zář 2007

ahojky, my jsme byli na očkování hexa vakcínou dnes ráno a zatím jsme v pohodě, uvidíme v noci..

musko
24. zář 2007

Po hexavakcíne nebývajú zvyčajne teké búrlivé reakcie, lebo je tam inak ošetrená vakcína proti pertusis, ktorá práve v tej klasickej robí tie vysoké teploty.
My sme mali najhoršiu reakciu po trojvakcíne - po 14 dňoch - nachladnutie, upchatý nos a nakoniec sme skončili so zápalom stredného ucha, prasklo to a vyvalil sa hnis. Malý bol hotový a my tiež - na ušnom to bol fakt zážitok - odvtedy keď vidí nemocnicu, má hysterický záchvat... ☹ . Teraz na preočkovanie sme kúpili Priorix a bolo to úplne v pohode 😉 . Tiež chceme očkovať proti pneumokokovi - koli ušiam, ale sme zas na ATB, tak asi až za mesiac....

kacka79
25. zář 2007

tak jsem zdárně přežili noc po očkování, bez teplot, žádná reakce...takže v pohoděěě

sokolka
25. zář 2007

Čauky maminy, my měli první očkování bez reakce ale u druhého to bylo trošinku horší. Udělala se mu boule v místě vpichu, měl teplotu 37,7 a rýma s kašlem. Ale nevím, jestli s tou rýmou a kašlem se to v něm nějak nebilo už před tím a to očkování to jen nevyvolalo. Očkovali nás před týdnem a trošku rýmu má pořád a kašel také trošku. Ale nějak moc to zatím neřeším protože to je jen trochu. Jinak teplota byla jen druhý den po očkování a nebyl ani protivnej. Byl vysmátej jako normálně 😀

krizulka003
25. zář 2007

Ahoj holky,my měli po prvním očkování reakci na druhý den.zvýšenou teplotu.37.7 po druhém jsem dala malému na radu doktorky hned po příchodu domů preventivně nuruofen pro děti a malý byl bez reakce.příští týden jdeme na třetí tak jsem zvědavá.