Reakce na Priorix hned první den, máte zkušenost?

jane86
17. črc 2012

Holky sice jsem našla podobná témata ,ale nic jsem se nedozvěděla. Tak se ptám......V 8 ráno jsme s malým byli na druhé dávce priorixu a celé dopoledne byl protivný a v 11:30 jsem naměřila 38,5 dal aNurofen a v 18:00 znova 38,5 .....
Doktorka ale říkala že reake až 8-13 den? Při první dávce jsme jí měli 8 den - byl protivný.
Nemá někdo z Vás podobnou zkušenost? Děkuji Jana

monika6e
17. črc 2012

@jane86 doporučuju články na www.mamanamaterske.cz - očkovat či neočkovat - už je tam asi pět dílů. Ty Ti mnohé osvětlí... A držím pěsti!

mates22
18. črc 2012

@jane86 no nevím, myslím, že to není reakce, na priorix takhle rychlá nebývá, bohužel to spíš vypadá, že už byl malý asi nemocný, řádí teď virózy i angíny, jen se to ještě před tím očkováním neprojevilo........... koukla mu doktorka aspoň do krku, než mu to píchla? U nás to dělá a když zapomene, vždycky se připomenu. Zavolej ale dětské, nebo zajdi - jestli tam není nějakej jinej postup při naočkování ne zcela zdravého dítěte, to se stává určitě často.

annieella
18. črc 2012

@jane86 tady najdes, co muze,ale nemusi zpusobit ockovani Priorixem, viz tabulka na strankach http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju... Mnoho zkusenosti s ockovanim a reakci na konkretni ockovaci latky najdes na https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nesuhlas...

jane86
autor
18. črc 2012

@mates22 Dnes jsme byli znova u doktorky. Prohlédla, krk, ouška, bříško, poslechla ho a je zcela zdráv. Jen pořád ty teploty. řekla, že to mohla být alergická reakce na nějakou látku v očkování. Malý na teploty netrpí neměl teploty ani při angíně av noci měl 39,4 a nešlo to. MUDr. říkala, že je ráda, že priorix nemá 3 dávky, protože by se nám jí bála naočkovat.

mates22
18. črc 2012

@jane86 no po pravdě i já jsem ráda, náš malej měl zase takovej průjem s horečkou, že druhou dávku máme odsunutou 🙂 a dost se jí obávám. Tak držím palce ať je to brzo dobré.

jane86
autor
18. črc 2012

@mates22 my na první reagovali skoro v klidu. 8. den byl protiva jinak dobrý a tohle je mazec.....snad budete v pohodě

mates22
19. črc 2012

@jane86 takto to měla dcerka, ona teda dostávala ještě trivivac, ale na první nic a na druhou měla slabé spalničky, osypala se a měla horečky. Ale teda až desátý den. No ona ta MMR vakcína je přece jen živá, co se dá dělat. Jak jste na to teď ráno?

mates22
19. črc 2012

@jane86 jé, te´d jsem si z nějakého osvícení vzpomněla, že na nějaké diskuzi o MMR psala maminka, že jejich klouček, myslím, měl asi třetí den horečku a byla to prý taky reakce na nějakou složku té vakcíny...no škoda, že sem si nevzpomněla včera, bych ti ušetřila cestu k doktorce

jane86
autor
19. črc 2012

@mates22 no jo ale mi jsme to měli hned za 4 hodiny to je divný. Pořád teplota ráno 38,3....a to by ráno měla být nižší .....

mates22
19. črc 2012

@jane86 ☹ , asi to ještě tak den dva potrvá 😢

jane86
autor
19. črc 2012

asi jo
ale je divný že přes den bez teplot a večer a ráno horečka.

nasticka
19. črc 2012

Ono to s tím očkováním vůbec nemusí souviset. Naše děcka měly za posledních 14 dní třídenní horečky oba, bez jakýchkoli jiných příznaků. A oba naprosto stejný průběh: 1. den odpoledne vyskočila teplota nad 38, sirup, postel, další den pořád teplota nad 38, sirup, zábaly, postel, třetí den ráno teplota 38, sirup, postel, po obědě teplota v normálu a už se nevrátila. Nikde nic, žádný kašel, rýma nic. Holka to měla jednou, kluk dokonce 2x (po týdnu se mu to vrátilo). Podle naší doktorky teď tyhle třídenní horečky bez příznaků řádí docela hodně, sama nevěděla, čím to je, ale hodně dětí to má úplně stejně jako to bylo u nás. Teplota přišla a odešla nikde nic jiného..teda díky bohu.
S klukem jsem byla včera taky na Priorixu, právě kvůli těm horečkám jsem to odkládala. Doktorka ho prohlédla, v krku nikde nic, teplota nebyla, tak to píchla. Říkala, že reakce až tak za týden. Kluk je v pohodě, dneska řádil celé dopoledne jak černá ruka 😀

jane86
autor
19. črc 2012

@nasticka nevim malinkej na teploty fakt netrpí ani při zoubkách a ni při angíně nikdy neměl víc jak 38
tak proto se to zdá i doktorce divné...

nasticka
20. črc 2012

@jane86 a dělala mu nějaké vyšetření? Třeba moč nebo krev? My na teploty taky netrpíme a když už se objeví, tak dodržuju zásadu: pokud to trvá dýl jak 3 dny, tak na pohotovost (nikdy na to ale nedošlo). Když je teplota víc jak 38,5 tak dávám zábaly, to hodně pomáhá. Ono pokud ho zjevně nic nebolí nebo doktorka nenašla vizuelním vyšetřením žádný problém a teploty trvají, tak bych s ním asi fakt radši šla na vyšetření krve a moči. Já tyhle stavy nemám ráda, prcek je ještě malý, co ho bolí ti neřekne 😒

jane86
autor
20. črc 2012

@nasticka doktorka ho jen prohlédla. řekla, že když ty teploty budou trvat do pátku tak udělá další vyšetření. A my jsme dnes bez teplot, takže to podle mě bylo asi fakt alergie na nějakou látku z očkování. Protože po očkování měl v noci 39,5, a den ode dne to pomalu ustupovalo. Tak snad se to nevrátí.
Jinak nám pomohla ta sprcha , to horečka klesla na 37,5. Jinak to byla naše první horečka....fuj...jsem ráda, že je to za mnou.

takyja
30. črc 2012

@jane86 Ahoj, doufám, že s odstupem je vám lépe. My jsme to tak taky měli, horečka vylítla hned odpoledne, očkovalo se dopoledne. Hned začala spát, měla otok obličeje a pak už to jelo. Několik týdnů závažných nežádoucích účinků, horečky se střídaly se dny bez teplot, pak postvakcinační meningoencefalitida, spalničkový exantém, a daší, prostě katastrofa. Druhou dávku Priorixu máme kontraindikovanou, nesmí ji dostat. Je potřeba nahlásit tyto nežádoucí účinky na Státní ústav pro kontrolu léčiv, případně konzultovat s nimi: http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

jane86
autor
30. črc 2012

@takyja ty brďo tak to je mazec. Tak to my na tom byli ještě docela dobře. 3 dny teploty apak jako když nic....odešlo to jak to přišlo. Ale také doktrorka řekla, že ještě že jsou 2 dávky. 3 že by mu nepíchla. ...........to je teda fakt strašidelná reakce.

takyja
30. črc 2012

@jane86 No tak aspoň že tak, to jsem ráda. 🙂 Ale bylo by dobré to hlásit, protože ty počáteční teploty, když bude dost nahlášených případů (a lidé ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv jsou opravdu za ta hlášení rádi, protože jim to otvírá možnosti), tak se to může dostat do příbalového letáku, popř. lze takto přijít na něco závažného... píše se o tom i v tom linku, co jsem ti dala. A věděli by i pediatři, že se to stává, atd. Prostě hlášení mají smysl. Díky. 🙂

Tak ať se vám daří dobře 🙂

jane86
autor
31. črc 2012

@takyja já jim tam napíšu. Je pravda, že doktorka mi pořád tvrdla 8-13 den. Ale pak teda říkala, že to v přípalovém letáku nijak nevyvrací..........máš pravdu, bylo by dobré aby se to vědělo, že můžou být i takovéhle reakce.....mějte se

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra