Reakce po očkování. Před spaním vyvádí, blbne u kojení

petka.k
1. čer 2010

Ahoj holky. Jaké máte zkušenosti s miminkem po očkování Prevenarem a 1. dávkou hexy? Jsme po očkování týden a ten týden mi přijde, že mám vyměněné mimi. Před nočním spinkáním hrozně vyvádí, strašně pláče (až hystericky) a nelze ho nijak uklidnit ☹ Jsem z toho smutná, jelikož nevím co mu je a jak mu pomoct. Taky mi blbne u kojení, chvilku saje a pak se propíná do luku a chvílema začíná zase brečet....I v noci je neklidný, z prostředka postýlky se mi přesune až na hranu, kde je celý překroucený a různě se vrtí a propíná...Nemáte s tím někdo zkušenosti? Do teď spal krásně celou noc, usínání také bylo ok.... 😅

luthien.k
1. čer 2010

Očkování mají velký vliv na na střevní mikroflóru (souvisí to s narušenou imunitou po očkování) a tak to podle popisu skutečně vypadá: že ho bolí bříško. Určitě si kup probiotika (nejlépe pro sebe i pro mimi), sobě nejlépe Probiosan a malému probiotické kapky BioGaia (jsou sice drahé, ale rozhodně se to vyplatí). U všech očkování platí, že nejlépe ještě před nimi nasadit probiotika a pak až do vymizení problémů. Určitě tím nic nezkazíš 😉 No a konzultací u pediatra taky ne 😉

petka.k
autor
1. čer 2010

Díky moc, o pediatrovi už jsem také přemýšlela, ale nechci vypadat jako, že plaším....Začíná i stavět mosty a takové věci, v noci pořád zvedá nožičky, fakt nevím ☹ Díky za radu ohledně probiotik. Seženu v lékárně?

luthien.k
1. čer 2010

Jasně, v lékárně, v těch menších na objednání. Například ten Probiosan jsem kupovala přes net, protože dodavatel v naší lékárně ho neměl.
A jako plašan vypadat nebudeš, já bych tam klidně jen zavolala 😉 Já konzultovala zezačátku každou chvíli 😉

petka.k
autor
1. čer 2010

Díky, zkusím to. Protože jsme z toho fakt smutný a nejhorší je, že člověk neví jak mu pomoci. Kdy se to po těch kapičkách dá aspoň trošku do pořádku? Jestli se to do konce týdne nesrovná aspoň trošku, tak půjdeme k doktorce....

pett7
1. čer 2010

Ahoj, u nás bylo první očkování v pohodě, po druhém měl teplotu a budil se a poslední očkování děs...nespal, celou noc se budil a pobrekával..do té doby spával celou noc s jednou přestávkou a teď se budí co 2-3 hodiny, večer nemuže usnout a málo jí trvá to týden nevím jestli je to z očkování, nebo růstový spurt..

luthien.k
1. čer 2010

@petka.k, probiotikům dej aspoň tak týden...
@pett7, při růstovém spurtu by jedl spíš víc, já bych to viděla na podobný problém jako má petka.k...

pett7
1. čer 2010

@luthien.k jeden den by se ujedl, druhý den nemá hlad 😢

gilli
1. čer 2010

petka.k - úplně jako kdybych to psala sama - taky jsem si říkala, že mi snad vyměnili miminko. Syn do té doby skoro neplakal, po hexavakcíně plakal tři dny a v podstatě doposud se chová trochu jinak než dřív. Začal být i trochu vzteklý a nevypadá to, že by to bylo bříškem... mám z toho špatný pocit a z každého dalšího očkování teď budu mít obavy.

snajecka
1. čer 2010

gilli - úplně to samé, 3 dny po očkování mi synek hicoval a proplakal a od té doby je takovej hysteričtější v pláči a vůbec celkově neklidný ... je to tím že ztratil po píchanci důvěru v doktory? Ve mě?

lin18
2. čer 2010

Já měla po hrozném šestinedělí do prvního očkování úplně zlaté miminko...neplakal a vydržel celé dny jen ležet v lehátku a pozorovat mě....maximálně stačilo mu podat hračku a byl klid. Taky spával celou noc. Od prvního očkování bylo všechno jinak....staví most, mrčí, je nespokojený, vyžaduje aktivní pozornost a v noci se budí po dvou hodinách.
Ale těžko říct jak dalece to souvisí s očkováním...ono okolo 3. měsíce obecně dochází ke změnám. Kamarádka musela očkování posunout a to co já měla se synem také.
Každopádně očkovat je stejně nutné....tohle období se prostě musí vydržet...věčně to trvat nebude 😀

gilli
2. čer 2010

My jsme právě byli na prvním očkování až ve 4 měsících a do té doby jsem žádné velké změny v tomto směru nepozorovala. Ale možná jsem paranoidní, před pár týdny vyšel v Respektu článek o četnosti vedlejších účinků povinných vakcín a od té doby mi vrtá hlavou, jestli to nemůže i mému miminku ublížit 😒

petka.k
autor
2. čer 2010

Holky, díky za odpovědi, jsem ráda, že v tom nejsme sami. Dnešní noc opět špatná, vzbudil se už ve dvanáct, přetáčí hlavičku z jedné strany na druhou, staví mosty a tím se sune až do rohu postýlky, pak je mu nepříjemně, tak brečí. Nevím, jsem si téměř jistá, že to je z očkování, protože do té doby byl naprosto v pohodě, usínání sice občas s brekem, ale rozhodně ne tak, že by byl k neutěšení a tekly mu slzy jako hrachy a spával do 4, 5 nebo i do 6ti do rána...Holky a konzultovala jste to některá s MUDr.?

petka.k
autor
2. čer 2010

a jinak jsme taky měli očko až ve 4 měsících...

luthien.k
2. čer 2010

@gilli, jestli máš pochybnosti o očkování, tak to se raději nedívej ve volné diskuzi do tématu očkování pro a proti 😅 Já nemám tak vyhraněný názor jako někteří přispěvatelé tam (věřím, že očkování zachránilo mnoho životů), nicméně bych nikdy své dítě nedala očkovat jakýmkoli nepovinným očkováním...

gilli
2. čer 2010

luthien - tam jsem se zatím nedívala. Z diskusí si názory neberu, ale asi by mě vyděsily případné opravdu zlé konkrétní zkušenosti. Očkování bezpochyby zachránilo a zachraňuje spoustu životů, nicméně souhlasím s názorem některých lékařů, že současné očkovací schéma s sebou nese i významná skrytá rizika a mělo by být přehodnoceno s ohledem na současnou situaci. Docela často mě mrzí, že nejsem doktor - aktuálně třeba váhám, zda Prevenar ano či ne... a jako laik bohužel rizika vs přínos zhodnotit nedokážu ☹

luthien.k
2. čer 2010

Tam jsou právě i ty zkušenosti, zeptej se třeba erikasadek... ☹
Mně konkrétně očkování proti pneumokokům naše pediatrička rozmluvila, když jsem se jí zeptala na její upřímný názor na takové očkování, tak jsem se dozvěděla, že riziko nežádoucích reakcí na ty látky - nosiče je vysoké, obzvlášť u dítěte se sklonem (a genetickou dispozicí) k alergiím...

luthien.k
2. čer 2010

Dneska je vše okolo léků i očkování těžkej byznys, jen si vezmi tu hysterii okolo prasečí chřipky, ty milióny státem těžce zaplacených vakcích a prakticky k ničemu - prostě nafouknutá bublina, žádné tragické scénáře se nekonaly, nakonec onemocněl hlavní hygienik ČR, který se očkovat nedal - proč asi???

gilli
2. čer 2010

mě naopak do prevenaru doktorka nutí... a ještě co nejdřív, že to pojišťovna hradí jen do určitého termínu... nechce pochopit, že nejde o peníze, ale o to, že pokud syna nakonec očkovat nechám, tak pouze v době, kdy to pro něj bude nejméně rizikové - ale v tomto ohledu jsem se upřímné odpovědi nedočkala. Jak jsi matka na mateřské, je jedno, jaké máš IQ, doktoři s tebou jednají jako s blbcem, co neudrží v paměti ani datum příští návštěvy, natož aby něco vysvětlili 😠 Navíc je syn pravděpodobně alergický na BKM, já sama jsem alergik, ale to doktorka nezohlednila vůbec.
ad farmaceutický byznys - no jasně, většina doktorů se proti chřipce loni samozřejmě očkovat nenechala. proto si nedělám iluze, že je třeba právě prevenar takový zázrak. zase - bohužel nejsem doktor a jak jsem zjistila, co doktor, to názor, takže pořád váhám.

luthien.k
2. čer 2010

Gilli, tak to bych neváhala, pokud je malej alergik a nešla do toho, ale je to zase jen můj názor na základě informací, které mám já jako laik 😉
Jinak moje doktorka mluvila o tom, že ta reklama na toto očkování je otřesná a hrubá a jsme zase u agresivního marketingu, který nutí lidem věci, které vůbec nepotřebují...

luthien.k
2. čer 2010

No a jde samozřejmě taky o to, co od výrobce/distributora těch vakcín má ten doktor, že jo... 😠

gilli
2. čer 2010

Alergik asi bude a po té první hexe se na několik dní osypal - obvykle když zareaguje na něco z mého jídla, je to jen několik
pupínků a Atoderm PP to zlikvuduje do pár hodin, ale ťen ekzém po očkování byl o dost horší a likvidovala jsem ho asi tři dny.
Přesně - reklama na tyto produkty by měla být zakázaná nebo minimálně regulovaná.
Na druhou stranu znám případ, kdy pneumokok v kombinaci s jinou infekcí skončil několikerým pobytem v nemocnici a závažnými komplikacemi... zatím nejsem rozhodnutá.

petka.k
autor
3. čer 2010

ahojky holky,
gilli tak to je nepříjemné s tou alergií :-/ Můj manžel je alergik a astmatik, tak se toho bojím i u malého. S tím očkováním mám taky protichůdné názory....
Jinak jsem si koupila ty pribiotika, na dnešek Nik usnul nádherně 🙂, v noci byl sice neklidnej, ale ne tak jako předtím. Nedělám si iluze, že už je to těmi kapičkami nebo je to prostě tím, že už jsme po očkování týden, ale bylo to fajn a snad už to bude je lepší 🙂

hojda
6. led 2011

Teď zrovna v Sama doma říká dětská doktor, že je lepší dávát nějakolik očkování najednou než, je dávat postupně, že to není pro organizmus větší zátěž a naopak si ušetří nepříjemné reakce po očkování.......to mě docela překvapilo, já jsem spíše pro to rozdělit...

misiko
6. led 2011

@hojda taky se mi to nejak nezda....chudak miminko.
rozhodne bych tohle nedelala a taky zvazuju jestli vubec budu ockovat neco z tech nepovinnych.

hojda
6. led 2011

@misiko já zvažovala neštovice, ale pak jsem někde četla, že je dobré nechat nepovinná očkování až po 3 roce, kdy už je ten největší očkovací nápor pryč a to se mi docela líbí, nakonec už máme neštovice za sebou....a pro jistotu hned oba. Prvně maminka a od ní to chytil junior🙂

maja2589
23. čer 2014

@petka.k Dobrý den, četla jsem Vaše reakce po hexe. Tedy vašeho syna. Mohu se zeptat, zda jste pokračovala v očkování, zda syn je v pořádku? Vim, je to osobní, ale taky jsme dali hexu a to az v 7 měsících a syn ma neklidný spani. ☹ Děkuji za odpověď.

Jinak budu ráda, když napíšou i jine maminky a tatínkové zkušenosti.

Děkuji

lamia
30. srp 2016

Obnovuji tuhle diskuzi, malý mel přesně před týdnem první dávku Pediacelu (bylo mu přesně 4,5m) a cely týden je jak vyměněny, doteď o něm spusedi nevěděli,plakal jen kvůli hladu nebo unave, což se vždy rychle vyřešilo a byl velmi spokojene miminko. Druhy den po očkování v podstatě prospal,mel zvýšenou teplotu, další dny byl bez teploty, ale dostal průjem. Do te doby kadil 1-2x denně,ted skoro každé kojení pres den, v noci občas taky (dnes totálně durch). Dávám probiotika a kojim. Zároveň velká změna chování, když ho poloze aby si hrál, nejdéle do 2 min začne vztekle vykřikovat, je zjevně nespokojený, kolikrát takhle vykrikuje i na ruce. Působí hrozne nestastne většinu dne,tvé mi to srdce, bojím se,ze jsme mu ublizili. Mate někdo zkušenost se změnou chovani,kdy a jestli to přešlo? Díky.

radkapan
25. zář 2016

U nas je to podobne. Mala je necelý tyden po očkováni hexa a prevenar a je to hruza. Ze spani celou noc vstává ted i 4xza noc,ma reflux a uz bylo vse dobre, diky změně stravy a zahustovani mléka a ted zase zvraci. V noci z ničeho nic place a neni k utiseni. Pres den je to trochu lepsi, ale vzteka se, je neklidna a nemůže poradne usnout. Doufam, ze to brzy přejde a čím min očkováni tim asi lip!!!

lamia
25. zář 2016

@radkapan Ahoj, to me mrzí. Maly se výrazně zlepšil po 2 týdnech od očkování, ale v noci spí stále mizerně. Pres den se to zlepsilo, dala jsem i homeopatické léky,ač nejsem jejich zastánce, tak už jsem nějak netušila co. Další dávku rozhodne odlozim.

kaja2016
25. zář 2016

@lamia Jo, u nas je to uplne stejne. Prvni ockovani po prichodu z porodky TBC, pad prvni a druha davka hexavakciny spolecne s prevenarem a rotarixem. Pokazdy horecky, uplne klidny dite chce celej den nosit, vecer nemuze usnout. Volitelne jsem davala ten rotarix a prevenar a dr. me ujistovala, ze to nema vetsi vliv, nez jenom ta hexa. Na pohotovosti me rekli, ze se ta dr. asi zblaznila, ze to ockuje naraz. A presne, trva to tak dva tydny, nez se dostane do normalu. V noci presne spi mizerne porad. Uz vidim, jak rikam doktorce, ze tu posledni davku chci rozlozit. Pokazde me tvrdi, ze ta reakce s ockovanim nesouvisi, ze mame doma stresovou atmosferu apodobne. Poprve jsem ji to verila, prvorodicka, doma fakt stres - nova situace...Ale ted kdyz ctu kolik miminek to ma stejne, tak mam vrazedny myslenky vuci sve pediatricce 😉