Reakce týden po Hexavakcíně

mikjamo
15. únor 2017

Dobrý den, milé maminky, prosím o radu, byla jsem se 4. měsíční dcerou na první hexavakcíně před týdnem a byla bez reakce, vše uplně ok, místo vpichu klidné, tak jsem si oddychla. Ale dnes je to týden po očkování a uplně jsem se při vysvlékání vyděsila, má tomístečko tvrdé a v okolí vpichu červenou skvrnu cca 3 cm v průměru. Vím, že to může být po očkování první 3 dny, ale je to týden !! Měla jste to některá ? Co mám dělat, děkuji

puresin
15. únor 2017

@mikjamo Neporadim Ti presne, ale vim, ze u nektereho ockovani mi mudr rikala hlidat reakci 8-12 dni po ockovani. Musela jsem si to poznacit v kalendari, abych to udrzela. 🙂 Ale nevim, jestli to byla hexa nebo Prevenar, uz je to dlouho. Kazdopadne doktorce zitra brnkni a zeptej se, tohle zrovna se da resit i po telefonu.

jani76
15. únor 2017

Náš malej to měl až po poslední dávce hexy, a doktorka mě o tomhle informovala, a také, že to bylo. Nedělá se s tím nic, přejde to po týdnu až dvou samo, někdy to trošku i horečkuje, to místečko. Horší bylo u malého to, že měl cca po 2dnech této posl. dávky hexy šílený horečkový stavy a blouznění, a to asi tak dvě noci, a přes den hrozně labilní, pořád se chtěl chovat a plakal, jako by ho všechno bolelo. A to měl "už" 9měs. Takže za mě - očkovat mnohem a mnohem později, miminka určitě ne! Tato zkušenost mě v tom jenom utvrdila.

normalnimatka
15. únor 2017

no hlavně požaduj zaznamenání do zdrav. dokumentace a další očkování odlož. nenech se uchlácholit doktorovým suverénním tvrzením, že "to je normální" a že to přejde...
jinak reakce na místě vpichu se má možná kontrolovat jen takhle krátko, ale nežádoucí účinky po očkování se můžou dostavit bohužel i mnohem mnohem dýl. tak dlouho, že si to za půl roku s očkováním nidko nespojí.
přeju dcerce zdraví

mikjamo
autor
16. únor 2017

děkuji Vám, jedem to ukázat mudře a udělat zápis

mikjamo
autor
16. bře 2017

Takže to dopadlo tak, že tuto reakci jsme nahlásily 2 maminy, ještě jedna holčička měla stejnou reakci a mudra to volala na očkovací ústav. Takže další dávka do opačné nožičky a máme očko 2+1 místo 3+1.

normalnimatka
16. bře 2017

hlavně doporučuju oddálit, když už ne úplně vypustit... a informovala bych se, co je školkový minimu naočkování.... myslim, že nemusíš mít píchlý šecky dávky, protože by měla stačit jen část a ta poslední je jen aby se "prodloužila účinnost"...
jinak doufej, že to nepojebe ještě něco jinýho, sleduj změny chování, necmocnost atd...snad to bude dobré!

mikjamo
autor
17. bře 2017

hned týden po tom očkování dostala neštovice a ted má rýmu jak pes

colleto
23. bře 2017

mikjamo, jak pokračujete? Jak je na tom malá? Přece jen takto malinké miminko, píšeš, že má 4 měsíce?

mikjamo
autor
23. bře 2017

pokračujeme stále nemocemi od doby očkování ! takže očko- reakce-neštovice-rýma- ted kašel,ale hrozný, dnes jsme byly u mudry a malá má nález na pruduškách a už si tahá ouška a pláče,takže čekám dále zánět střd.ucha :(( dnes jsme dostaly Spiropent. Lituji, že jsem očkování neodložila :(

normalnimatka
23. bře 2017

pozdě bycha honiti. tak kdyby to bylo jen tohle, můžeš bejt ještě ráda, i dkyž vim, že to žádnej med není, zvlášt u takovýchle mrňousků. aspon se můžeš zařídit na příště.

nechci tady reklamovat nebo tak, ale někde jsem nabrala info, že zvlášť po tom (nebo i před, při) očkování je dobrý dítě krmit kolostrem, aby se tělo s tím vším líp vypořádalo... je to přírodní věc, pro tělo stravitelná, no a je to hlavně na tu imunitu....zkus zagůglit, třeba najdeš něco vhodnýho🙂

colleto
23. bře 2017

ach jo, držím vám palce. Nedávejte si to za vinu, problém jsou lékaři, kteří jsou jak posedlý. Malá se z toho dostane, při příštím termínu očkování odmítněte z těchto důvodů, chtějte odklad, nebo pokud můžete změňte lékaře.

Malá bude dobrá, ono taky jde o roční dobu a pokud jste měli neštovice...tak to je samo o sobě velká zátěž. Zvládnete to obě a bude lépe.