Reakce u souzence důvodem k odložení očkování u mladšího?

hojda
2. lis 2013

Jedná se mi především o vakcinu Priorix, malý měla 10 dní po očkování v noci něco jako noční můry, křičel, chtěl stále někam pryč z místnosti. To se opakovalo i další noci. Nidky před tím to neměl ani potom. Od následujícího měsíce jsem se začali potýkat se PFAPA syndromem (syndrom periodických horeček). Na žádné jiné očkování špatně nereagoval. Teď bych měla dát očkovat Priorixem mladší sestřičku a vůbec se mi do toho nechce. Může být reakce u sourozence důvodem k odmítnutí/odložení tohoto očkování?

Děkuji

melodygirl
2. lis 2013

Nemůže. Záleží jen na tobě, zda-li si to u lékaře prosadíš. Tato vakcína má na svědomí hodně problémů u dětí. Více si o tom nastuduj a budeš si jistější.

msonulka
2. lis 2013

A kolik měl malý měsíců? A kolik má malá? Pokud měl takovou reakci, tak bych to použila jako argument. Pokud máte rozumnou pediatričku, tak byste se s ní mohla domluvit i bez jakýchkoliv argumentů. Horní hranice není stanovena, takže si myslím, že by neměl být problém očkování odložit třeba až po druhém roce. Bohužel je povinné, a školky ho vyžadují, takže se mu ,,stejně asi,, nevyhnete....

iluss
2. lis 2013

Každé dítko reaguje na očkovando jinak. Takže u mladšího třeba ani žádné reakce po tomto očkování být nemusí. Asi bych se poradila s dětskou doktorkou, tedy jestli je to rozumná ženská a dá se s ní mluvit. Stará matrona, která preferuje klasické starší zásady, by se s tebou o tom asi nevybavovala.
Třeba moje děti na toto očkování žádnou reakci neměli, ani lehce zvýšenou teplotku. Tak třeba to u princezny proběhne taky hladce. I když věřím, že po zkušenostech se synkem už se dost obáváš.

ludva
2. lis 2013

Myslím, že ano

anetka1701
2. lis 2013

není Priorix nepovinný?

Já zrovna v úterý podepisovala papír doktorce, očkuju jenom zlomek toho, co je předepsáno... Doktorka sice prská, ale to je to jediný, co může udělat (co si může...)

martinakl
2. lis 2013

On je "povinný", ale nemá danou věkovou hranici, takže prostě můžeš zcela legálně očkování odkládat a odkládat... Já ho dávat nebudu.

christianac
3. lis 2013

Já bych ho taky odkládala...

jandl
3. lis 2013

Já toto očkování odmítla u nejmladšího dítěte.Škoda,že jsem neměla potřebné informace dříve.Nechápu,že přijetí dítěte do školky může být pro matku důležitější než jeho zdraví.Pro mě je důležité,aby mé dítě nemělo zdravotní problémy jako jeho sourozenec.Z chyb,nemocí se má člověk poučit.Aspoň se o to snažím.Očkování je dáno jen vyhláškou,dá se to odmítnout.Záleží na rodiči.

alisek
4. lis 2013

Já bych očkování odložila po tvých zkušenostech. Já sama dala očkovat syna až ve 2 a 3/4 roce a i tak měl silnou reakci (horečky až ke 40C).

leni78
4. lis 2013

Důvody můžeš mít jakékoliv. Doktor nenese žádnou zodpovědnost. Tu neses ty. Rozhodnutí je jen na tobě.