Roztroušená skleróza jako kontraindikace očkování

dorinek
3. lis 2011

Dobrý večer, mám dotaz na všechny, kteří odmítají povinné očkování a hledají všemožné způsoby, jak se mu zákonně vyhnout. Jde mi o to, že máme v rodině roztroušenou sklerózu a jelikož mezi možné příčiny vzniku se řadí např.:
- genetické dispozice
-autoimunitní onemocnění
-pomalá virová infekce (např. po očkování)
- nadměrné množství olova či rtuti v těle

.....tak mě napadlo, že bych toho mohla nějak využít a argumentovat tím při odmítání očkování. Mohla bych např. tvrdit, že očkování naruší imunitu mého dítěte a mohla by propuknout RS jelikož k tomu má genetické dispozice.... Podotýkám, že dědeček mojí dcery na ni zemřel (manželův otec)... Setkali jste se někdo s něčím podobným ?? Zkoušel toto někdo uplatnit, sehnat na to nějaký papír, nebo tak něco ?? Zatím máme naočkovanou Hexu a momentálně odkládáme MMR (doktor je z toho značně nervózní, ale až se dozví, že to nechci dát vůbec, tak bude mít infarkt...)

dorinek
autor
25. srp 2014

@dezyre - oni mu ji možná taky dali proto, že na tom byl dost blbě, přestal chodit...půl roku se z toho dostával, ale teď na něm není nic vidět, jeho léčba prý stojí 40 000,-/měs. - což je ranec, ale na druhou stranu, když vidím, kolik toho pojišťovny promrhají, tak je mi líto, že ji nedostanou všichni 🙄 protože to opravdu pomáhá. Psychicky je na tom velmi dobře, s diagnózou se srovnal za 3 hodiny 😀 Teď už se jen bojíme o děti 😔 I když doufám, že jestli ji jednou dostanou, tak už bude léčitelná.

jika10
25. srp 2014

@dorinek Popravdě, mě když RSku zjistili v roce 2007, tak jsem na léky přes pojišťovnu taky nemělanárok, nesplňovala jsem tabulky v počtu atak za 1 rok. Naštěstí mě dr zařadila do studie léku a povedlo se a na tom léku jsem do dneška a už přes pojišťovnu. Navíc někdy v roce 2009 se tabulky u pojišťovny změnili a na tzv. léky první volby mají nárok již všichni pacienti s prokázanou RS nebo jen s tzv. klinickým izolovaným syndromem, který není RS, ale po nějakých atakách se v samotnou RSku promění

veri0007
26. srp 2014

@cocinela85 já také?? Já RS nemám, jen mám z ní obavy, má jí mamka...

veri0007
26. srp 2014

tak mamka měla měla nejdříve betaferon, po pár letech jí ho nahradil copaxone, betaferon jí dle mého názoru spíše huntoval. Copaxone brala dalších pár let a minulý rok jí ho pojišťovna po velké revizi v naší nemocnici odebrala. Nyní má jen infuze solumedrolu jednou za měsíc. Měla také drahou léčbu, ale pojišťovna evidentně vyhodnotila, že se asi mamka zázračně uzdravila tak jí léčbu vzala. To byl teprve nápor na psychiku, hned po odebrání následovala ataka a pak se z toho další minimálně půlrok dostávala... U lidí s RS velmi trí psychika a nebýt antidepresív, ani si neumím představit co by bylo dál

cocinela85
27. srp 2014

@veri0007 Jestli chceš tak ano... 😉

rukola1
7. říj 2014

@dorinek Ahoj, chtela jsem se zeptat, zda to nejak dopadlo s ockovanim. Jsem ve skoro stejne situaci, akorat RS ma krome meho manzela i moje sestra Takze ted resim, jak k tomu pristoupit. Malemu je 16 mesicu, takze by nas melo cekat proti spalnickam, pak hexa .... Radeji bych to asi odlozila.

dorinek
autor
8. říj 2014

@rukola1 - já měla jít teď s dcerou na 5ti letou prohlídku a očkování, syn měl 2letou prohlídku a očkování. Dopadlo to nakonec tak, že nám v Motole v MS centru vystavili papír, že očkování už nedoporučují, kvůli možným rizikům vzniku autoimunitního onemocnění. Doktorka mi to uznala, ve školce mi to uznali a my tím pádem už žádné očkování podstupovat nebudeme, možná někdy do budoucna tetanus....to se ještě uvidí. Pokud chceš, písni mi do meila tvoji emailovou adresu, já ti napíšu, co nám v tom Motole napsali 😉
Jinak dcera má jen 4x Hexu, syn 2x Pediacel. Priorix jsem zavrhla hned od narození a to jsem ještě nevěděla o manželově nemoci, pouze o tom, že to měl jeho otec.

dorinek
autor
8. říj 2014