Šílený pláč po očkování. Může to být reakce?

hanule05
26. srp 2010

Ahoj,

včera jsme byli na prvním očkování Hexa+Prevenar (dcerce budou čtyři měsíce, máme to posunutý, protože ve dvou měsících chytla neštovice a nedávno byla nachlazená, tak nás naočkovala až teď), byla naočkovaná kolem 17 hodiny, v ordinaci si trošku pořvala, ale pak se uklidnila a byla v pohodě.

Ale v noci kolem 2 hodiny se zničehožnic probudila a začala strašně strašně brečet, byl to takový ten ostrý pláč, jako při bolesti. Tak jsem ji dala čípek a ona asi po půlhodině řevu usnula. Teď je ráno a pořád spí, tak se celkem hrozím, co bude.

Myslíte, že má nějakou blbou reakci po očkování? Je bez teploty. Jen ten strašný řev.

Vím, že už tu byly nějaké diskuse o očkování, ale prosím napište mi něco sem, nemám moc čas projíždět staré diskuse.
Díky

mamkanec
26. srp 2010

ahojky my tohle měli po prvním očku taky, malá neměla teploty ale pobrekávala v noci, i se 2x vzbudila s šíleným řevem, pak mi řekla sestra na druhém očku že jí boleli nožičky od vpichu, že to máme příště chladit a od tý doby už se to nestalo že by nějak pobrekávala. Jen teda máme po každým očkování vždycky teploty ale jen tu noc a v pohodě.

hanule05
autor
26. srp 2010

@mamkanec děkuju,
ráno to bylo taky šílený, zase strašný pláč. Teď spí. A myslím, že měla teplotu, neměřila jsem ji, ale zdála se mi horká, každopádně jsem jí dala zase čípek. Je na ní fakt vidět, že ji není vůbec dobře.

Ještě ke všemu má trochu rýmu a kašel. Naše doktorka jí včera poslechla a řekla, že na poslech je to čistý a že když nemá teploty, tak že jí naočkuje.

Tak nevím, jestli jsme to neměli nechat najindy.

Starší dcerka měla očkování vždycky úplně v pohodě. Tak na to nejsem zvyklá a celkem se klepu.

mmmk
26. srp 2010

@hanule05 Maly teda teplotu mel, ale doktor nam i rekl, ze ho muze bolet to misto a okoli, kam injekci dostal a mame na to davat chlazeny tresnovy polstarek nebo kompresi. Ne ledovy, jen studeny. A docela to i pomahalo. Nevim, jak je to presne, ale myslim, ze kdyz dite zatne sval pri te injekci, ze to boli pak vic.

argousek
26. srp 2010

Tak u nás to taky tak bylo. Po očkování hexou+prevenar, takže do každé nožičky jedna injekce. Když jsme přijeli od doktorky, tak usnul, spal tak 3 hodiny a když se vzbudil tak šílenej pláč k neutišení, po půl hodině řevu, jsem mu dala paralen, usnul a už to bylo dobrý, vyspal se z toho. Byl taky bez teploty, ale ten paralen jsem dala kvůli tomu pláči, protože už máme fígle jak ho utišit, ale tentokrát nezabíralo vůbec nic ☹

hanule05
autor
26. srp 2010

tak se před chvilkou probudila (spala asi čtyři hodiny, což je rekord) a vypadá to, že už to bude snad dobrý i se na mě usmála 🙂 tak to máme doufám za sebou.

díky

mamkanec
27. srp 2010

holky mě na ten paralen nurofen aj. doktorka upozorňovala že nemám dávat zbytečně a už vůbec ne jako prevenci před očkem protože to prý snižuje účinnost látky takže já fakt vždycky čekám než malá bude mít nad 38 teplotu

shaula
27. srp 2010

@mamkanec má pravdu, konkrétně paracetamol opravdu snižuje účinnost očkování, jak je to s ibuprofenem, to nevím. Nicméně každý lék by se měl dávat jako lék, ne jako "prevence" 😉