Souhlasíte někdo s nepovinným očkováním?

evahubackova
12. říj 2012

Najde se tu někdo kdo dal očkovat rotaviry i pneumokoka a je rád, že se tak rozhodl? Našla jsem tu jen samé nagativa k očkovaní :(

veri25
12. říj 2012

my sme dávali akorát pneumokoka,snášel to naprosto dobře, žádný problémy nebyly. chystáme se i na další nepovinné očkování, jako je v roce žloutenka špinavých rukou a později určitě i proti klíšťatům a určitě sem ráda že sem to malému dala...samozřejmě každý na to má jiný názor a at si každý rozhodne sám..já dávám na svůj rozum a na rady lékaře, kterému věřím 🙂

snehulik
12. říj 2012

Já 🙂 Pro Rotaviry jsem se rozhodla, protože chlapeček od mojí sestřenice už byl 3x v nemocnici na kapačkách a i doktorka řikala, že má několik dětí co s tím byli v nemocnici. A Prvenar jsem měla rozhodnutý od začátku. Malej neměl nikdy žádnou reakci.

citun
12. říj 2012

My jsme malého nechali očkovat Prevenarem.Starší syn prodělal těžký zápal plic a měl ten kmen pneumokoka,na který se očkuje.V našem případě jsme tedy neváhali,už bychom si to nechtěli zažít.

wjerushka
12. říj 2012

Taky jsme nechali oběma synům pneumokoka, pak určitě priorix terta - rozšířená vakcína proti neštovicm a až půjdou do školky proti žloutence. Je to moje rozhodnutí a nelitovala jsem.

berticka
12. říj 2012

@evahubackova Taky jsem dávala rotarix i prevenar, stojí mi to za to. A malá neměla na očkování nikdy žádnou reakci.

evahubackova
autor
12. říj 2012

Děkuji za vaše názory...ono se totiž neustále píše jen o tom špatném, ale, že to třeba někomu pomohlo to ne. Taky budu očkovat i nepoviné 🙂

stoupicka9
12. říj 2012

Tak za nás určitě také ano. My máme rotarix i prevenar a snášeli jsme to normálně. Hlavně mě přesvědčila mudr. v tom, že je zároveň i chráněný proti klíšťatům, protože ty látky, které jsou obsaženy ve vakcíně proti klíšťatům tak tyhle to mají taky i když v každé je jen část, ale dohromady to má stejný účinek.Záleží na tobě, ale jak říkáš o špatném se píše ale že to někomu pomohlo to se skoro nedovíš.A taky později dáme i proti klíšťatům. Já málem měla zánět mozkových blan a nikomu bych to teda nepřála natož svýmu dítěti a prožívat to s ním ☹

nunacek
12. říj 2012

@evahubackova My jsme z nepovinných očkování dali zatím Prevenar a TBC a jsme rádi, že jsme se rozhodli zrovna takhle. Další nepovinná očkování ještě rozmyšlená nemáme.

vlnka81
12. říj 2012

smutne, velmi smutne..este aj po tejto afere s GSK doverujete vakcinam a davate do svojich deticiek pichat co pride? nic v zlom, ale aspon si od lekarky vypytajte pribalovy letak a precitajte si neziaduce ucinky...☹ ja ako mala som na ockovanie nemala nikdy ziadnu silnejsiu reakciu - avsak zostala som v nemocnici pretoze ma neskutocne boleli vsetky kosti, zevraj sa ma nikto nemohol ani dotknut. vtedy nikomu ani nenapadlo pripisovat to ockovaniu. nikdy neprisli na to co mi bolo a ani po 30 rokoch mi neurcili diagnozu a to som bola nielen v piestanoch ale aj na klinikach v zahranici. a ked mam bolesti tak sa mi ani zit nechce ☹ neberte to prosim ako utok na vas, skor ako vyzvu k zamysleniu sa nad tym co ockovanie v skutocnosti je...prajem vela zdravia vsetkym nasim detickam.
PS: ak by existovalo riziko aj 1:1000 ze tam ten neziaduci ucinok moze byt a moze spadnut prave na moje bejby tak ja by som neriskovala...hlavne je potrebne zvazit riziko nakazenia sa voci riziku NU

butterfly
12. říj 2012

@vlnka81 Netřeba být zbytečně paranoidní. Rozhodnutí o stažení Infanrixu není aférou, ale důkazem funkčnosti systému výroby a distribuce léků (zejména systému kontroly kvalita GSK a funkčnosti SÚKL jako dozorového orgánu). Příbalové letáky jsou ke stažení například na webu ordinace.cz, letáky k diskutovaným vakcínám nejsou co do nežádoucích účinků tak zajímavé jako třeba příbalový leták k acylpyrinu. Já osobně budu riskovat u svého dítěte zvýšenou teplotu nebo únavu po očkování, než život ohrožující dehydrataci v důsledku rotavirové infekce.

vlnka81
13. říj 2012

@butterfly 😀 😀 😀 prepac , nemyslim to zle, ale dobre som sa nasmiala. aka funkcnost? ta ktora sa o rok omeskala? a aku mam zaruku ze to iste sa nestane s dalsou vakcninou a oznamia mi to o rok? zdravy rozum a nie paranoia mi hovori ze ak sa nieco take stalo tak sa musel stat poriadny pruse* ked aj po roku to ztahuju z obehu. a ako mozu po roku zistit ze pred dvoma rokmi ked sa to vyrabalo bolo kontaminovane prostredie - to je co za konina to mi potvrdila aj kamoska ktora v labaku pracuje, ze je to nezmysel. Stahuju sa aj vakcniy z nemecka a dokonca aj z australie. dokopy zatial 17 sarzi. to mi chces povedat ze vsetky vakciny po celom svete sa vyrabali v jednom laboratoriu a potom sa prevazali lietadlom??? GSK ma svoje laboratoria po celom svete - urcite sa HEXA nevyraba len na jednom mieste. ver mi ze ak by to nebolo vazne tak by to radsej ututlali. zial viem z prvej ruky coho su farma firmy schopne ☹ pozri napr. http://tajemstvi.eu/printart.php?id=314 tuto spravu najdes na nete v kazdom jazyku. GSK v argentine GSK testovalo nezakonne vakcinu chripky na detoch - 14 zomrelo! Ked uz v Argentine bola GSK uznana vinnym na sude, v argentine kde za uplatok sa da zariadit vsetko a stale bola GSK schopna vsetko popriet, tak potom fakt neviem ci je to len paranoia...ja takejto farma firme zdravie mojich deti nezverim ☹
a rozdiel medzi acylpirinom a vakcinou je taky, ze acylpirin si zoberies lebo chces kym vakcina je povinna. acylpirin beries preto lebo mas problem, vakcinu beries proti niecomu co ani vobec nemusis dostat...a kym acylpirin ide do traviaceho traktu, vakcina ide priamo do svalu a do krvneho obehu (vsetky organy) kde niektore jej latky zostavaju na cely zivot a mozu sposobit zavazne zdravotne problemy ☹

mafeska
13. říj 2012

@evahubackova
já jsem pro, dala jsem rotarix, čeká nás ještě synflorix a až malá odroste dáme i TBC.
Poslední dobou mi přijde že je kolem očkování nějaký velký humbuk.

vlnka81
13. říj 2012

@evahubackova odporucam vsetkym mamickam pozriet si toto video
http://www.ulozto.sk/live/xRJmxWX/elek03-avi

monika6e
13. říj 2012

@mafeska No, protože se o tom čím dál tím víc lidí zajímá. Jen přemýšlím, proč se u nás tutlá třeba to, že na kombinaci Rotarix + Synflorix + Hexa děti po světě umírají. V některých státech je i zakázaná. Jen holt ČR musí mít opět nějaké prvenství. A taky je tu dost silná farmaceutická lobby. Moje první dcera je očkovaná - teď ve 4,5 letech jsem jí nechala nabrat protilátky a ukazuje se to, na co jsou studie a co odborníci a lékaři zabývající se očkováním říkají a na co apelují - děti nemají protilátky. Jen jim cpeme chemii do těla. Očkování prostě nefunguje. A kdo se o to začne jen trochu zajímat a dostane se k faktům a studiím, dojde si k tomu. Víte třeba, že se vakcíny testují na dětech z dětských domovů - i u nás? Že schvalovací orgány přesně neví, co vakcíny obsahují - protože je to "výrobní tajemství" výrobce? Že je v nich obsaženo až 200 přídatných látek - hliník, hydroxid sodný, formaldehyd - a toto dáváme dětem do těla... Každý ať se rozhodne dle svého, ale prosím - nevěřte slepě pediatrům a reklamám, ale zajímejte se! Vždyť jde o zdraví dětí!

monika6e
13. říj 2012

a ještě takové upozornění - než necháte dítě naočkovat, přečtěte si příbalový leták. Je tam napsáno, co všechno se může po vakcíně přihodit. Protože pokud vakcínu píchnout necháte, tiše s tímto souhlasíte. Na případné odškodnění, pokud byste po něm v případě poškození dítěte, zatoužili, nemáte nárok. V ČR jsou totiž výrobci vakcín zbaveni odpovědnosti. Tedy nemáte koho zažalovat. A hlavně není důvod - tím, že jste vakcínu nechali do dítěte píchnout, jste souhlasili s tím, že k těmto vypsaným nežádoucím účinkům může dojít... to je na okraj...

vlnka81
13. říj 2012

@mafeska a este nieco k TBC - skutocny pribeh...zial nie jediny ☹ http://simonka.webnode.sk/o-nas/

dilemma
13. říj 2012

my mame akorat pnemokoka... a to u prvniho syna a ted kdyz davaji spatny nebo stahovany povinny ockovani uz mam strach dat to nepoviny misto abych dite chranila tak je tomu opacne.... takze tot muj nazor...☹

vlnka81
13. říj 2012

a este k tomu komu doverujeme...a co su schopni nam za nasu doveru opatovat
Top 10 najväčšie pokuty pre farmaceutické firmy - vyslo to aj v New York Times, Time, the guardian a inych casopisoch ☹
http://www.badatel.sk/kpm/top-10-najvacsie-poku...

diviska
13. říj 2012

Já nesouhlasím ani s povinným, natož nepovinným - toť odpověď na název fóra, dál nic psát nebudu (radši)

schnek
13. říj 2012

můj první má pneumokoka a dneska bych si za to nafackovala. Je to k ničemu. Jen tahák na peněženky rodičů. zde něco k pneumokokům

http://www.slobodavockovani.sk/news/ukazuje-sa-...

vlnka81
13. říj 2012

....neziaduce ucinky si nevyberaju z akej rodiny je dieta....

https://vimeo.com/40119480
nae
13. říj 2012

@butterfly Ahoj,
---Netřeba být zbytečně paranoidní.

Súhlasím. Netreba. Treba byť viac informovaný. Potom to už nie je paranoja.

---Rozhodnutí o stažení Infanrixu není aférou, ale důkazem funkčnosti systému výroby a distribuce léků (zejména systému kontroly kvalita GSK a funkčnosti SÚKL jako dozorového orgánu).

Nesúhlasím. Ak by fugovala kontrola kvality na 100%, nemohlo by sa stať, že sa na problém príde 1,5 roka od výroby, tzn. minimálne rok sa danou očkovacou látkou očkovalo krížom krážom stehno od stehna.

---Já osobně budu riskovat u svého dítěte zvýšenou teplotu nebo únavu po očkování, než život ohrožující dehydrataci v důsledku rotavirové infekce.

Rotavirové infekcie prídu a odídu, ostane cca 5 ročná imunita. Alergie, ekzémy, poruchy pscyhomotorického vývoja, autizmus, astma, poruchy hybnosti, poruchy reči at atď. prídu, ale už neodídu.
Ale nebudem ťa presviedčať, toľko len moja reakcia na tvoj komentár.

nae
13. říj 2012

@evahubackova U staršieho syna som príliš očkovanie neriešila, brala som to ako povinnosť.
Z nepovinného očkovania som dala očko proti rotavírusom. V 10 mesiacoch zrejme túto infekciu prekonal (ale nemám to potvrdené z kultivácie, len porovnaním príznakov so známymi, ktorí to potvrdené mali). Zvládli sme to doma, aj keď to bolo náročné a u neho to malo najťažší priebeh (v porovnaní s ostatnými členmi domácnosti). Nemuseli sme do nemocnice. Ale nemožem na 100% povedať, že vďaka očkovaniu sme nemuseli na infekčné a ustáli sme to doma, možné to je.

butterfly
13. říj 2012

@vlnka81 To, že se na možný problém přišlo s ročním zpožděním, si dovedu jako laboratorní pracovník (a manažer kvality) snadno představit. Nešlo ale o zjištění, že prostředí BYLO kontaminované, ale že MOHLO BÝT kontaminované. To lze zjistit tak, že při auditu systému kontroly jakosti auditoři probírali záznamy o dekontaminaci a nalezli chybějící záznam o dezinfekci z některého dne (prostě to někdo zapomněl zapsat, u nás laboranti občas zapomenou zaznamenat teplotu v lednici, ačkoliv ji kontrolují), nebo mohla být třeba překročena životnost UV lampy, kterou používají k dekontaminaci.Ke stažení jiných šarží z jiných zemí se nemůžu vyjádřit, o tom nemám žádné relevantní informace. Rovněž nepochybuji o tom, že farmaceutické firmy se v rozvojových zemích, kde není dostatečná kontrola, dopouštějí zvěrstev.
K acylpyrinu jen tolik, že sice jde do trávícího traktu, ale tam nepůsobí (byť nežádoucí účinky se projevují hlavně tam), vstřebává se do krevního oběhu a je metabolizován játry. To, že vakcína je narozdíl od acylpyrinu povinná, asi není argument do diskuse o nepovinných očkováních 😉

vlnka81
14. říj 2012

@butterfly tak to si vazne myslis ze kvoli chybajucemu zaznamu o dezinfikacii alebo kvoli prekrocenej zivotnosti lampy by stahovali vakcninu po roku PO CELOM SVETE z trhu - ak teda vtom bolo len to preco to nepovedia??? (najdem ti linky na ostatne krajiny neskor) a riskovali by tak svoju doveryhodnost?? a ak dostali 3 miliardy dolarov pokutu za nezakonne a neeticke marketingove praktiky v USA (vid link vyssie 10 najvyssich pokut pre farma firmy) co znamena ze asi bol niekde problem a USA sa teda neradi medzi rozvojove zeme kde nieje dostatocna kontrola a kde sa farma firmy preto dopustaju zverstiev. Oni sa dopustaju zverstiev vsade..az kym ich nikto neklepne cez prsty ☹ a aj ked ich cez prsty klepne tak idu dalej, takato pokuta je pre nich v porovnani k ich zisku len DROBNE MINCE ☹ ale ako vravis ani toto nieje debata o nepovinnoom ockovani a teda ockuj si svoje dieta ako chces a cim chces. ja teda zo svojho najvacsieho pokladu nebudem robit ziadneho pokusneho kralika a to uz vobec nie nepovinnym ocovanim - nikdy predsa clovek nemoze vediet naco sa este o par mesiacov/ rokov pride...

evahubackova
autor
14. říj 2012

Tahle diskuze byla zaměřena na jiné téma. Chtěla jsem vědět názor maminek které očkovali nepoviné a jsou rádi. Pokud bych se chtěla dohadovat o prospěšnosti očkování tak by se tato diskuze jmenovala jinak ........

kathyna
14. říj 2012

Dala jsem pneumokoka Prevenar 13 a kvůli plánování druhého miminka i neštovice (hlavně manža neštovice neměl).
Rotaviry jsem nedávala.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

mafeska
23. říj 2012

@monika6e Rozdíl je v tom co dokážeme vyhodnotit,a co považujeme za dobré..Kdyby nebylo očkování za našich rodičů povinné, tak kde bychom byli.Nikdo tady nepochybuje, že lobby nadnárodních koncernů funguje všude.
bludy že něco nefunguje jsou úplně mimo.. píšete tam o tom že jsou v některých státech zakázané. Ano máš pravdu.
Za dob kdy u nás byly skoro vymíceny Tbc,neštovice apod., tak právě v těchto tebou zminovaných zemích měli problémy s rostoucím počtem nakažených jelikož nefungovala povinnost očkování. nikdo tady neobhajuje farmac. lobby , taky se naštvu když v tv je reklama na ibalgin, panadol a bůh ví co ještě pro nemluvňata., ale rozhodně bych to nesrovnávala s očkováním.