Souvislost hypotonie s očkovací látkou Prevenar

monulkab
12. dub 2012

Maminky, sháním informace o souvislosti hypotonie u dětí které byly očkovány prevenarem dříve než ve 3. měsíci věku. Bohužel mi zatím 2 na sobě nezávislé fyzioterapeutky potvrdili že tom vidí souvislost, jelikož hypotoniků teď rapidně přibylo. Nás se to týká taky. Předpokládám že je zde více maminek se stejným problémem, proto budu ráda za vaše reakce a názory.

aajda
12. dub 2012

Dcera je hypotonická, očkovaná byla Prevenarem skoro ve 3 měsících, asi bez týdne. Takže sem sice úplně nespadáme, ale zajímá mě to 😉

lojzina
12. dub 2012

@monulkab my byli ockovani ve 4 mesicich(asi bez tydne),taky sme meli hypotonii a cvicili sme vojtovku.cekalo se az neurolozka rekne ano,muzete ockovat.Hypotonii nam potvrdili asi 14 dnu po narozeni...no takze sem asi nepatrime ale taky by me to zajimalo.Ikdyz si myslim ze hypotonie se projevi uz po narozeni,nebo alespon kratce po,ne?

alamo
12. dub 2012

@monulkab dcera byla hypotonicka od narozeni, ockovana az po pul roce (kdyz nepocitam TBC). Mne spis vrtalo hlavou, jestli to nesouvisi s velkymi davkami magnesia v tehotenstvi (tyden infuze v nemocnici).

lojzina
12. dub 2012

@alamo tak o tom magnezku me to rikala i rehab.sestra,u ktere jsme cvicili...jako ze to muze mit vliv na tu hypotonii

alamo
12. dub 2012

@lojzina Fakt jo? Ja si to tak myslela, ale nase rehab. sestra mi to teda nepotvrdila - rikala, ze nema smysl zkoumat pricinu, ale resit aktualni stav. No tak u nas uz nema smysl zkoumat pricinu, ale snad pro dalsi deti by to bylo uzitecna informace, ne? 😠

lojzina
12. dub 2012

@alamo fakt.rikala ze to muze mit vliv,ja teda jedla mgn.u vsech trech,ale jen chudacek nejmladsi to ,,odskakal".ale uz o.k.,vycvicili sme to 😉 .

monulkab
autor
12. dub 2012

tak my jsme byli očkovaní taky bez týdne ve 3 měsících, první dávku prevenaru s druhou dávkou hexa, co mám za názor od těch rehabek já, tak v tom vidí souvislost kvůli tomu, že hypotoniků přibylo protože se po zrušení očkávání na TBC teď děti očkují hrozně brzo, když se dřív dávalo TBC tak se málokterýmu dítěti zahojila ta jizva, tudíž se první očkování dost odsouvalo, tím že teď dětem naperou např prevenar s hexou ještě před 3 měsícem ,tak to údajně způsobuje zastavení, zablokování psychomotorického vývoje, protože místo toho aby se tělo věnovalo vývoji nebo udržování či zapomínání některých reflexů, které jsou potřebné pro vývoj, tak raději bojuje s vakcínou a vytváří protilátky. Mě to přijde logické, a vidím v tom sovislost, protože naše malá se vyvíjela úplně v pohodě, ale potom se ze dne na den změnila, po první hexe první den spala ale další dny už byla v pohodě, po té hexe s prevenarem mi pak víc jak týden skoro nechtěla pít, jen si cucla a hned spala, vůbec mě nenapadlo že by to mohlo být tím, ale je fakt že si jednu dobu už začínala brokat, mlátila do hrazdičky jak vzteklá, a pak najednou přestala, teď cvičíme vojtovku a zítra máme mít 3. dávku prevenaru, ale jsem tak nahlodaná, že ji zřejmě odmítnu, zaplatím holt doktorovi za ty vakcíny, jelkož tím nesplním tu podmínku pojišťovny, ale mám pocit že tím udělám jen dobře. Malá se začala teď jakš takš zajímat o hračky, a mám strach že se bude zase opakovat to co předtím.

monulkab
autor
12. dub 2012

jinak magnezko jsem já jedla od 16tt, takže to tím být může, ovšem když to vezmu plošně, tak magnezko jí každá druhá mamina

monulkab
autor
12. dub 2012

@lojzina myslíš že to má vliv i na psychický vývoj dítěte, ta hypotonie? ´máš možnost srovnat to...

lojzina
12. dub 2012

@monulkab tak to je tezka otazka,tezko rict,kazdej jsou jinej,je fakt ze to cviceni hodne pomohlo a je pohybove sikovnejsi nez starsi kluk 😅 v e stejny m veku.jenze u na sbyla ta hypo znat hned,ne po ocku...jinak co s etyce te psychiky,nevim,u starsiho je psych.hodne ovlivnena jinyma vecma takze nemuzu rict 😒 .Taky,kdyz byla dcera mala,coz je asi 17 let zpet,myslim kdyz s eockovalo a tak,spoustu veci se nevedelo a neresilo,a taky funguje 😀 😉

lojzina
12. dub 2012

ja jedla u kluku magnezko od 3.mes.

lojzina
12. dub 2012

@monulkab jeste trocha mimo tema:cvicite vojtovku a jkdete na ocko?my nesmeli asi 3 dny po ocku cvicit,tusim...

dlabinecka
12. dub 2012

To nevim teda, u nás byla hopotonie jako následek kleštového porodu. Svádět to na něco konkrétního je asi těžké. Každá fyzioterapeutka vám taky řekne, že 999 dětí z 1000 je hypo nebo hypertonických -více, či méně. na ideální linii není snad žádné díte...

monulkab
autor
12. dub 2012

my s vojtovkou začali v úterý a zítra máme mít očkování, ale jak jsem psala, asi se s doktorem domluvím a nenechám ji ten další prevenar píchnout, hrozně to ve mě hlodá. nechci ji ještě víc ublížit...je fakt že každý to může svádět na něco jiného ale holka co s náma cvičí klasický mimi cvičení mi říkala že dřív posílala k fyzioterapeutovi 1 maminku za měsíc, teď posílá 4 z každé skupinky, vím že naše fyzioterapeutka je taková, že když nevidí důvod ke cvičení tak do toho dítě zbytečně nenutí, mám několik známým mamin který tam byli s tím že se jim něco nezdálo a řekla jim že vojtovka není třeba, u nás bohužel třeba je...

kalo
12. dub 2012

@monulkab hypotonii může způsobit magnezium v 3.trim. (rozvolňuje svaly).
Sice nevím, jak je to s prevenarem, ale uričtě může způsobit hypotonii hexavakcína - konkrétně očkování na černý kašel (Potvrzeno! 😠 )
Je mi z toho smutno, že jsem tolik věcí o očkování nevěděla dříve.....

monulkab
autor
12. dub 2012

bože to snad není možný...zítra se na to zeptám mudra i když...pochybuju že by se k tomu doktoři nějak vehementně přihlásili, že o tom věděli...ani nevím kdy jsem to mangezko vysazovala...ale vím že jsem je brala dlouho, ale vysazovala jsem je tuším nějak podle toho návodu, jak je v příbaláku...

aajda
13. dub 2012

Já teda magnézko nebrala, ale naše rehabka i neurolog říkali, že to může být lecčíms, třeba i prodělanou virózou v těhotenství - na to to svádím já, já bohužel nemocná byla. Na tu hypotonii myslím přišli už před očkováním.
Ale osobně mám taky pocit, že v různé míře je hypo nebo hyper tonické pomalu každé dítě, jen ne každá doktorka to řeší...

aajda
13. dub 2012

@monulkab Očkovali jste?

monulkab
autor
15. dub 2012

ne, nenaočkoval nás, máme jít na krevní obraz, neurologii...

martinna31
28. zář 2012

tak to tady čtu a je mi do breku. Ty doktoři jsou fakt hovada. Ja brala magnesium v tehotenstvi taky, dokonce i nejak dele nez jsem mela, protoze mi doktor nerekl, kdy ho mam prestat brat. (clovek si fakt musi ordinovat sam...). Mame hocicku a je hypotonicka. Protoze se narodila s vzacnou a vaznou srdecni vadou (v tehotenstvi nic nezjistili, vse bylo vzdycky ok) domnivali se, ze hypotonie souvisi s tou srdecni vadou. Neockovali nas dlouho, ale kolem sedmeho mesice nas do toho doktor zacal tlacit, ze co kdyby neco chytla, tak by to pro ni bylo nebezpecne...a podobne kecy. Holcicka uz nam krasne pasla koniky...a temer na 8 mesicich ji naockoval 1. hexavakcinu, mela teplotu, a dva dny nemohla hybat s tou nozickou, do ktere ji pichnul. Pak dobry. Ale najednou uz na brise moc nezveda hlavicku a drzi ji hur nez predtim. Nejdriv mi to nedoslo, ale furt jsem premyslela cim to je, co jsme delali jinak a jediny co se stalo zavaznyho bylo to ockovani. Takze ja jsem presvedcena o tom, ze to tim je, ze se ji ta hypotonie zhorsila diky te hexavakcine! Pristi patek mame jit na prvni preockovani...tak vubec nevim, co mam delat . Je mi z toho na nic, perou nam do deti ty s_acky a kdyz to clovek nechce a zpochybnuje, tak je jeste za idiota, kterej tomu nerozumi a chtej ho tahat po soudech.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

kakie
18. led 2013

@monulkab Ahoj, zajímalo by mne, jak jste dopadli... Potvrdil vám lékař souvislost mezi hypotonií a očkováním?
U nás bylo vše v pořádku do 3. očkování, po kterém náš jindy akční a veselý syn byl apatický a ležel jako hadrová panenka. Od té doby se vývoj zastavil. Za 3 měsíce přibral pouze 120g a nevyrostl. Svojí houževnatostí si našel cestu a i přes tělíčko, které ho neposlouchalo se znovu začal otáčet a plazit se jako postřelený hrdina. Začali jsme navštěvovat rehabilitační cvičení, na kterém jsme se dozvěděli o hypotonii, byla nám doporučena vojtova metoda, hipoterapie, cvičíme na míčích. Od poloviny listopadu drtíme prcka cvik na vertikalizaci - kolínka pod bříškem - dnes syn slavnostně odlepil bříško od země a celý den je na 4. Radost střídá starost, 31.1. nás čeká 4. hexa. Teď, když jsme 'napravili' paseku, kterou napáchala ta 3. bychom měli znovu očkovat?

nae
21. led 2013

@kakie Doporučujem neočkovať - už ničím. Ideálne je zatlačiť na neurológa, nech napíše papier o nedoporučení ďalšieho očkovania. Ďalšia dávka vakcíny by vám mohla narobiť ešte vačšie starosti, ke´dže sa jedná o efekt eskalovanej imunitnej odpovede...

monulkab
autor
20. únor 2013

@kakie situace je taková, že jsem změnila doktora, jelikož ten náš, co nás očkoval jako šílenec, nejen že aboslutně odmítal že by to mohlo mít sovislost, ale ani mi nedokázal říct svůj názor na to, jak se bude dcera dál vyvíjet - řekl mi jen "důležité je aby se ten její vývoj nezastavil úplně", a na dotaz jak budeme dále pokračovat s očkováním, i dal číslo na infekční oddělení v brněnské dětské nemocici, ať se domluvím tam...takže, jsem absolutně zdcená hledala nějaký možnosti na detoxikaci organismu po očkování, a narazila jsem na dětskou doktorku, která se věnuje homeopatii, napslala jsem jí mail, kde jsem vše popsala a prosila o radu, dostala jsem odpověď, kde mi bylo vysvětleno jak očkuje paní doktorka, proč tak očkuje či neočkuje, a domluvili jsme se na osobní schůzce, na základě které jsem okamžitě změnila našeho lékaře za ní. Paní doktorka nám v roce nechala udělat testy na protilátky které bylyl v hexe a prevenaru, ukázalo se, že na většinu co se dalo ze vzorku zjistit, má dcera vytvrořeny protilátky v relativně dobrém množství, tudíž další očkování hexou už riskovat nebudeme, a místo 4. dávky nám doočkuje jen tetanus, s tím, že v 5ti letech má být stejně kompletní přeočkování, takže pak se budeme domlouvat dále. Vím, že do Hexy už určitě nepůjdu, budu zvažovat vždy rozdělené vakcíny. Ještě info pro tebe, naše rehabka tvrdí, že dítě, který se dostane na 4 a leze už zaručeně musí pokračovat ve vývoji vertikalizace až do chůze, takže v tomto směru máš vyhráno. Být tebou, tak 4. hexu nedám, já si nejsem jistá ani tím tetanem co plánujeme my, ale přece jen, je to smrtelné onemocnění, tudíž to riziko podstoupíme, s tím že se budeme modlit a zkusíme všechny homeopatika určený pro očkování. určitě bych volila vakcíny rozdělit, a nedávala bych všechny, nevím jakého máš pediatra, ale tohle je záležitost, za kterou bych jako matka bojovala i za cenu změny doktora. kdyžtak písni do ip.

monulkab
autor
20. únor 2013

@monulkab Jo, a co se týče toho vývoje, problém byl zjištěn v 6ti měsících, až v 8mi měsících se dcera začala ze dne na den přetáčet na břicho - v jeden den na obě strany, vypadalo to jako by konečně mohla udělat to o čem celou dobu jen snila, údajně není běžné, aby dítě zvládlo tuhle činnost na obě strany, bývají to rozestupy třeba 14ti dnů, pak za 2 měsíce začala ze zad na břicho, a plazila dlouho jako raněný voják, používala jen jednu nohu, potom lezení, a v roce a sedmi dnech si stoupla poprvé v postýlce, nějakou dobu trvalo než začala obcházet nábytek, ale než na to přišla, tak furt stála, smáli jsme se že vystojí důlek. První samostatné chození přišlo v lednu, to jí bylo 15 měsíců...je to naše štěstí, šikulka a velká bojovnice, a nikdo mi nevymluví, že ty problémy které měla, nebyly způsobeny očkováním.

joyce2
20. únor 2013

@monulkab To je teda všechno moc zajímavý. - Gratuluju, že jste tu hypotonii zvládli a takhle pěkně se hýbete.
Moje holčičky jsou taky hypotonické. - Hned od narození, magnezko jsem nebrala. U nás to může být tím, že to jsou dvojčata. Ale je fakt, že v 2. trimestru jsem byla nemocná a brala jsem antibiotika.
Po očkování (hexa a převenar až myslím v 6. měsíci po vyjádření neurologa) jsem zhoršení nezpozorovala. Máme cvičit vojtovku - tak cvičíme...

kakie
21. únor 2013

@monulkab Díky. Rozjeli jsme to teď ve velkém, nejen rehabilitace, ale zajímáme se právě i o pročištění organismu... Shodou okolností jsme i my narazili na homeopata - lékaře, který nám řekl, že jediné očkování, které je smysluplné je právě tetanus. My teď rozhodně nebudeme očkovat ničím, tak zní verdikt samotné neuroložky a musím říct, že nám spadl obrovský kámen ze srdce. Čeká nás sice ještě imonologie, ale pochybuji, že to něco změní. U žádného ze svých dětí už nechci doktora s vakcínou ani vidět. Teď uvidíme, jak se k tomu pediatr postaví, muž byl stále váhavý a zdálo se, že si neví rady, ale teď se předvedl, zatím sbíral informace, aby si byl jistý, že je to skutečně tak. Na minulé kontrole bylo vidět, že jemu je to jasné - byl takový úlisný... Teď máme všechny podklady tak bude asi veselo...

kakie
21. únor 2013

@monulkab a vy máte nějaké neurologické vyjádření? Jsou to oba bojovníci 😵 už jen zdraví a hlavně rozumné doktory pro oba...

monulkab
autor
24. únor 2013

nemáme žádné písemné vyjádření od nikoho, neuroložka mi řekla že to je prý prostá retardace PMV a že se to stává..., původní pediatr říkal že na takové stanovisko nebyly nikdy vedeny žádné výzkumy, naše nová Dr. to ale připouští a i ona sama mi řekla, že to vidí na následek očkování, přetížení organismu 2ma vakcínama v tak malém věku prý může nadělat opravdu velkou spoušť což nemusí být žřejmé hned, proto spoustu lékařů tvrdí že to že se něco začalo projevovat třeba 3 nebo 6 měsíců po očku s očkováním už nesouvisí, proto trnu co se u nás může ještě projevit.. ☹

kalo
24. únor 2013

@monulkab
@kakie
@joyce2 konkrétně hypotonii způsobuje složka z hexavakcíny, která je proti černému kašli...To není žádná spekulace, ale je to už dokázané---samozřejmě se o tom nemluví a nikdy nikdy na tohle riziko neupozorní....(a prevenar osabené dítko jen dorazí) ☹ 😠 😠