Souvislost hypotonie s očkovací látkou Prevenar

monulkab
12. dub 2012

Maminky, sháním informace o souvislosti hypotonie u dětí které byly očkovány prevenarem dříve než ve 3. měsíci věku. Bohužel mi zatím 2 na sobě nezávislé fyzioterapeutky potvrdili že tom vidí souvislost, jelikož hypotoniků teď rapidně přibylo. Nás se to týká taky. Předpokládám že je zde více maminek se stejným problémem, proto budu ráda za vaše reakce a názory.

monulkab
autor
24. únor 2013

@joyce2 tak hodně štěstí, já netvrdím že hexa s prevenarem ublíží každému, kolem mě je spousta kamarádek které po tomto současném očkování problém neměli, proto mě to ani nenapadlo rozdělovat, řídila jsem se podle našeho doktora. Faktem ale je, že dcera byla do 3 měsíců v pohodě, podle doktora i ve 4 měsících, a v půl roce nám najednou diagnostikovali retardaci PMV, s tím že se dcera zastavila mezi 2 a 3 měsícem, takže už teď vím, že náš doktor poznal leda tak kulový, když jí ve 4 měs. zkoušel trakční test a dcera se nepřitáhla, tak mi řekl že to je proto že brečí, a že to s ní mám doma zkoušet! každý fyzioterapeut říká že se to přitom zkoušet nesmí, patří to jen jako diagnostický test do rukou odborníků, atd...důležité je jedno, podle toho co jsem zjistila, se hypotonikem dítě normálně nestává, s hypotonií se děti už rodí, a to, že ze zdravého děcka je najednou hypotonik má prostě nějakou příčinu, dcera do té doby nebyla nemocná, byla veselý miminko, kopala nohama do hraček nad sebou atd., po očkování z ní bylo abdnormálně klidné dítě, přestala se natahovat po hračkách atd...takže u nás je to 100% vina očkování, dcera prostě patří mezi citlivější jedince který tato současná vakcinace dvou látek dorazila...a to nás v 6ti měsících, měli očkovat další várkou prevenaru, kdybych to ze své vlastní iniciativy nezačala řešit a před doktorem neřekla že mám o očkování tyto informace,, ani nechci domyslet co by se mohlo stát kdyby jí znovu naočkoval, některé děti se už po očkování nevzpamatovali...

midiana
15. čer 2013

ahoj prosím o radu,malý byl poprvé naočkovaný prevenarem v 5 měsícich,po ttom co jsem se dočetla uvažuju že doočkovat nenechám ale nevím jestli to nevadí ,nevím kde se na to zeptat co se stane když dostal jen jednu dávku nebo jestli ho nechat doočkovat...chodí vždy po měsíci střídavě na hexa a prevenar...

ajinkafo
15. čer 2013

@midiana Nic se nestane, klidně můžete prevenar přerušit 😉

pampeliska1
15. čer 2013

@midiana nestane se vůbec nic, je to nepovinné očkování, tak si to vůbec nemusíš u doktora nijak obhajovat.

midiana
22. čer 2013

četla jsem toho víc na netu že prevenar uškodil... takže díky,ještě že takovéto weby existují! 🙂