Syn byl naočkován závadnou vakcínou Infanrix Hexa

pajajana
9. říj 2012

Dnes jsem viděla v televizních novinách, že se stahuje závadná vakcína Infanrix Hexa se šarží A21CB191B z oběhu. Zjistila jsem z očkovacího průkazu syna, že byl touto vakcínou naočkován. Co s tím??? N
evíte někdo něco bližšího? Moc jsem zprávám pozornost nevěnovala a na netu moc toho nepíšou. Že prý nedošlo k ohrožení zdraví naočkovaných pacientů atd. Ale kdyby to bylo v pořádku, tak to přeci nestahují☹???

butterfly
9. říj 2012

Ahoj, našla jsem informaci na webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv: http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-6-10-2012
Prý zjistili riziko možné mikrobiální kontaminace v prostředí, kde se vakcína vyrábí, v samotné vakcíně ale kontaminace nebyla zjištěna, přesto ji pro jistotu stáhli.

pajajana
autor
9. říj 2012

hmmm, ale to mi na klidu moc nepřidá☹ Každopádně děkuji za odkaz🙂

ilona_mat
10. říj 2012

@pajajana "Všechny vakcíny úspěšně prošly před vstupem na trh testy na kvalitu očkovacích látek a na sterilitu. Nebyl zjištěn ani zvýšený výskyt nežádoucích účinků," řekla mluvčí SÚKL Veronika Petláková.

Zatím není jisté, jestli zjištění představuje nějaké zdravotní riziko pro děti, které již byly danou šarží naočkované, nemělo by to tak ale být právě proto, že při propuštění na trh šarže všechny kvalitativní testy splnila.

V případě dotazů je možné se obrátit přímo na české zastoupení společnosti GlaxoSmithKline na číslech 222 001 168 nebo 725074472. Případně na Státní ústav pro kontrolu léčiv na čísle 272 185 111.

pajajana
autor
10. říj 2012

Díky. Budu věřit, že to tak opravdu je🙂

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra