Synflorix nebo Prevenar 13. Pro co se rozhodnout?

jasminy
5. led 2011

Máte zkušenosti s očkováním těmito vakcínami? Mám se rozhodnout, kterou budeme chtít. Díky za radu.

mailli
5. led 2011

My jsme nechali malou oočkovat Prevenarem 13. Snášela to v pohodě, žádná teplota nebo vyrážka, jen byla vždycky tak 2 dny mrzutější, ale to je k negativním stránkám všechno. 😉

kmotrice
5. led 2011

Ahoj my jsme byli očkovaní včera synflorixem. Má tu výhodu že je bez doplatku. Na Prevenar doplacíš cca 300 za injekci. Jinak prevenar je na 13 těch bacilů a syn. jen na deset. Ale malej jí snášel statečně jen jsme v noci nespinkali a byli jsme mrzutí. Spíš se zeptej lékařky jak to u ní probíhá a čím očkuje.

elviie
5. led 2011

My jsme se rozhodli pro Prevenar13 - vylepšený s doplatkem, malá to snášela dobře, bez reakce 😉

tercina
5. led 2011

Malýho jsem nechala oočkovat Sinflorixem. Mě bylo Dr. řečeno, že se prostě předháněj, kdo bude mít vyšší číslo za názvem. Ty kmeny, kterejma s předháněj, jsou prý tak strašně malinko zastoupený, že prý Sinflorix úplně stačí.

marhulinka
6. led 2011

My měli Prevenar13,bez jakékoli reakce 😉

delapa
6. led 2011

Je to úplně jedno, jen farmaceutický byznys jak z maminek vytáhnout víc peněz. Oboje je stejně proti málo kmenům, takže se neboj, že bys vybrala špatně.

pantomima
6. led 2011

za týden bude Synflorix 😉

vorllinka
6. led 2011

Prevenar13, když už jsme se pro to očkování rozhodli, tak jednoznačně tu lepší vakcínu 😉

coxa
6. led 2011

První syn měl Prevenar, za něj ještě Synflorix nebyl, u druhého volbu jsem nechala úplně na mudře a ta se rozhodla pro Synflorix pro lepší snášenlivost, očkovala ho i své vnučce takže nemám důvod pochybovat 😀 ,prevenar má snad jen o jeden kmen navíc, takže minimální rozdíl 😉

lamarika
6. led 2011

ahojky, naše doktorka mi říkala, že ty 3 kmeny co má prevenar navíc se v ČR nevyskytují, ale pokud hodláme s děckama cestovat do zahraničí ať rozhodně dáme prevenar. Pokud ne, bohatě postačí synflorix. Jelikož máme tátu v zahraničí, tak u nás rozhodně prevenar

weri1
6. led 2011

synflorix a to proto, že u prevenaru ty 3 kmeny navíc jsou asijského typu a tam my cestovat nebudeme, tak už tak zatěžující očkování jsem nechtěla zatěžovat o ty 3 kmeny navíc

moninka
8. led 2011

dr. nám doporučila Synflorix, prý je pro děti lepší a líp ho snášejí

lanka
16. únor 2011

Nás ještě MuDr. upozornila že Synflorix se nedá po 2 roce života přeočkovat. Kdežto Prevenar 13 ano. Prý tam by viděla jediný zádrhel.

beponka
16. únor 2011

tak my dávali Prevenar a to ještě když se plně hradil. žádnou rekaci jsme na něj neměli, dostali jsme to schéma 3 injekce společně s Hexou a další po prvním roce, zaplatila jsem za to přes 7 tisíc. nechtěla jsem nic riskovat a S\nflorix byl tehdy novinka a pro Ty já moc nejsem....

petruskaaa
18. únor 2011

My máme Prevenar,teď nás čeká poslední dávka.V době kdy jsem se rozhodovala,tak měla kamarádky holka na Synflorix dost ošklivou alergickou reakci,tak jsem se rozhodla pro Prevenar,ikdyž na ten by ji třeba měla taky,ale tak nějak jsem se toho lekla ☹ Ale myslím si že je to prašť ako uhoď.My jsme si očkování museli hradit sami a rozdíl byl jen asi 100Kč,ale dnes,pokud se jedna vakcína doplácí,zvolil bych tu bez doplatku,myslí si že je to beztak jedno jak druhý,tak radši ušetřit ňáky kačky a koupit mimísovi něco pěknýho z čeho bude mít radost,ne 😉 Jinak my po Prevenaru no problema,jenom jednou když jsme ho dostli zároveň z Hexou měla malá večer malinko zvýšenou teplotu.