Synflorix nebo Prevenar? Pro co jste se rozhodly?

amallie
11. led 2010

Maminky, zajímalo by mě, pro kterou vakcínu jste se rozhodly a proč? Chci dát malou očkovat proti pnumokokům a nevím čím. Jsou obě stejné?

piskutek5
11. led 2010

Ahojky amallie ja jsem male nechala dat synflorix na doporuceni nasi dok.Moje prvni dcera strasne trpi na usi tak me doporucila synflorix ze je vic na usi ale nevim.Kdyby prvni mala netrpela na usi tak nevim jak bych se rozhodovala 🙂 Tej prvni bude 5 a je naockovana pneumem23 bylo ji v dobe ockovani vic jak dva roky.A tej druhej bude sedm mesicu 🙂

evulatko
11. led 2010

ahojky, jsem taky nechala Synflorixem a ted jsem trochu nastvana. Od noveho roku je totiz na trhu vylepseny Prevenar, ktery je proti trinacti podtypum tech pneumokoku (Synflorix je proti deseti)

micha3
11. led 2010

ahoj am: my jsme dávali taky synflorix /jako piskutek, na doporučení doktorky/ říkala že má o 2 kmeny více než Prevenar a je celkově lepší.

laska.nezna.hranic
11. led 2010

Na naše rozhodnutí i na radu lékařky Synflorix, protože pokrýval více sérotypů než Prevenar (v době, kdy byl syn očkovaný, ten novější Prevenar ještě nebyl a kdybych pořád měla čekat, až někdy bude něco lepšího, nebyl by malý naočkovaný nikdy).

shaula
11. led 2010

Amalie - rozhodně nejsou stejné. Prevenar (původní verze) účinkuje proti 7 kmenům, Synflorix proti 10 (má mít i efekt proti zánětům středouší narozdíl od původního Prevenaru), a jak píše Evulatko, v současné době by měl být na trhu už nový Prevenar s ještě více kmeny (13). Navíc nezanedbatelný faktor pro vás může být i to, že děti narozené po 1.8. 2009 mají při splnění určitých podmínek Prevenar zdarma 😉 Kromě Prevenaru a Synflorixu se ještě očkuje i Pneumo23, ten je proti 23 kmenům, ale myslím, že se očkuje až dětem starším 2 let...
My jsme neočkovali vůbec.

pikusa
11. led 2010

Tak my máme naočkovaný Synflorix....
a jestli vyjde ted na trh nový prevenar,za chvíli je tady nový synflorix a tak dokola....

brisalek
11. led 2010

Ahoj my jsme take na radu lekarky dali synflorix. Jsme 14.7. takze bychom nic zadarmo nemeli a chtela jsem ji nechat naockovat hned ve 3mesicich. Mam okolo sebe dalsi pripad pneumokoveho zanetu stredniho ucha, ktery skoncil dost velkymi komplikacemi.

Nechali jsme ji ockovat spolecne s hexou a mela vzdy jen prvni noc 1x v zadecku 38-39 teplotu, pak uz nic a pres den byla uknouranejsi.

iluss
11. led 2010

Ahoj, my jsme na doporučení lékařů taky dali Synflorix. Je prý účinnější než Prevenar a na jedné dávce je cca o 300,-Kč levnější ( i když na ceně teď nezáleží, mělo by to být plně hrazené pojišťovnou).
Na ten nový prevenar jsem neslyšela moc velkou chválu, spíš kritiku, ale nevím už přesně za co. Prý je Synflorix lepší než ten nový Prevenar.

amallie
autor
11. led 2010

holky díky, zdá se, že jdeme do synflorixu 😉

leonik
11. led 2010

ahoj, my nechali dceru naočkovat Prevenarem, ale až ve dvou letech. Syna jsme nechali naočkovat synflorixem, má za sebou tři dávky a asi před měsícem prodělal zánět středního ucha. Tak nevím, jestli to má efekt proti těm zánětům 😖 Máte někdo zkušenost že se ty záněty vrací i po naočkování?

piskutek5
11. led 2010

ahojky leonik ja mam prvni dceru naockovanou pneumem23 a usi ji pichali uz 13 😢 Tu druhou mam ted naockovanou prvni davkou synflorixem tak se modlim at pomuze 🙂

shaula
11. led 2010

Leonik - osobní zkušenost nemám, ale pneumokoků existuje asi 100 kmenů a očkování chrání jen proti několika z nich. Takže to, že je dítě naočkované, v žádném případně neznamená, že už nikdy pneumokokovou infekci nedostane...

sicinka
12. led 2010

Ahoj, já nechala očkvat prevenarem zatím starým typem s tím, že přeočkování bude tím novým. Vyšla jsem z rad na porodnice.cz - doc. Honzík, psal že je s ním více zkušeností (ohledně reakce), a Synfloric chrání navíc proti 3 kmenům, z nihž dva se v evropě nevyskytují. A že pak je možnost přeočkovat tím novým prevenarem, který je proti 13 typům, ale evropským. Myslím si že je to prašt jako uhoď 🙂

amallie
autor
13. led 2010

Sici: díky, tak že bysme počkali na nový Prevenar? Mrknu se na tu porodnici.cz

sicinka
13. led 2010

Myslím že ve vašem případě platí, že máte prevenar zadarmo, tak bych to neřešila obě jsou to kvalitní vakcíny a za ten rozdíl můžeš miminku koupit něco jiného, nebo třeba očkovat proti rotavirum (pokud se ti chce investovat do ockovaní 🙂 Jinak ten 13 valentní prevenar je prý od ledna k dispozici. My ted doočkovali třetí očkování starým, další myslím v roce bude tím novým...

krista
8. dub 2010

michelle1 (2 děti) - Včera v 17:20
Doktor mi dal vybrat a já z toho nejsem vůbec moudrá... je jedna z nich "lepší"?

rebeca321 (1 dítě) - Včera ve 22:45
V tomhle bych taky chtěla poradit ,jelikož nás to v květnu čeká.......Pevně doufám,že se někdo takovej kdo o tom ví víc nejde.

leonina
18. dub 2010

Ahoj, my máme Synflorix. Původně jsme chtěli čekat na Prevenar 13, ale pořád to bylo v řešení a tlačil nás čas, takže jsme se rozhodli pro Synflorix a teď mi říkala sestřička, že jsme udělali dobře,protože ten nový Prevenar 13 není hrazený a musí se platit

heliik
20. dub 2010

Ahojky.
My máme taky Synflorix, ze začátku jsem chtěla Prevenar, ale nakonec jsem si to rozmyslela, a dala malé Synflorix. Ne z toho důvodu, jestli byl nebo nebyl hrazen pojišťovnou(já bych platila tak jako tak), ale z toho důvodu ,že je to prakticky to samé, až na to, že SNF má o jeden kmen víc než PVN.. A také, má známá nechala očkovat PVN a malej na to dostal alerg.reakci.. ☹

A my po SNF žádné problémy, ani zvýšené teplotky, prostě zcela bez reakce... 😉 😉