Synflorix, Rotarix nebo Prevenar 13. Jaký je rozdíl?

qaculqa
4. led 2013

Maminky které očkování jste dali svým prckum??? Synflorix, Rotarix nebo Prevenar 13 ? Mám se do pondělí rozmyslet jestli budu nechavat malého očkovat proti rotavirum nebo ne..... Jaký je mezi těmi druhy rozdíl?? 😕 😕 Poradí mi některá prosíím 😅

jankadudova
4. led 2013

Tak predne - Rotarix je vakcina proti rotavirum a Synflorix a Prevenar 13 jsou vakciny proti pneumokokum. Obe jsou si podobne, Prevenar je proti 13 ruznym kmenum, Synflorix myslim proti deseti...to nevim presne. Prevenar 13 se vice doplaci, resp. asi cele, Synflorix hradi vetsina pojistoven. My Rotarix nedali, Synflorix ano 🙂

jarcatko
4. led 2013

Rotarix je proti rotavirům. Synflorix a Prevenar jsou vakcíny proti pneumokokovým nákazám, s rotavirama to nemá nic společnýho... a rozdíl mezi S. a P. je v počtu kmenů, proti kterým to je. Jestli očkovat proti rotavirům a proti pneumokokům, to je čistě na tobě - povinné to není, my jsme třeba rotaviry nedali, Prevenar jo.

vendulka
4. led 2013

máme rotatix - plně hrazeno a synflorix - hrazeno ZP
a je to jak píše @jankadudova prevenar je proti 13 kmenům a synflorix proti 10

leni78
4. led 2013

Nedávám žádný a ani povinný. Straší mě složení a negativní účinky.

monika6e
4. led 2013

a nevadí Vám, že na tyhle vakcíny - resp. směs vakcín děti umírají? Ano i u nás. Jen se o tom nemluví. Holt každej ať si dělá co chce. Kdo chce, si zjistí. Kdo ne a tupě věří pediatrovi a farm. firmám nechá naočkovat a ještě za to zaplatí... Každej strůjcem... Doporučuju sehnat si studii z loňského května, která jednoznačně prokazuje souvislost mezi očkováním a náhlým úmrtím kojencům. Zde jen bonbónek - http://www.celostnimedicina.cz/ockovane-deti-on... - hogw!

antarres
4. led 2013

Dali jsme první i druhé dceři Prevenar a druhé Rotarix.

augustka
4. led 2013

Rotaviry jsme nedali, ale Prevenar už ano

lv
4. led 2013

já nechávám očkovat to, co pediatři běžně očkují, u první dcery jsem nechala skoro za 5tis korun očkovat Prevenar, který je teď zdarma /teď se platí ten na víc kmenů virů, P 13, tehdy to bylo na 7/, rotaviry jsem nedala, přemýšlím i nad otázkou peněz, který nejsou, třeba bych i někdy ráda očkovala, žloutenka atd...ale nemám na to..

aneta0707
4. led 2013

@monika6e a nemas nahodou tu studii?
syndrom 3x - 4. 6. a 9. mesic. bylo mi receno, ze je to z prilis tvrdyho spanku, tak by me ta souvislost zajimala.
diky moc

tajemna30
4. led 2013

k tvé otázce, jak ti zde holky vysvětlili tak Rotarix je proti rotavirům, zbývající dvě proti pneumokokům. Takže spíš se prvni rozhodni zda chceš očkovat proti rotavirům nebo pneumokokům, nebo proti obojímu. V tom případě určitě to nenech očkovat vše zaráz, ale rozděleně. Za mě osobně - nemáme naočkováno nic z tohoto, ale je to jen moje rozhodnutí. Nelíbí se mi, že když se maminka která je rozhodlá pro očkování, a zeptá se na otázku k očkování, tak hned někdo začne prosazovat svůj názor o neočkování, a ten jeho názor je jediný správný. Přece každý se může rozhodnout jak chce. Ano já nejsem zastánce očkovat vše co se nabízí, ale nebudu tento názor vnucovat ostatním. Proč některé maminky nejsou schopny akceptovat ostatní to nechápu ☹

mafeska
4. led 2013

Dali jsme Synflorix (pneumokok) bez doplatku a rotarix (rotaviry) 2 dávky dohromady za 2.600,-

andy80
4. led 2013

Kromě povinného očkování žádné. Proč do dětiček cpát něco, co není potřeba? Děti mám zdravé, krom neštovic a spálového bacilu co chytil syn ve škole za poslední tři roky pořádně namarodily a i bez Prevenaru. To co tady některé píšete, že děti bez Prevenaru jsou pořád nemocné a měly pneumokoka apod. , no to snad ani nemá cenu komentovat. Ve svém okolí mám několik maminek co daly očkovat rotaviry a jako zázrakem je jejich dětičky chytly, byly s tím i v nemocnici. Holky se rozčilovaly, jak je to možný, když jsou očkované. No jiný kmen, bylo jim řečeno. Moje děti přišly do styku s těmi nakaženými a nechytly to. Proč asi? Protože nejsou oslabené očkováním a tvoří si sami protilátky proti všem kmenům. Další kamarádka nechala staršího kluka naočkovat Prevenarem, tenkrát ještě za těžký peníze. Kluk je pořád na hromadě, pořád má rýmu, několikrát mu píchali uši, 5x do roka má antibiotika apod. Mladšího už očkovat Prevenarem nenechala a světe div se, má tak jednou za zimu rýmu jinak je to zdravé dítě. Ale to ani nemá cenu tady rozepisovat. Protože půlka tady bude pro očkování, půlka proti a kdyby to byla diskuze, už se to tady hádá.

zuzka72
4. led 2013

@andy80 naprostý souhlas, jako bych to psala já..... ale pokud tohle vždy někam napíšu tak narazím, všichni si dnes myslí, že to co je v reklamě a za drahý prachy je to nejlepší, nikdo nevidí co taková časem neprověřená vakcína udělá v těle za 20-30let, nikdo nevidí, že za 5let zase někdo příjde s tím, že TO nebylo dobrý očkování a TOHLE je lepší..... Co naši předci, neočkovali se a dožívali se vysokého věku-jasně i umírali, ale určitě do sebe necpali nějaký hnoje, jako lidi dnes....

stefanny
4. led 2013

ja jsem dala Synforix, reakce krome horeckz zadna, nemocni se na pneumokoka nebyli...ale... ted hodne studuji o ockovanich a uz bych to do male nenacpala, kdybych vedela kolik hliniku obsahuje ockovani tak krome povinnych bych neockovala nic.
leni78 jaky je postup kdyz odmitnu povinne ockovani, co nasleduje?IP prosim 😉

vera_vila
5. led 2013

dr. se mě taky ptala, jestli rotaviry ano nebo ne a já se jí ptala zpátky, jestli si myslí, že je to nutné... říkala, že 5 z 80 maminek to nechá očkovat... že pokud chytneme rotavira, nemocnice nás nemine, ale pokud se to chytne včas, tak úmrtí nehrozí, že stejně ale můžeme chytnout nějakýho, na kterýho očkovaný nebudeme, protože jich se očkuje snad jen 3 nebo 5 nebo kolik... Pneumokoka budu rozmýšlet, hlavně kvůli tomu zánětu mozkových blan, ale na druhou stranu si říkám, že my na to taky nebyli očkovaní, záněty středního ucha a hnisavé angíny jsme vždycky přežili, syn před 8 lety na to taky očkovaný nebyl a zánět středního ucha zatím neměl ani nic podobnýho (i když potkat ho to ještě může)... Radši, když si to tělo ty protilátky vytvoří... Sice je to s těmi nemocnými dětmi pak trápení, ale cpát je živýma vakcínama se mi fakt nechce... takže možná ani Prevenar 13 očkovat nebudeme, fakt nevím... Ještě máme na rozmyšlenou čas... Ale jak to tady tak čtu, tak ho nejspíš nedáme... Myslím, že povinný očkování bohatě stačí...

verunka7
24. bře 2013

Nazdárek děvčata.
Také se rozhoduji nad Rotavirama. Je těch očkování fakt kupa... 😖 Ale něco mi říká, že se na to mám vybodnout...každé očkování je zásah do tělíčka. 🙄

mia75
24. bře 2013

My sme dali Prevenar 13 (doplatok), Infanrix hexa a Rotarix. Ziadne negativne ucinky nebadat a som rada, ze bude chranena.

brigule
13. kvě 2013

My jsme dali Prevenar 13, Infanrix hexa a Rotarix. Po první dávce snad žádné účinky, jen na 2h usnul. Další dávky máme před sebou.

aanysek
13. kvě 2013

Ahoj malej je ockovanej prevenarem 13 a dobry doktorka mi rekla ze je lepsi jak ten starsi typ a proti rotavirum me rekla ze ockovat nemam ze je to zbytecna zatez tela.Tak nevim ale to by ses mela spis poradit s doktorkou at ti rekne co je lepsi a co by se melo ockovat

aul
24. črc 2014

http://www.rizikaockovani.cz/clanky/5-dil-Ockov...
Moc pěkná stránka. Jeden díl je věnovaný očkování proti rotavirům. 🙂

koruska23
12. dub 2015

mám syna 9 měsíců a měl dost škaredý zánět středního ucha 3x mu to samo prasklo a byli jsme i v nemocnici , slyšela jsem že proti tomu působí právě vakciny synflorix nebo prevenar nemáte s tím někdo zkušenost jestli to pomůže? Protože doktoři říkají že se nám to bude vracet, taky jsem byla proti všem nepoviným očkováním, ale kdyby mu to mělo pomoct tak mu to dám, protože hodně trpěl

mamkazvysociny
26. dub 2015

ahojky,my jsme se právě taky rozhodovali.všichni v okolí bez reakce a na doporučení,právě krz ty uši,já na to hodně trpěla jsme dali prevenar 13.Jenže malý měl dost hroznou reakci-záchvaty pláče,pak otupělost a bylo vidět že mu to neudělalo dobře.hlavně dva dny na to mu vyskočil atopickej exém.dokonce i dr mi řekla že malej k tomu má asi dispozice a očk.mu to rozjelo.takže prevenar jsme okamžitě ukončili.100 dětí v poho,a to naše ne.takže ono se rozmyslet co je menší zlo a jestli nemáte v rodině nějaké takové problémy.u nás to má malej asi po manželovi,ten je lupénkář.ono je fajn když vaše děti nemají vedlejší účinky,ale jak to člověk může vědět že budou bez reakce.A boj s exémama je na hodně dlouho. 😖