Synflorix x Prevenar13? Jakou vakcínu zvolit?

jamys
2. led 2012

poradíte, jakou vakcínu proti penumokokům zvolit? Případně proč? Vaše osobní zkušenost... předem díky J

peroli
2. led 2012

@jamys Já dala synflorix protože ten pokrývá spíš typy co způsobují záněty středního ucha (já jsem jako malá na to hodně trpěla).. prevenar je zase spíš na zápal plic...

coxa
2. led 2012

Já jsem nechala výběr na doktorce (má moji 100% důvěru) a ta dala Synflorix. I své vnučce ji prý dala. 😉

ivett
2. led 2012

my dali Perevenar13, bylo nám řečeno, že působí proti více druhům pneumokoků než synflorix, ale že ani ten není špatný, tak jsme volili Prevenar 13, no nicméně těch druhů pneumokoků a všeho tohoto svinstva jsou stovky, takže ono je to asi celkem jedno, ať to nebo to...u někoho rozhoduje cena, synflorix se nedoplácí, za prevenar jo...

mpavlinka
2. led 2012

My dali Prevenar 13. Paní doktorka nenabízela obojí. Doktor bude spíše doporučovat to, za co má větší provize. Nedělám si moc iluze. Ale ať to bude Prevenar nebo Synflorix, člověk chybu neudělá, je to v podstatě to samé 😉

zanet2009
2. led 2012

Já jsem nedala ani synflorix ani prevenar. 😉

erika9110
2. led 2012

Synflorix.....údajně má větší pokrytí....

ilonne
2. led 2012

Podle naší doktorky jsou závěry poslední konference takové, že se mezi vakcínami nemá dělat rozdíl. Ty kmeny navíc, co obsahuje prevenar, se tady prý nevyskytují, snad jen vyjímečně jeden. Prý to očkovala asi 3x a to ještě smíšeným manželstvím, kde je větší návštěvnost v cizině. Takže my dáme synflorix.

denousek
2. led 2012

á jsem u maliho pred 4 rokama davala prevenar a ted jsem tehotna adame prevenar 13 ..malej je ok a vubec neni nemocnej takze nam to pekne sedí 🙂

jaa
2. led 2012

Já si tuto vakcínu platila celou CCa 6000kč..Malá má první dvě várky Prevenar 9.Pak na poslední přeočkování mi sama dr doporučila naočkovat Prevenar 13 na který byl ještě větší doplatek...Neváhala jsem ani chvilku..Smíšené manželství nejsme a sociálně slabí,také ne.. 😉
Prevenar 13 je na 13 kmenů,Synflorix je na 11 kmenů..Kmeny jsou stejné..Prevenar má o dva více.Synflorixu se snaží farm.firmy zbavit,protože ho už nikdo nechce.Každý chce Prev.13 😉 Proto ho nabízí i dětské dr..

moni85
2. led 2012

Ahoj, my jsem nechali naočkovat Prevenar 13, bylo to na doporučení mé dr. Jsem za to ráda.

karotky
2. led 2012

Já nechala u 2.dítěte naočkovat jen Synflorix,protože ty chybějící 2 kmeny jsou proti virům,kter se vyskytují v Asii a tam se určitě nechystáme. 😉 Prvního jsem naočkovat nenechala,protože mi to přišlo zbytečné.U toho druhého bylo riziko,že ho ten starší nakazí(děti ve věku 4.-6.let jsou nejčastějšími přenašeči virů způsobujících zánět mozkových blan),tak jsem neváhala. 😉

sayast
2. led 2012

dcera ma prevenar 13. kdyz jsem ji ockovala, tak bych si obe hradila sama (ne jako ted ze synflorix je hrazen), takze jsem dala na doporuceni lekare 🙂

schnek
2. led 2012

žádnou. Vzhledem k tomu, kolik je celkem kmenů, tak to podle mě nemá smysl. Navíc ty kmeny, které se očkují, jsou léčbou dobře zvládnutelné. A taky očko zvyšuje citlivost proti ostatním kmenům. Když zvážím riziko případné nákazy bez očkování a riziko případných očko-komplikací (u nás navíc riziko AE+astma) s možností nákazy hůře léčitelným kmenem, vychází mi z toho neočkovat 😉

miskadis
2. led 2012

Naše malá má Prevenar 13 - podle doporučení doktorky.

rencaboch
2. led 2012

Ahoj,nám dr.dala Synflorix a ani jsem neměla na výběr 😕 čemuž sem byla ráda,protože se furt nevěděla jestli Prevenar nebo Synflorix 🙂 Ono záleží i na dr. co dává 😉 a co doporučuje.

antarres
2. led 2012

Prevenar 13, má vyšší procento účinnosti, mají ho obě dcery (3,5 roku a 4,5 měsíce)

keila
2. led 2012

já dala synflorix, ale hoď si korunou...myslím, že je to prašť jako uhoď

nunacek
2. led 2012

My nechali dát malé Prevenar 13.

ciernavila
2. led 2012

My mame Synflorix, tie kmene navyse u Prevenaru nam aj tak by boli na nic...doktorka povedala ze je to jedno zhruba co das, tak mi moc neporadila...tak som dala synflorix, je skor na tie zanety str. ucha a citala som diskusie rozne a boli na to najlepsie reakcie, po Prevenari som sa docitala take horory ze som sa zlakla...ale kazde dieta reaguje inak...nas mal reakciu len po druhom ockovani - mierne zvysena teplota, po prvom a tretom nemal nic... Asi je to konieckoncov jedno....

koffen
2. led 2012

My dali Prevenar 13, trochu na radu Mudr.y. 🙂

hlasil
2. led 2012

My máme Synflorix, na doporučení mudry. Prevenar je dělaný pro americký trh, ty kmeny navíc se u nás příliš nevyskytují a když, tak u seniorů a ne u dětí. A prý také reakce bývají horší (z doslechu,mezi jejími pacienty to nebylo) právě na Prevenar. Kdyby měla očkovat svoje děti, tak by dala Synflorix (ale mám podezření, že svoje děti na pneumokoky neočkovala vůbec 😉 ).