Taky odkládáte očkování MMR?

hojda
8. dub 2014

Mamínky, musím říct, že z očkování mám čím dál větší respekt. Očkování MMR malá ještě nemá, jsou jí 2 roky a 2 měsíce. Našla jsem sí, že u tohoto očkování je dána jen spodní hraníce, kdy se s ním může začít, ale není horní. Dr. mí teď tvrdí, že jím to pojíšťovna neproplatí, když jsem to tak odložíla. Je to pravda?

Děkují

anetka1701
8. dub 2014

MMR jsem u starší dcerky očkovala někdy jak máš dcerku ty - po tom druhym roce dostala první dávku, druhou "odkládám" - ale nedám. S proplacením je to kravina... Dělej to tak, jak to cítíš ty, bez stresu :o) Btw. jedinej důvod, proč MMR dát takto brzo bych řekla je školka - občas bez MMRka neberou :o( Já to dala na nátlak muže - jinak bych možná MMR nedala vůbec...

nadja73
8. dub 2014

taky jsem odlozila az pred nastupem do skolky a dr. neprotestovala.

andelka
8. dub 2014

Malej má 2 roky a kousíček, a MMR taky nemá a není zatím problém. Čekáme v podstatě až bude delší dobu zdravý, což od podzimu ještě nenastalo. Takže počítám s tím, že očkovat budem tak v červnu, nebo až po létě, ve 2,5l.

pehaka
8. dub 2014

my budeme dávat mmr až před nástupem do školky jinak nám ho nevemou 😉 s pojištovnou je to kravina to ti dr lže je to ,,povinný,, očkování tudíž ho hradí stát stejně jako hexy

xmarg04
8. dub 2014

Není, doktorka keca... 😝 😝 😝 Taky nemame (myslim nejstaršího) a mit budeme nejdriv na podzim... (ja proste asi nedam to nedat... 😅 )

hohe
8. dub 2014

zatím odloženo do září... pak uvidíme... u nás ve školce hodně dbají na očko a pač je to jediná školka v okolí, tak se musíme rozhodnout, co a jak...

karlam
8. dub 2014

my očkovali naše dvojčata nedávno, ve věku 18 měsíců, také jsem se bála, neb jsem o tom četla a slyšela samé horory, nicméně žádný horor to nebyl, jedna z holek ani neví, že nějaké očkování měla, druhá měla desátý den teplotu 38.4, která trvala dva dny a k tomu se na dva dny osypala po trupu a obličeji drobnou vyrážkou, toť vše 😉

ange_de_la_morte
8. dub 2014

Spíš je to manipulační technika doktorky. My jsme řekli odložit ( jestli nakonec dáme nebo ne je zatím otevřené) a doktorka neměla nic proti, jen nás sestrička upozorila že bude problém ve školce ale to jsme věděli takže celé se to obešlo asi během 5 sekund

missymici
8. dub 2014

MAnipulace od dr. a vydíraní..druhou davku odkladam na neurcito....

lucifereeek
8. dub 2014

zatím máme odloženo do 2let a pak uvidíme, mě teda dr. na to vůbec nic neřekla, jen že ok, necháme to do 2let, takže soudím, že pokud by ji šlo o peníze asi by mě do toho spíš tlačila.

pajenka
8. dub 2014

Pravda to určitě není, doktorka si vymýšlí. U MMR není stanovená horní hranice, do kdy se má očkovat

kettynka1234
8. dub 2014

dvojčátka mají 28 měsíců, MMR jsem odmítla a dávat nebudu ( mám hodně velký strach je dát tím sajrajtem oočkovat). Horní hranice není stanovena. A u nás ve školce je zajímá, že je dítě v pořádku a zdravé. To že nemá vše naočkované je nezajímá ( ptala jsem se přímo ředitelky ve školce)

ivaadvojcata
8. dub 2014

Já z toho měla strach velký, dvojčata byly pořád nemocní (máme 18m). Naočkovala jsem je a úplně v pohodě, žádná teplota jako u klasického očkování, vyrážka, prostě nic. Přešly to v klídečku. Takže nechte očkovat. POřád jsem na MMR myslela, jak to bude atd... byla jsem z toho nervozni, četla různé diskuze, kde byly všechny maminky proti MMR. Prý to způsobuje autismus... Spadl mi kámen ze srdce, že to proběhlo v pohodě a teď jsem ráda, že jsou děti očkované.

lucieandrlova
8. dub 2014

Ahoj, malá neměla nikdy po očkování reakce ani moc nemocná, tak jsem to podcenila... My jsme tedy dali místo MMR čtyřvakcínu (prý má mírnější účinky než MMR) a dali jsme to kvůli manželovi. On nikdy neměl tyto dětské nemoci... A taky dcera si nenechá nic nakapat do nosu, ani čistit atd., takže když jsem si představila, jak se u neštovic škrábe...
Ale zpětně bych to posunula cca do 3 let, kdy je už vyvinutá nervová soustava. Dali jsme první dávku v 18-ti měsících. Reakce mírná, jen trochu teplota, ale u druhé dávky ve 2 letech 4 dny 39 a vyrážka... Teplota neklesala a už jsem byla zoufalá a pak to najednou skončilo... Ale od té doby má oslabenou imunitu, pořád rýmu a virózy a taky je nervóznější a více fňuká... Takže pokud školka nenutí do očkování, počkala bych...