Teplotka 38,9 po očkování. Co by mohlo pomoct?

pajatehule
9. únor 2012

ahojky chci se zeptat mám dvou měsíční holčičku včera jsme byly na očkování proti černýmu kašli atd. doktorka říkala že může mít zvýšenou teplotu ale malá má 38,9 a dočetla jsem se žře to už je horečka že zvýšená je do 38,5 a pořád mě tak divně kručí a nechce moc hamat nevíte co na to by mohlo pomoct nebo nemáte stím zkušenosti?

helulela
9. únor 2012

@pajatehule 38,9 st. v zadečku po odečtu nebo před? Jestli před odečtem, tak je to už horečka. To může po očkování být, souvisí s tím i ta nevrlost atd. Dej jí Nurofen, potom by měla klesnout. Kojit/UM se jí snaž dát, aby měla dost tekutin. Kdyby odmítala, snažila bych se do ní dostat aspoň převařenou kojeneckou vodu na lžičce.

dija1
9. únor 2012

Je to reakce na očkování. My měly pokaždé.Nurofen je až od 3 měsíců, já bych radši dala paralenový čípek,je šetrnější a tam je to nějak na kg. Když byly holky maličké dávala jsem půlku a vždycky to zabralo. Přejde i to kňučení a nevrlost. Hlavně kojit kojti kojit. Přeju ať je maličká brzo fit.

timbouctou
9. únor 2012

jo to je po očko celkem běžné, naši kluci teda neměli reakci nikdy, ale holek děti tady kolem dost často. A rozhodně bych dala spíš čípek, ty sirupy dráždí bříško a může ti po něm blinkat. Teď nevím který, možná paralen, je od narození. No, v lékárně ti řeknou 😉

anehap
10. únor 2012

Malá taky měla vždycky vysoký horečky po očko. - vždycky tři dny, jen po čípku vždycky na nějakou doby klesly ☹ Taky jsem dávala čípek, protože sirup vždycky vyzvracela. Ať je Vám brzy líp 😵

slundo
23. únor 2012

Po očkování může být i horečka. Doktorka mi řekla, že pokud je teplota jen zvýšená ( u miminek do 38, nebo 38,5 v zadečku), stačí mimi hlídat, aby to nevylítlo výš, dávat častěji pít. Na horečku nám napsala paralenové čípky. Ale určitě je víc možností, jen ze zkušenosti vím, že čípky dobře zabírají. Malou sleduj, většinou by to mělo trvat den, max dva a pak by měla být vpořádku ,každý snáší očkování jinak 🙂