Tlumení reakcí po očkování

kiwiu
25. lis 2014

Zdravím Vás,
dočetla jsem se velmi zajímavou informaci, chci se s Vámi o ni podělit.
Spousta pediatrů doporučuje před a po očkování podat očkovanému dítěti "preventivně" paracetamol (Panadol, Paralen).
Dočetla jsem se v knize paní Prof. Anny Strunecké (Varovné signály očkování) následující: Paracetamol se při metabolizování chová v těle jako volný radikál a navíc potlačuje imunitní reakci a snižuje imunitní odpověď na vakcínu. Řekla bych, že se jedná o informaci velmi zásadní, nikdy jsem se s ní nesetkala, pediatr mi toto nikdy nesdělil (naopak doporučoval již zmíněný Panadol) a ani od ostatních rodiču toto nikdy nezaznělo.
Jako "menší zlo" se jeví podání Ibuprofenu a samozřejmě podání vhodného homeopatického léku.
Co na tuto informaci říkáte Vy?

pabka
25. lis 2014

Mě tedy naopak Dr. říkala, že nemám podávat žádné léky, dokud by se nevyskytla vysoká horečka nad 38,5. Jen případně homeopatika.

jaja01k
25. lis 2014

Já jsem teda po očkování preventivně nic nedávala a ani mi doktorka neřekla, že bych měla.

polaks
25. lis 2014

Nám Dr. doporučovala miesto vpichu zachladiť a na noc dať nurofen.

kaculka46
25. lis 2014

Spousta pediatrů? Neslyšela jsem o žádném co by takovou blbost doporučoval, paracetamol žádné preventivní účinky nemá.

blahova_andrea
25. lis 2014

já nejsem zastáncem podávání léků preventivně a panadol doma stejně nemáme. kdyby mělo dítko nad 38,5 tak podám nurofen. ale je to vlastní zvyk a rozum. dr. mi radila už u 38°C dávat právě panadol a klidně i preventivně. fakt nechápu ☹

blahova_andrea
25. lis 2014

@kaculka46 no mě ho třeba dr. poradila, kdyby byla malá prý moc uplakaná, tak jí mám dát panadol. no já si to stejně udělám po svém. nemám potřebu se tam s ní hádat a zdržovat tím sebe i ostatní maminky. nic by to nevyřešilo 😅