Tři vakcíny naráz, máte zkušenost s aplikací?

kaaca11
26. lis 2013

Maminky, máte někdo zkušenost s aplikací tří vakcín najednou? Čeká nás šestitýdenní pobyt v nemocnici a následně 8 týdnů v sádře, proto bych chtěla, aby měla Klárka za sebou očkování. Doktorka navrhuje před hospitalizací naočkovat zároveň Rotarix, Hexu a Prevenar. Vím, že se běžně očkují 2 vakcíny najednou, ale tři mi připadají moc. Když vynechám Rotarix, později už nebude možné ho naočkovat. Hexa a možná i Prevenar se dá odložit, ale potom se to celé posune, nehledě na to, že právě v nemocnici je větší pravděpodobnost, že něco z toho chytne. (Jen prosím, aby odpůrkyně očkování nereagovaly, obecně jsem pro očkování.)

vendi78
26. lis 2013

V nemocnici může malá chytit nozokomiální infekce,ale ani jedno z těchto očkování není proti nim namířené. Dle mého názoru Vaše doktorka je s prominutím tupá, když toto vypustí s pusy. Mám trošku dojem, že si Vás chce jen odškrtnout ve svém adresáři, aby na Vás nemusela myslet a doočkovat malou později. Jsem dlouhodobým zaměstnancem fakultní nemocnice, proto mě někteří doktoři děsně štvou, jak jsou neskutečně hloupí a svým pacientům spíš ubližují, než aby jim pomáhali. Náš pediatr dokonce Rotarix nedoporučuje, příjde mu zbytečný, úplně stejně jako mě. Vakcinací imunitní systém utlumujeme, než abychom jej stimulovali!!!

mochenkaa
26. lis 2013

V pribalaku hexy je, ze neni vyzkousena reakce pri kombinaci hexy a neceho a ze to nedoporucuje. Tzn. sam vyrobce to nezkousel a doktori si z deti delaji vlastni pokusne kraliky...
Myslim ze by sis, nez neco udelas mela precist aspon pribalovy letak. I kdyz cesky a oklesteny

teerka
26. lis 2013

Přidám moji zkušenost: syn měl špatnou reakci na první očkování ještě v porodnici, myslim TBC a léčil se s tim měsíce. Poté hexa a pneumokok a další přeočkování v pořádku, jen horečky. a priorix také ok. Dcera na TBC už naočkovaná nebyla, dostala pouze hexu a pneumokoka, ale reakce natolik šeredné, že jsem třetí přeočkování pneumokokem odmítla a nechala pouze hexu-povinou. a Na spalničky, zarděnky a příušnice zatím čekáme. Odmítla jsem očkovat a čekám do dvou let a nebo až se mi bude zdát, že na to prostě má. Za mě, takhle naráz určitě NE. odložit se to dá. Já bych se bála těch konzervačních látek obsažených ve vakcíně, né toho viru samotnýho. Dala bych naočkovat klasicky hexu-hlavně kvůli tomu černému kašli, je teď na vzestupu a nemocnice by vážně mohla být rizikovým místem. Rotaviry jsou sice velice infekčí, ale dezinfekce je zabíjí. Myslím, že rotarix se podává na lžičce, my teda nemáme, ale je to stejně očkování. Snažila bych se to rozdělit a vysledovat reakce. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv volbu, hlavně nedávejte očkovat při sebemenší viróze!

petrajavor
26. lis 2013

T má očkování i nepovinná ale tohle bych mu neudělala....očkovali jsme vždy po jednom, aby měl čas to "rozdýchat"... naočkovala bych tu jednu co musíš a pak ten zbytek, to že se vám to puse bych neřešila.....spousta dětí to má posunuté a co se týká tvého strachu může tam chytnout něco jiného kor když tak malé tělíčko dostane taký záhul....zašla bych se poradit s jiným mudr (klidně tím co se o vás bude starat v nemocnici) se poradit....

kajalka
27. lis 2013

Doktorka by měla vrátit diplom a pak se zapsat jako pracovnice na jatka. Pokud chce dejme tomu 5 kg miminko zahltit hned 3 vakcínama naráz a ona váží třebas 70 kg, tzn. 14x víc, napíchala by ona do sebe 14x3 (42) vakcín naráz? Aby věděla, jak se asi bude to miminko, které navíc čeká strašnej stres v nemocnici, cítit?
Každýho volba. Moje volba byla si o tom přečíst co možná nejvíc, ať vím, čemu bych svoje dítě vystavila.

indigirka
27. lis 2013

Přikláním se k tomu, veškeré očkování odložit až po návratu domů a sundání sádry. Odložené očkování není nic strašného, naopak to děti snáší lépe. Druhou dávku (nebo druhé dávky) chce doktorka dát v té nemocnici? Syn měl po hexavakcíně ekzém, nedovedu si představit, co bych s tím dělala, když by pak měl ten ekzém pod sádrou. S doktorkou, co doporučuje dát tři vakcíny najednou, už bych se asi nebavila. Můžeš ještě zkusit napsat do poradny na http://www.vakciny.net/PORADNA/poradna.html - ten člověk, co to provozuje je odborník na vakcíny, je v zásadě pro očkování a tvrdí, že je nezávislý a že s žádnou farmaceutickou společností nemá nic společného.

brigule
2. led 2014

Ano my máme zkušenost s těmito třemi vakcínami najednou (prevenar 13, infanrix hexa a rotarix). Doktorka nás přesvědčila, že se to snáší dobře, když jsem se podivila, že chce dát hned tři najednou. O očkování jsem se v té době vůbec nezajímala, jen byla rozhodně očkovací. Žádné nežádoucí reakce by se dalo říct nebyly, ani teplota. Teď se ze mě stala neočkovací máma, takže bych to už nikdy nedala.

kacenka1979
2. led 2014

ja souhlasim s holkama pockej jeste a dej to postupne...ja budu davat jen hexu i dr. mi rekla ze to dalsi ockovani je tak trochu zaytecne...pry videla naockovane deti a stejne treba chytli salmonelozu malemu jsot 3 mesice nevazi ani 6 kg takze ji poprosim o odklad tak o mesic a mame rymu takze i kdyby rekla ze ne tak ma smulu ja se bojim pujdu tam az bude uplne zdravi a to alspon 14 dni!

adelkymaminka
29. čer 2016

Holky nas dnes ockovali 3 krat hexu druhou davku, prevenar a rotarix a ja se dokzorky ptala a pry se to smi snad bude mala ok zatim zadna reakce