Tři vakcíny naráz, máte zkušenost s aplikací?

kaaca11
26. lis 2013

Maminky, máte někdo zkušenost s aplikací tří vakcín najednou? Čeká nás šestitýdenní pobyt v nemocnici a následně 8 týdnů v sádře, proto bych chtěla, aby měla Klárka za sebou očkování. Doktorka navrhuje před hospitalizací naočkovat zároveň Rotarix, Hexu a Prevenar. Vím, že se běžně očkují 2 vakcíny najednou, ale tři mi připadají moc. Když vynechám Rotarix, později už nebude možné ho naočkovat. Hexa a možná i Prevenar se dá odložit, ale potom se to celé posune, nehledě na to, že právě v nemocnici je větší pravděpodobnost, že něco z toho chytne. (Jen prosím, aby odpůrkyně očkování nereagovaly, obecně jsem pro očkování.)

hojda
26. lis 2013

Sousedky holčičky dostala něco plus klíště (nebyl jí ani rok) a skončili v nemocnici na kapačkách, tohle je opravdu velký hazard ☹

jessika
26. lis 2013

Jsem očkovač s velmi rezervovaným postojem (v roce budeme očkovat poprvé, ale budeme). Každopádně i když bych očkovala vše, nikdy bych nenechala dítěti dát dvě, natož tři vakcíny naráz. Je to strašný hazard, určitě větší než to, že bude v nemocnici neočkovaná.

ivular
26. lis 2013

Váhám jestli odpovídat, jelikož obecně rozhodně žádnou příznivkyní očkování nejsem, ale pokud si dobře vzpomínám, v Době jedové je uvedeno, že jen Hexa vakcína a vakcína pneumokoku dohromady obsahují šedesátinásobek limitu jednorázové dávky hliníku pro dospělého 😝 Nevím, co obsahuje vakcína Rotarixu, ale osobně bych takovou nálož na centrální nervový systém dítěte neriskovala. (Já už bych teda neriskla ani tu Hexu s Prevenarem dohromady).

popellka
26. lis 2013

My jsme taky naočkovaní, ale 3 vakcíny naráz bych nikdy nedala!!! Neměli jsme naráz ani 2 vakcíny a i tak jsme měli po očkování docela reakce ☹ teď už bych očkování i posunula, protože malá je drobná!!! Ale důvěřovala jsem v tomto doktorce. U druhého budu chytřejší, protože když jsem viděla např. její reakci na Priorix, tak to byla teda šílenost!!! 😠

kotatko
26. lis 2013

Rozhodně ne! Teda po našich zkušenostech. Nechala jsem se ukecat na hexa a prevenar. Pak jsme jednou byli na větším výletě a malý zkončil na JIP v bezvědomí... to co jsme si užili bych nikomu nepřála. Probral se o několik měsíců zpět ve vývoji a dost těžko to doháněl. Podle doktorů nevysvětlitelná - i lumbálka dopadla dobře, ale žádný z nich si neodpustil kontrolní otázku kdy a čím byl očkovaný. Pak jsme si nechali dělat vlastní rozbory a měl strašně vysoký hodnoty hliníku 😖
Takže dnes se blížím názorům spíš dr. Elekové (na youtube je mnoho videí z jeich přednášek). Pravděpodobnost, že v nemocnici narazíte na neočkované nakažené děti, které zrovna vaše dítko nakazí je dle mého nižší, než pravděpodlobnost vedlejších účinků takové smršti. Taky zKlidně si ty očkování rozložte do dělší doby . Jde to jen se o tom nemluví. Rozhodnutí je však jen na Vás. Přeju Vám i Vašemu dítku hodně zdraví.

michaelka83
26. lis 2013

Osobně mám také dítě naočkované, ale tuto zbytečnou kombinaci bych nikdy nedala. Je to strašný hazard! Na co Prevenar a na co Rotarix? Obě tyto vakcíny jsou opravdu zbytečné a nikdy bych je nepíchla staršímu dítěti, natož dítěti, kterému jsou dva měsíce. I ta Hexa se dá odložit. Náš malý jí dostal skoro v roce. Měl AE. Naštěstí mám velice rozumnou doktorku a ta u nás zamítla veškeré nepovinné očkování. U Rotavirů mi řekla, že ikdyž to zní blbě, tak max.malý skončí pár dnů na kapačkách v nemocnici, ale poradí si s tím- tzn.že riziko očkování je v případě Prevenaru a Rotarixu nespočetněkrát vyšší než samotný průběh nemocí.

alisek
26. lis 2013

já bych odložila všechny tři a když tak jen hexu..dvě nemají být očkovány natož 3..tvoje pediatričkaje teda šílená..

evaviki
26. lis 2013

nema ani dva mesice, na ocko se vykasli.. nikdy by som nedala dve ocko najednou, ne to jeste tri, to je silenej hazard.. pred nastupom do nemocnice by som ji teda nedala ani jedno, umis si predstavit, ze bude mit reakci na ockovani a bude muset lezet s vyvazanymi nozickami? (podotykam, ze moje dite ma zatim vsechny povinne ocko)

dorinek
26. lis 2013

Já osobně bych tři vakcíny nedala.... Raději spíš Hexu a ten Rotarix. Jednak je Rotarix do pusy, jednak si myslím, že v nemocnici spíš chytnete průjem, než pneumokoka. 🙄 Ale za sebe bych celé očkování odložila, pro dítě bude zátěž už jen ta nemocnice a do toho se tělíčko ještě bude prát s vakcínama...

berenika39
26. lis 2013

Taky máme naočkované povinné, dneska bych možná váhala víc. Ne, dvě naráz bych nedala, tři je hazard se životem, protože když se zkříží reakce na všechno, tak co z toho může být? Navíc neskutečně malé miminko na jakýkoliv zásah zvenčí. V nemocnici chytne rýmu od otevřeného okna, ale kombinace těch vakcín jí může zkazit život, a to doslova.

sarkar
26. lis 2013

Nikdy. Naši malou jsem nechala očkovat až v 8,5 měsících, ve 2 mi přišla strašlivě malinkatá a bezbraná (navíc ona je opravdu drobná, v 9m má cca 7kg), volila jsem Pediacel jako menší zlo a ještě chci schéma 2+1 a to nejsem vyloženě proti očkování. Tři vakcíny najednou, to je opravdu brutální nálož cizích a navíc i nebezpečných látek na tak malé tělíčko ☹
Naše pediatrička mi na rovinu řekla, že dvouměsíční děti ze zásady neočkuje ani hexou, tak se divím, že ta vaše je schopná naočkovat tři vakcíny, je vidět, že co Dr. co názor (případně lze vyložit tak, že některý Dr. je ochotný pro prachy zajít fakt daleko).

nuonuon
26. lis 2013

Vzhledem k tomu, že to bude asi první očkování a vůbec nevíte, jak na něj dítě bude reagovat, tak mu dát 3 očkování naráz je opravdu dost nebezpečné. 😔

anetka1701
26. lis 2013

Mám kamarádku, která sem chodí, její syn byl takto očkován a je dost pravděpodobné, že kvůli tomu má velké imunitní problémy, které se s ním táhnou už dlouho a asi ještě budou. Tohle je hazard se zdravím dítěte - kor když má před sebou ještě pobyt v nemocnici, pravděpodobně narkozu a další zákroky. Pokud bych byla na tvém místě, ROZHODNE bych neočkovala ani jednu vakcínu, počkala bych až se plně zotaví i ze sádry a ostatních procedur a očkovala bych až poté. Tohle je prostě zvěrstvo, očkovat najednou takovéto množství vakcín!!!!!!! Považuju za krajně nezodpovědné očkovat i dvě vakcíny najednou, ale dávat tři je opravdu velice rizikové.

zelva
26. lis 2013

Já bych tři nedala. Každé očkování je zátěž pro organismus. Jednou jsem snad dala dvě najednou u prvního kluka a proběhlo to v pořádku, ale stejně je to moc naráz..

romcovaklarka
26. lis 2013

Nejsem taky zarytý odpůrce očkování, ale nikdy bych svým dětem nenechala naočkovat ani 2 vakcíny najednou, natož ještě 3. A spíše bych zvážila i tu hexu odložit až po nemocnici - jedna jediná dávka ji stejně neochrání, jen oslabí organismus...

Jinak syn má hexu v normálních obvyklých termínech, u mladší už jsem se rozhodla pro pediacel a odklad. Nepovinná jsem nedávala zatím žádná ani jednomu.

gletnulka
26. lis 2013

Prosim, nedelej to!! Jeste ke vsemu tak malinkemu miminku! Tohle je fakt hazard se životem. Věřím, že jsi zodpovědná, proto se ptáš na názory. Absolutně nechápu tvou doktorku, to je strašný nápad. Já jsem upřímně v šoku..:( Podotýkám, že máme povinná očkování, nejsem radikální neočkovač

katja77
26. lis 2013

Nejvíc nežádoucích účinků po očkování vzniká, když se kombinují vakcíny......zejména prevenar s čímkoliv V západní evropě už je to zakázaný! Kvůli obrovskému množství komplikací...... Vakcíny prosím raději nekombinujte, kräčíte zde po velmi velmi tenkém ledě........

picasso
26. lis 2013

Tak tři rozhodně ne a rozhodně ne ani Hexu s Prevenarem dohromady. V tomto souhlasím s @romcovaklarka odložit až po nemocnici. Záleží tedy, kdy byste očkovali a kdy máte nástup do nemocnice. Pokud by tam byl větší časový rozestup, tak bych volila Hexu a Rotarix, pokud vás to čeká v nejbližší době, s očkováním vyčkejte až po hospitalizaci. Hojení po zákroku a očkování by bylo pro tělo velká zátěž. A ještě, dívala jsem se, že Klárce je měsíc. To klidně můžete odložit. My začali očkovat Hexu prvně až ve 3 měsících.

pythie
26. lis 2013

Jsem zastánce očkování, samo v rozumné míře. Tinka má Hexu a Prevenar a každé zvlášť. Jednak jsem chtěla vědět zda bude reakce a příp.u které z vakcíny, takhle když by to dal dohromady tak bych nevěděla, která to třeba dělá. Naštěstí jsme bez reakcí a máme předposlední Prevenar. Neoddalovala jsem i když mohla jsem o ty tři týdny co je dřív narozená. Já bych jí za sebe tři dohromady nedala určitě...když byla malá bez reakce tak jsem si říkala jestli jí ty další dvě dávky dát dohromady, ale selský rozum a chlap řekl po jednom. Ale je fakt, že dneska najít Dr.který s tebou mluví rozumně, podá rozumné důvody, příp.řekne nemám s tím problém je velice, velice málo.

gabbika
26. lis 2013

Uf, to je tedy lékařka! Nedala bych osobně ani dvě, představ si to jako 3 panáky různého alkoholu, co bys nalila do sebe v jeden okamžik, taky by ti asi nebylo dobře...co teprve miminko? Je mi jasné v jaké jsi situaci, ale 3 vakcíny najednou jsou větším rizikem než samotná nemoc. Moje zkušenost - syn je po očkování vždy daleko víc oslabený a náchylnější k nemoci či nachlazení...navíc máš mini mimi, pokud kojíš, tak dávat rotaviry je blbost, mateřské mléko udělá větší službu.

monika6e
26. lis 2013

Podobné trojkombinace jsou dnes už v mnoha zemích zakázané - http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...

pajiskazemlyna
26. lis 2013

Já se teda přiznám, že jsem odpůrce očkování a dcera nemá naočkováno nic, ale asi i kdybych byla jeho zastáncem, toto si opravdu ani nerozmýšlím a peláším od téhle šílené pediatričky někam daleko pryč. Protože aplikovat malému bezbrannému ďěťátku 3 vakcíny najednou je prostě hazard se životem dítěte.
Máte ještě čas, sedněte k nějaké knize nebo si najděte nějaké odborné články a studie na internetu a ubezpečíte se o tom sama.

pejtho
26. lis 2013

Také jsem pro očkování v rozumné míře. Moje děti mají Hexu, Prevenar. Vše jsme očkovali podle očkovacího kalendáře +/- 🙂
Tři vakcíny najednou bych asi nedávala. Naše holky dostávali hexu i prevenar současně a bylo to v pohodě, ale prostě třetí bych do toho už nemotala. A musím tedy říct, že bych vynechala Rotarix i úplně. Kdybych se měla rozhodovat dnes znovu, tak bych nedala ani Prevenar. Je podle mě zbytečný a i když reakce holky neměla, tak mladší po očkování byla oslabená a z nevinné rýmy od ségry dostala bronchitidu a skončili jsme v nemocnici...
Jak jsem psala-pro očkování jsem, ale Prevenar a Rotarix bych nedávala a rozhodně bych nedávala 3 naráz...

rye
26. lis 2013

Nedala bych ani dvě vakcíny najednou, je to zátěž veliká. Pokud by byla nějaká reakce, tak by se nevědělo z čeho. Kontaktovala bych dětské oddělení v nemocnici nebo očkovací centrum a zeptala bych se na jejich doporučení - zda je potřeba mít očkování před nástupem do nemocnice. Přeji hodně zdraví.

mm_mm
26. lis 2013

Náš pediatr často nadává na doktory, kteří očkují dvě vakcíny najednou. Je to šílená zátěž. Takže tři je podle mě hazard nad hazardy.

eliska_z
26. lis 2013

Nám také hrozil pobyt v nemocnici kvůli rozštěpu páteře a naše dr. ačkoli je hodně pro očkovací, tak sama řekla, že očkovat až po nemocnici a po tom, co bude jasné, že je malý úplně v pořádku. Sama také říkala, že dává max. 2 naráz, ale nejraději vždy jen jednu.
Takže jak píší holky, maximálně jednu vakcínu, ale spíš odložit, až bude malá zcela fit. Jo a rotarix je živá vakcína, tak tu bych nedávala, zvlášť ne takovému malému miminku. Navíc pokud kojíš, tak má miminko protilátky od tebe a očkování je zbytečné.

klouzek
26. lis 2013

My jsme nechávali očkovat 2 vakcíny naráz pneumokoky s hexou,ale se 3 nemám zkušenost,myslím si že to už je dost,nech se poradit od lékaře

petrakm
26. lis 2013

Ahoj,nevim,jak je na tom tvoje mimco zdravotně,ale asi v mezich,pokud chce dávat pediatr 3 vakcíny najednou..ja jsem pro očkováni,ale dávala jsem jen 1 davku,prvni očko melo me dite posunuté prave ze zdrav. Důvodu az pred 5.mesicem,1.hexu a taky bylo po očkováni plánovane hospitalizovane,operovane,vse ok i jen s 1 vakcinou..3vakciny je ale moc,asi bych byt tebou premyslela o vynechani rotarixu..je důležité zjistit,pokud pujde tvé dite na zákrok,jak dlouho pred zákrokem smí byt ockovano..

svoba
26. lis 2013

Prosím, ne! Rozdělit s odstupem. Pro tak malé dítě je to obrovský zásah.

evulinkab
26. lis 2013

Souhlasím se všemi- NIKDY bych nedala tři vakcíny naráz..ani dvě!Je to hazard se zdravím vlastního dítete.Už po pouhé jedné vakcíne má díte reakci v podobe teplot, apod..., takže nedokážu si predstavit dát 3!!! naráz!!!