Účinnost očkování mohou snížit léky proti teplotě

monika6e
17. říj 2009

Tak přesně článek s tímhle názvem jsem dnes objevila. Píše se v něm:

Procházíte s dětmi povinná očkování Hexavakcínou, nebo se je chystáte nechat očkovat proti chřipce či nebezpečné bakterii pneumokoka? Pak byste měli vědět, že účinnost vakcíny mohou snížit léky proti teplotě a bolesti, které obsahují účinnou látku paracetamol, naplříklad Panadol Baby, Paralen čípky apod. "Podá-li se preventivně, děti budou mít o třetinu nižší hladinu protilátek," popsal český výzkum profesor Roman Prymula. Práci českých odborníků otiskl i prestižní britský časopis The Lancet. Paralen bývá doporučován po očkování preventivně kvůli teplotě, protože s ní trpí až 40% dětí, a to by být nemělo.

Zajímal by mě váš názor. Nebo pokud se tu objeví třeba nějaká lékařka, která o tom něco ví. Malá měla po nějakém očkování taky problémy. Preventivně jsem jí ho sice nedala, až při problémech. Ale paracetamol prostě podán byl...

kay
17. říj 2009

viděla jsem o tom dneska reportáž v tv.. neříkali sice jaké přípravky konkrétně ale ten paracetamol je skoro všude.. Taky mě to dost překvapilo.. ale neříkali, jestli to má stejný účinek kdy dáš paralen dítěti na horečku po očkování.. myslím ne preventivně, ale až je opravu co řešit..

monika6e
autor
17. říj 2009

no jo, ale jaký je to pak rozdíl - když už prckovi ten paracetamol dáš.... Trošku jsem se toho lekla. I když snad až tak horký to nebude. Kdo ví...

aevka
17. říj 2009

Já jsem tu reportáž viděla taky a ten dr. říkal, že problém je, když se paracetaml podá preventivně. To se hladina protilátek snižuje. Pokud se podá indikovaně, tedy až když teplota je, nemá to na hladinu protilátek vliv.

kay
17. říj 2009

moniko, no já myslím, že když ho dáš až na horečku tak horečka je z toho, že to tělo reaguje na to očkování.. tzn. že se vytváří protilátky, ale když to dáš asi dopředu, tak si to tělo nestihne udělat ty protilátky, ale to je jen můj vysoce laický názor.. 😅

aponchie
17. říj 2009

preventivni podavani leku bez zjevne priciny je hovadina 😖

artuse
17. říj 2009

holky a je někde odkaz na tu reportáž či článek? zajímalo by mě, proč vlastně paracetamol ovlivňuje hladinu protilátek...

jinak naše dr. doporučuje po očkování panadol 😖 takže dcerka jej při hexavakcíně dostala aniž by teplotu měla 😖 doktoři mě někdy vážně štvou...

soanpe
17. říj 2009

no to je snad logické,že se nemá dávat preventivně.tělo si musí udělat protilátky a bojovat s virem obsaženým ve vakcině. i při chripce se antipyretika podávají až nad 38°C a to ze stejného důvodu 😉

kay
17. říj 2009

no mi naštěstí doktor o žádném preventivním podávání neříkal, naopak jak píše soanpe, doporučil dát paralen až když bude horečka víc jak 38 stupňů.. cpát preventivně prášky mi taky přijde dost ujetý.. i teplota má své opodstatnění..

odkaz třeba tady http://zdravi.idnes.cz/paracetamol-snizuje-ucin...

artuse
17. říj 2009

kay už mě s odkazem předběhla 🙂

no naše dr. to po hexe fakt doporučuje, jinak preventivě léky nedávám, ale když byla dcera miminko a měla po těch prvních hexavakcínách, tak jsem jí to na doporučení dr. dala...a myslím, že se po očkování to bohužel doporučuje víc lékařů, i článek to zmiňuje...no aspoň budu moudřejší, jiná očkování než hexu zatím nemáme...

aponchie
17. říj 2009

logicke to je ,ale mnoho lidi to nedela..hodne maminek dava paralen ikdyz je ditko lehce teple jsou toho plne prispevky na kobyle take ..vsude jim oponuji at jeste nedavaji ,ze telo se musi poprat samo..

soanpe
17. říj 2009

hm,tak takový maminky jsou na tečku 😠
to se pak nemůžou divit,že jejich děti nemají žádnou imunitu,když jim ji záměrně nabourávají brzkým podáváním antipyretik.
ach jo

jabber
17. říj 2009

Podle mě preventivně podávat někomu léky může jen magor 😅

kalerat
17. říj 2009

Mně teda přijde dost ujetý, dávát dítěti paralen, jen tak pro jistotu 😠 A toho dr. kterej jim to řekl, bych vzala diplom 😠 😠

kaleilah
17. říj 2009

Tak to docela koukám 😕 naše mudra taky doporučuje Paralen, ale synátor byl po očkování vždy ok-teda v mezích normy,takže jsem nic nedávala. Tak jediný řešení je teda dát Nurofen, ale ten na nás nezabírá. 😉 tak to holt budeme muset zvládnout bez léků, kdyby něco 😉 Obklady a vlžná vana jsou taky fajn, a náruč maminky je lepší než kilo paralenu 🙂

jabber
17. říj 2009

Jinak nám mudr na případnou teplotu po očkování, kdyby byla, doporučila Viburcol 🙂

petja
18. říj 2009

Viburcol je úžasnej,i na zklidnění při zubech!!! Doporučuji!!! Navíc žádná chemka

sarlotta
18. říj 2009

A co to vyřešit ibuprofenem- např nurofen ? účinná látka je jiná.

Mě bylo taky řečeno podat synovi tehdy 3měs preventivně po oočkování proti meningokoku a zároveň povinném očkování proti žloutence panadol a já jsem to neudělala!......... malý měl skoro 40ctky horečky a to pro 3měs dítě a vyplašenou ,,prvomatku" byl opravdu velký šok.... dělala jsem obklady celou noc.

Na snížení horečky jsou nejlepší obklady s octovou vodou a nebo vlažná sprcha - ty sníží až o stupeň do hodinky.

monika6e
autor
18. říj 2009

tak preventivně jsem malé nic nedávala, pravda, to by mě ani nenapadlo 😖 Ale měla třeba jen (po odečtu) 37,5 a ne těch 38, jak je v návodu. Ale už u toho byla neskutečně protivná, plačtivá, tak proto. Taky je fakt, že po hexa jsme měly jen malý reakce a to jsme zvládli v poho, ale dala jsem jí to po tom priorixu tetra. Tak proto mě to teď ta zpráva tak vyplašila... Jenže to zas měla tu reakci až týden po očkování... Fakt je, že lepší je to zmáknout všechno bez chemie, je to hnus.

Holky a co to je ten Viburcol?

petja
18. říj 2009

Viburcol je homeopatikum od firmy Heel,jinak je tu hodně profláklá firma Boiron.
Chemky nebrat a Ibáče do dítěte už vůbec. A preventivně? Co to je?

jabber
18. říj 2009

Viburcol je úžasnej a my ani jiné čípky nepoužíváme 🙂

aponchie
18. říj 2009

neznam vubec to je chemie nebo homeo?

jabber
18. říj 2009

api - to je homeo 🙂 a vynikající 😉

minnie77
27. bře 2012

@monika6e Už jsem o tom také něco slyšela, že léky, které se podají preventivně před nebo po očkování snižují jeho účinnost. Každopádně bych lék preventivně jen tak nedala. V článku, který jsem četla já, se píše, že lék se má podávat až v případě, že se dostaví problémy - horečka, bolest, apod. Nicméně pokud zde píšou o paracetamolu (Panadol), tak zřejmě Nurofen by mohl být podán bez problémů 🙂 Já ho tedy osobně používám na děti, i na horečku po očkování. Sama doktorka mi to tak poradila.

zuzanaa2
29. bře 2012

@minnie77 to jsem nevedela, ale je to super, ze to tady pises, taky pouzivam Nurofenove cipky, ale urcite ne preventivne, az kdyz mel maly horecku.