Vaděj molusky při očkování trojvakcínou?

mipo
24. srp 2009

Holky, mám dotaz, syn 2,5 roku, má jen hexavakcínu. Měl sníženou imunitu, teď už je to konečně všechno v normě, takže ho můžu nechat oočkovat, jen mě zajímá, jestli nějak nevadí, že se mu objevily molusky, kterých se nějak nemůžeme zbavit. Netuším, jestli to zůsobuje nějaký vir nebo něco podobného, co by tomu mohlo vadit. Ráda bych slyšela jiný názor, než názor doktorky, než to s ní proberu. Díky moc

denisocka
24. srp 2009

a to je čo molusky 😝

shaula
24. srp 2009

taky to neznám 🙂

janinah
24. srp 2009

myslím,že to nevadí, molusiek sa zbavíte len mechanickým odstránením a čím skôr ,tým lepšie,lebo sú vírusového pôvodu a namnožia sa,dokonca ak ich je veľa a drobec sa bráni,tak sa deti trocha prispia na oper. sále,my ich tak odstraňujeme v okolí očiek,teda molusku narušiť,vytlačiť,vydezinfikovať 😉 už sa tu o nich písalo,ale neviem to nájsť

shaula
24. srp 2009

A dozvíme se, co to jsou molusky?

shaula
24. srp 2009

Aha, tak už jsem si našla, že je to něco jako bradavice, akorát nikde jsem se nedočetla jaký je vlastně rozdíl mezi moluskou a bradavicí...

darty13
24. srp 2009

No my máme tiež molusky a nevieme sa ich zbaviť. Najskôr sme chodili na kožné, no malý tam reval ako by ho rezali, tak som nemala to srdce tam naďalej chodiť. Teraz keď mu nájdem nejakú, tak mu ju odstránim ako sa píše na inom fóre. Ale stále sa objaví pár nových? ako ich uplne zničiť?

jahodka11
25. srp 2009

darty a ako ich sama odstranis?

jabjunka
25. srp 2009

Náš Matěj si je taky loni přitáhl z bazénu.Zaplaťbůh jsme to chytli než se rozjely hodně,doktorka mi na jedné ukázala jak na ně,zbytek jsme vyštípali pinzetou doma,vydesinfikovali Betadinou a když se nějaká náhodou objeví,hned napaříme,vyštípneme, desinfikujeme a je klid.Nepříjemné bylo jrn když měl jednu u řitního otvoru a jednu na kulce. 😝

darty13
25. srp 2009

jahodka 11- ja naruším tú molusku injekčou striekačkou a vyčistím betadinom....ono sa potom tá moluska napuchne ale do týždňa je preč.....len sa s tým trápime pol roka a stále nájdem tak 2 - 3....bojím sa že sa rozmnožia :(

jahodka11
26. srp 2009

darty-dakujeeem, nas caka vysetrenie u imunoalergologicky, nie kvoli tomuto, a potom uvidim...kazdopadne, viem ako na to 🙂

kokaka
26. srp 2009

dcerka je taky měla z bazénu kolem čtvrtého roku, jen jednu, nevěděla jsem co to je, nechtěně se rozškrábla a vyselo se jí dalších několik ale jen na té stejné noze, doktorka říkala, že odstranění je bolestivé, tak jen jednu denně a potřít propolisovou tinkturou, to pomohlo a pak se už neobjevily

jahodka11
27. srp 2009

ja si ale neviem predstavit, ako mu to mam prepichnut, ked nepostoji, neposedi...a nechce si to dat chytit, uteka mi....no neviem....ako ste to robili vy?

darty13
28. srp 2009

My to robime tak že manžel ho drží aby sa nepohol, ono to pichnutie nebolí. Poviem mu že ak to neurobí mamička, bude musieť ujo doktor....a to on nechce....Do molusky keď pichneš a vyjde trošku krvi,znamená že je to ok a potom to len vyčistím tým betadinom....držím palce aby ste sa netrapiil

jahodka11
1. zář 2009

darty a to sa da? ja si to moc neviem predstavit..ono to bude asi aj tym, ze maly je strasne zivy a neposedi, nepostoji..... 😒 inak, teraz mame este aj sladke chrasty a dost sa mu tie molusky zhorsili...neviem, ci to ma suvis...nastastie mame ist koznej, zajtra tam budem volat, hadam nas zoberu hned....je to surne...a uvidim, co nam povedia aj na molusky...pripadne by mu to mohli poprepichovat.....
ozaj a mate ich vela? nam sa akosi mnozia, asi to bude tym, ze mu ich tam nechavam....pomoze to vybratie? nemnozia sa tak potom?

darty13
2. zář 2009

Na kožnom sme boli s moluskami 2x a bolo to strašne drasticke....Dr. mu to s takou malou lyžičkou vyškrabával a malý reval od bolesti....zapamätal si to a ked mu povieme že inak budeme musieť ísť k doktorovi, tak poctivo drží, kým mu to neurobím ja. Nám sa objavia tak 2-3 za mesiac.....

jahodka11
2. zář 2009

jaaj darty a dnes som citala, ze to by mali dr predtym potriet nejakou vodickou, akoze znecitliviet ci co....no mozno to zavisi aj od sikovnosti doktora....dnes sme boli na koznom, zatial riesime len tie nase nestastne chrasticky a neskor toto...ale tiez povedala dr, ze to zvyknu maminky doma robit a potriet vodickou betadin....no nadsena nie som, ze by som to mala robit ja....ale ked pises, ake to bolo drasticke, mozno to radsej sama budem..... 😒
ozaj a este som citala na nete, ze niektorej predpisali masticku s ..boooze, neviem si spomenut a ze to mizne...
ach, dakujem za rady....potom napisem, ze co a ako....ale urcite ho toho chcem zbavit 😠

darty13
4. zář 2009

ja by som viac k nasmu doktorovi nesla, ale moze no nie vsetci to robia takym sposobom.....ja by som to tiez nerobila malemu, ale bojim sa že sa mu to rozmnozi a bude este horsie :(

jahodka11
10. zář 2009

ahojte, tak mam novinky....boli sme u imunologicky, spravi nam odbery a podla toho urci liecbu a ze sa toho da zbavit, len musi mat vysledky.....tak super, aspon jedna dobra sprava....a asi mu to budu vypalovat dusikom..mate s tym niektora skusenosti?

petula08
10. zář 2009

ahojte prosim vas kde si mam alebo ako si mam cez internet objednat zymaderm to som sa docitala tu na konikovy ze na molusky je dobre pouzivat zymaderm. dakujem

jahodka11
21. zář 2009

ahojte, mam nove info...sme po odberoch a na zaklade vysledkov nam dr da lieky....lebo ze to ma dost rozsirene a malo by mu to krasne zmiznut, vycistit sa tvaricka a nemalo by sa to vratit......tak vas budem informovat 🙂

leonunuska
12. říj 2009

Maminy my měli moulusca taky, jsou to virové bradavičky, které se jen rozšiřují. Byli jsme s nimi i v nemocnici na odstranění pod narkózou jelikož malé bylo tehdy jen 1 rok. A zase se to vrátilo 😠 Potom co je měla opět za ouškem a dokonce i takových 20 u zadečku našla jsem si tady na koníkovi radu a jsou pryč.
Myslím, že byl odkaz na www.bradavice-nazory.cz. jde o to narušit ji injekční jehlou, mimčo to necítí a vydezifikovat Betadinem. Vřele doporučuji, stačil 1 měsíc a máme klid 😀

jahodka11
3. lis 2009

ahojte,
tak hlasim prve vysledky, molusky sa zmensuju.....a to viditelne.....tak ja dufam, ze uplne zmiznu, pojdeme na kotrolne odbery, ci lieky zaberaju, ale tak viditelne ano 🙂 dufam, ze som to nezakrikla 😉

niki2
4. lis 2009

Jahodka, co to je za leky?

jahodka11
4. lis 2009

niki, isoprinosine....pol tabletky rano a pol vecer....a konecne sa ukazuje, za zaberaju... 🙂

dorka6
18. led 2010

Ahojte Maminky! Trápime sa moluskami od októbra. Dcéra má 6 rokov. Vtedy mala pár kusov na trupe, doktorka ich odstránila vyškrabaním. Bolo to hrozné. V decembri sa všetko vrátilo, medzi sviatkami to vypuklo, na trupe má asi dvadsať, na ľavej ruke možno aj 50.Hrozné. K tomu atopický ekzém. Vrátili sme sa k doktorke, nič nové, len škrabanie. Nedovolila som, našla som na internete INFECTODELL. Zohnali sme z Rakúska, 13.01. sme začali používať ráno a večer. Vyzerá že pomáha, len ju to trošku štípe, ale prejde to rýchlo. Výsledok ohlásim, dúfam bude OK.

jahodka11
19. led 2010

dorka, my sme zacali s infectodellom predvcerom a zda sa, ze zabera....ano stipe ho to, pisti trosku a nemoze vecer zaspat, ale to je nic, to vydrzime....hlavne, ze sa toho zbavime....
inak, skuste ist k imunologicke...ak ste neboli...nam zistili trosicku znizenu imunitu a dostal nejake lieky, ze sa mu znizena imunita prejavuje na pokozke....tak mozno sa s tym da nieco robit a liecit to aj inak, ale na tebto infectodell asi nedam dopustit 🙂

ivika18
19. led 2010

Nám na molusky pomohla mastička Molusan, je to vazelína se směsí éterických olejů, hlavně česnekový, taky "voní" po česneku, ale mazali jsme 2x denně asi 3, 4 dny a ty potvory jsou pryč a tři týdny žádná nová, tak snad se nevrátí 😉 .

jahodka11
20. led 2010

ivika, dakujeme za tip...urcite kupim a ak nevyskusam teraz, lebo nam to naozaj zabera, necham si ju a v pripade nudze pouzijem...

bonka1
5. únor 2010

tak jahodka11 ako ste na tom teraz ? My sme zacali s Infectodellom vcera, kedy si zbadala ze to zabera ?