Vakcína Havrix proti žloutence typu A. Kolik je dávek?

akzeret1
18. únor 2009

Ahoj chtěla bych svoji holčičku nechat naočkovat touto vakcínou.
Chci se zeptat kolik je dávek?a jaké jste měli vedlejší účinky?
malá na ně po každym očkování dost trpí,Díky

pipisek
18. únor 2009

ahoj, my jdeme na očkování příští týden, na první dávku a mám si vzít 1000,- Kč...tohle má na svých stránkách náš pediatr.....

Virová hepatitida typu A
Toto očkování bývá součástí doporučených vakcinací do některých exotických krajin. I když hepatitida A, nazývaná také nemocí špinavých rukou nebo ,,žloutenka A", nepatří u nás k častým infekcím, ale vyskytuje se, a obzvláště nyní po otevření hranic není možné její výskyt v ČR nijak přehlížet. Občas dochází i u nás k menším epidemiím (rychlému rozšíření nákazy). Virový zánět jater typu A je akutní zánětlivé onemocnění, způsobené virem. Postihuje nejen děti, ale i dospělé. Původce nemoci, virus žloutenky, se vylučuje stolicí nemocných 1-2 týdny před objevením se prvních příznaků choroby. Při nedokonalé hygieně dochází k přenosu prostřednictvím nemytých rukou nebo kontaminovaných předmětů, potravin a tekutin. Doba od nákazy k prvním příznakům nemoci je dlouhá a trvá 15 dnů až 2 měsíce. Nemocný má pocit nechutenství, nucení na zvracení, zvýšenou teplotu, někdy i horečku. Kůže zežloutne, ale zejména u dětí to není pravidlem. Moč ztmavne a stolice je světlá. Očkování je vhodné zejména když dítě začne chodit do kolektivu, často navštěvuje různé kempy a tábory, pobývá v podmínkách s improvizovaným hygienickým zázemím a pravidly, nebo odjíždí-li na cestu do exotických zemí. Očkování se doporučuje 14 dnů až 1 měsíc před cestou do zahraničí nebo pobytem v přírodě. Očkovat je možné děti starší jednoho roku. Po půl roce až roce od první vakcinace se podává ještě další, posilující dávka, která zajistí dlouhodobou, nikoli však celoživotní ochranu před tímto onemocněním. Další přeočkování se doporučuje po 10 letech.

Cena 1 dávky se pohybuje okolo 1000 Kč včetně aplikace. Vhodná doba pro očkování okolo 18 měsíce.

akzeret1
autor
18. únor 2009

pipisek díky písni mi pak jestli jste něco po tý vakcíně měli díky

ina.b
18. únor 2009

Malá je očkovaná od listopadu 2008. Žádné reakce na vakcínu neměla, vše proběhlo OK. Jsou 2 dávky. Na další dávku jdeme začátkem léta. Chodí se na druhou dávku většinou půl roku až rok po té první 😉

ina.b
18. únor 2009

Jo a ještě cena jedné dávky vakcíny byla 900 Kč a vyšetření (které se dělá před očkováním, jestli je zdravá..) u mudr. 100 Kč

pipisek
19. únor 2009

akzeret1
napíšu 🙂
a doufám, že nic mít nebudeme, žádnou reakci...

binki
22. únor 2009

ahoj, my reakci měli a docela velkou, několik dní vysoké horečky, celkově byl apatický a schvácený a doslova se těch několik dnů proječel, dávali jsme diazepam, poprvé jsem u něj po očkování zažila takovou reakci. očkování nás stálo 1000,-Kč a tuším, že nás čeká ještě jedno nebo 2 přeočkování

pipisek
22. únor 2009

ježiši binki, nestraš 😖 malá měla reakci na první, druhou a třetí hexu (taky horečky kolem 39 st.) a na Trivivac nic, ani teď na čtvrtou hexu...tak uvidíme

susik77
22. únor 2009

My jsme byli bez reakce, ockovali jsme asi ve 14. mesicich 🙂

ina.b
22. únor 2009

Malá právě taky neměla reakce, očkovali jsme jí ve 12ti měsících. Každé mimi je jiný, největší reakci jsme měli za očkování proti zarděnkám atd... ve 14ti měs. 😒

binki
23. únor 2009

nestraším, zkrátka nějak mu to nesedlo, první tři hexavakcíny byly plně ok, při čtvrté asi zatnul sval, tak taky ječel, dva dny dělal, že nemá nožičky...asi ho to bolelo, ten havrix byl ale zatím naše nejhorší vakcína, teď nás čeká ještě priorix,...

akzeret1
autor
23. únor 2009

binki:díky za info
jak jsem psala výše malá špatně reagovala skoro na každé očkování

nejhorší byl priorix:skoro 40cítky,vyrážka,kašel,rýma,trvalo dlouho než se z toho dostala,i naše dětská říkala,že se s takovou špatnou reakcí nesetkala,že jsme první
tím tě nechci strašit,každý dítko reaguje jinak

ten Havrix jí dá asi pěkně začudit,ale přece jenom ještě ted občas něco oblízne a když nám vyjde školka tam se kor bacily hemží a ještě ta epidemie tak to nějak přežijem 😉

pipisek
26. únor 2009

nás naočkovali Havrixem včera...u dr. byla ale takový blázinec, že jsem se zapomněla zeptat, kdy se dají očekávat případné rekace na očkování...nevíte některá????

binki
27. únor 2009

dle mojí mudry měly být do 24 hodin, nicméně, my měli reakci až za 48 hodin...

jituska
28. únor 2009

Ve čtvrtek jsme měli druhou dávku vakcíny a reakce zatím žádná. Poprvé to ale měla zarudnuté. Dr. říkala, že maximálně to zarudne nebo oteče. Podotýkám, že nám už je pět let a s malým se chystám teď na jaře, si říkám, že je mladší, že to bude hůře snášet, jak vás tady čtu. A navíc, on řve, jen co vejdeme docčekárny.

pipisek
28. únor 2009

binki dík
malá dnes noc prakticky proječela, spla jen od 2-5,30 ☹ tak pořád přemýšlím,jestli to bylo jako následek očkování, ale bylo by to po více než 48 hodinách...očkovaná byla ve st v poledne a včera večer začala ječet...teplotu nemá, jen malinko rýmu, ale fakt jen malinko...tak nevím, jestli to hodit na Havrix 😉

pipisek
28. únor 2009

nicméně v čekárně byly kromě dětí, které šly na očkování i děti nemocné...nějak dr. nestíhal,tak je možné, že tam na ní někdo něco plivnul a že z toho ještě něco může být....

akzeret1
autor
2. bře 2009

Ahoj pipisek ja ti včera psala a nějak se to neodeslalo
Jak to u Vás vypadá?co malá?

binki
31. srp 2009

obnovuji diskuzi...jaké jste měli reakce na Havrix? bylo to stejné i podruhé? akorát nás čeká druhá vakcína....

robi
31. srp 2009

Mala to mela do raminka a nic, ani nezaplakala (a to u hexy plakala), zadna reakce (nemela ani na hexu)

f.miracle
8. dub 2011

Uvažuju o tomhle očkování pro syna (2 roky)... ale všude čtu, že se doporučuje ideálně kolem třetího roku, tak váhám... jaké budou reakce, atd. Kam se očkuje?

power700
26. dub 2011

Dobré ráno,
jdeme se starší dcerou na toto očkování a mám celkem strach z reakce. Jak to tak tady čtu, u někoho proběhne, u někoho ne..
Bude reakce, nebude..
Očkuje se do ramene nebo kam? Jsou vysoké teploty a další příznaky jaké?
Díky za všechny informace.

martyyy
11. srp 2013

Dobrý den,
mám také velké obavy z reakcí, ale zároveň mám obrovské obavy ze žloutenky 😖 Očkovat budeme a navíc teď od VZP dostaneme příspěvek - pro děcka 2-6 dávají 750 kč. Tak dobré!

adelkav
11. srp 2013

@power700 u nás paní doktorka očkovala do stehna a bylo to bez reakce.

power700
11. srp 2013

@adelkav díky, my už to máme zdárně za sebou, 😉 můj příspěvek je z roku 2011 😀 , ale díky za reakci 😉

martyyy
12. srp 2013

dobrý den, já si toho pak všimla, že diskuze není moc aktuální, ale vidím, že to zase tak nevadí🙂))Díky, už se bojím o trošku méně! Teď si jen vyřídit ten příspěvek od VZP. Snad to bude rychlé! M.

martyyy
14. srp 2013

Tak příspěvek od vZP zařízen. Donesla jsem z pobočky voucher a děcka už mají 1. dávku za sebou. Jo a pojišťovna nebrzdí 🙂

martyyy
30. srp 2013

Ahojte, ještě jsem zapomněla napsat, že ta VZP pojiš'tovna přispívá na tu žloutenku pouze do konce roku 2013.Kdo se chystáte využít příspěvek, tak neotálejte. 🙂