Vakcína Pediacel, bolo všetko v poriadku?

xsenova
5. bře 2013

Ahoj, zakladam skupinu pre vsetkych kt zaujima ockovanie vakcinou Pediacel. Bolo vase miminko vakcinou Pediacel ockovane? Bolo vsetko v poriadku alebo ste mali neziaduce ucinky? Aky bol pristup pediatra k tomu, ze mate o vakcinu zaujem? Zakladam tuto skupinu pretoze nase dieta je lactose intolerant. V pediacel vakcine sa laktoza nenachadza na rozdiel od hexa vakciny takze je pre nase dieta vhodnejsia. Pre vsetky maminy ktore sa zaujimaju prave o tuto vakcinu je tato diskusia otvorena. Vitajte & debatujte 🙂

pajenka
5. bře 2013

@xsenova Ahojky, já se ještě nerozhodla, jestli budu vůbec očkovat, ale pokud ano, tak Pediacelem, naše dr o tom ještě neví 😝 tak dám pak vědět, jak se na to tvářila

pajenka
5. bře 2013

Nějaké informace o vakcíně, je dobré zmínit, že má o polovinu méně hliníku a skoro žádný formaldehyd http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_13.htm

xsenova
autor
5. bře 2013

@pajenka dik za odkaz 🙂

nam doktorka vcera naockovala Hexu aj napriek tomu, ze mala ma alergiu na laktozu 😠 tak som pekne naprudena. Nevedela som, ze Hexa ma laktozu a ze je alternativa Pediacel bez nej. Nase dievcatko malo vcera problem so zapachajucou stolicou a dnes ma prujem 😠 😠 😠 Mudra velmi dobre vie, ze mame s malou problemy od narodenia s bruchom&travenim a nepovie nam ze je tam ina moznost. Takze druha davka urcite Pediacel.

pajenka
5. bře 2013

@xsenova No to nemyslíš vážně? 😲 😠 okamžitě bych změnila doktorku, to je hnus, ale je možné, že sama dr neví, co všechno ta vakcína obsahuje 🙄 hlásila jsi jí NÚ?

xsenova
autor
5. bře 2013

@pajenka nie nehlasila. Co je to NU?

pajenka
5. bře 2013

@xsenova nežádoucí účinky po vakcíně

xsenova
autor
6. bře 2013

@pajenka ano to som posielala 🙂

pajenka
6. bře 2013

@xsenova To je dobře a jak je na tom malá dnes?

xsenova
autor
6. bře 2013

@pajenka budi sa 4x na kojeni v noci (pred hexou len 1x) prujem sa dnes rano upravil. Vypada to, ze reakcia bola len na tu laktozu - inak tu hexu zvladla OK. Ziadny plac, teploty, extremna zmena nalady. Myslim, ze ten Pediacel upravi to co potrebujem. O mesiac idem k mudre - tak uvidime.

kaaccka
7. bře 2013

Včera jsme očkovali první dávku Pediacelu v 6 měsících a malá je zatím bez reakce, tak uvidím, co dnes a zítra. Dávám homeopatika a modlím se, aby bylo vše v pořádku.

Pokud budete očkovat, jak řešíte absenci vakcíny proti žloutence B? Včera jsem se na to ptala DR. a bylo mi řečeno, že jí doočkuje kolem 18 měsíce, což mi příjde brzo vzhledem k tomu, jak se tato žloutenka přenáší. Očkovala bych nejdřív kolem 13 roku, jestli teda vůbec. Myslím, že bych si to před hygienou obhájila...

vbrnka
7. bře 2013

ahoj, maly mal tri davky hexa kym som zacala trosku viac citat a zaujimat sa..vtedy som prisla na to ze je aj alternativa a dala som poslednu davku pediacel aj ked som s tym poslednym ockovanim uplne stotoznena nebola..poslednu davku dostal kusok pred druhymi narodeninami, asi mesiac..bezprostredne po ockovani nic, ani neplakal a vecer pekne zaspal, v noci budenie v ramci beznych moznosti. rano mal ale v mieste vpichu hrcku velkostou ako mensie vajicko a tvrdu a polku ritky cervenu a opuchnutu..a zacali sme davat namocenu vreckovku v studenej vode ktora bola behom parminut takmer sucha..tato lokalna reakcia bola asi dva dni potom to nastastie preslo, ale atopicky ekzem pod kolenami zostal..teraz sme vo faze ze sa snazim rpist na to co mu robi zle a co by nemal, no pred poslednou vakcinou jedol bezne vsetko od orechov az po jahody a reakcia ziadna... a k ucinkom mi nas dr povedal ze je to mojim rozhodnutim dat pediacel, ze predsa hexa je odskusanejsia a ze hliniku sa nadycha aj na prechadzke prahou...asi tak
drzim palce nech je to u vas bez reakcie

nae
8. bře 2013

@kaaccka Ahoj, žltačku B sa určite nechystám doočkovať. Nikdy.

kachen
13. bře 2013

My jdeme na ockovani zitra. Mala ma doted naockovanou 3x hexu. Zacali jsme pozde. Po konzultaci s nasi dr., kdy jsem ji vyvalila, ze dalsi hexu uz ne, sama prisla s Pediacelem. Musi se teda doplacet (750Kc), ale snad bude bez reakce. Zloutenku tez nehodlam doockovavat.

radush7
14. bře 2013

@kaaccka
Ahoj,
v zákoně je,
že žloutenka B do 12 let věku dítěte, pokud předtím nebylo dítě proti žlutence B očkováno.
Pa R.

kachen
14. bře 2013

@radush7 Pokud je neco takovyho v zakone (fakt to nevim, ale verim tomu), tak mame vice nez 10 let cas a pevne doufam a verim, ze za tu dobu se u nas ockovaci schema zmeni. Dr. mne dneska rikala, ze ochrana pred zloutenkou neni delsi nez 10 let. 😖

kachen
14. bře 2013

@kaaccka Urcite si to obhajis. Nase dr. s tim ani neprisla, ze by neco doockovavala.

kaaccka
15. bře 2013

@radush7 @kachen no naše Dr. říkala, že jí žkoutenku naočkuje v 18. měsících, takže se budu muset připravit na další kolo vyjednávání o žloutence, kterou chci co nejpozději nebo vůbec ne a MMR (také odsunout nebo vůbec neočkovat). Ach jo.

Já na pediacel doplácela 867 Kč. Reakci dcera neměla, jen zarudnutí a boulička v místě vpichu a byla trochu víc spavá. Snad přeočkování bude taky bez větší reakce.

radush7
15. bře 2013

Pediatr musí plnit, co mu zákon ukládá. Asi už to tady bylo, že může dostat pokutu do výše 2 milionů. Jinak musíš podepsat papír, že ty to (zatím) nechceš. V 18 měsících má být ukončené základní očko hexou, dle litery zákona.
To očkování žloutenkou b je do 12, pro ty děti, které z nějakého důvodu očkované nebyly. A to by mohl být například můj syn narozený 2001, kdy to ještě povinné nebylo. Ale mohlas mu to přikoupit. Druhý syn 2003 už to ve vakcíně měl.
R

kachen
15. bře 2013

@kaaccka Mne neni moc jasny, proc nekteri doktori s tim delaji takovy problemy a jini to nechaji na tobe. Zaplat Buh za nasi doktorku. Na zloutenku nerekla ani popel a na MMR se mam pry sama ozvat az uznam za vhodny. Doporucila kolem 3.roku nez pujde do skolky, ale zalezi to na me. Toz tak.

kachen
15. bře 2013

Jen jsem chtela dodat, ze zatim je dcera bez reakce. Ani zarudnuti v miste vpichu neni. Snad to nezakriknu.

gab.
19. bře 2013

Eminka byla očkovaná Pediacelem dnes, druhou dávkou. Nebylo jednoduché si prosadit odlišnosti od českého očkovacího kalendáře, ale povedlo se. Reakce na první pediacel nebyla vůbec žádná, na druhý nebude snad také.
Zjišťuji argumenty pro očkovací schéma 2+1 nebo 3+1, nevíte někdo? Je u obou stejná protektivita? Doktor to nechal na mně a já jsem pro 2+1. Čím méně, tím lépe.... Ale aby to platilo i tady...

Filípek měl vakcínu Priorix až ve dvou letech a taky bez reakce, z té jsem měla vítr. Škoda, že za něj Pediacel nebyl.

Jinak očkování neupravuje zákon, ale vyhláška. A i ta nyní prochází zkoumáním Nejvyššího správního soudu a Ústavního soudu, zda není stávající právní úprava protiústavní. Takže se nebojme 🙂

gab.
19. bře 2013

Jo a žloutenku budu řešit až mezi 11-12 rokem. 🙂

pajenka
20. bře 2013

@gab. Ahoj, Pediacel můžeš očkovat ve 2+1

nae
20. bře 2013

@gab. ahoj, schémy 2+1 aj 3+1 sú rovnocenné, keďže to tvrdí aj sám výrobca vakcín. Len naši zákonodárcovia to akosi nechcú pochopiť, a ešte chceme, aby to chápali aj pediatri 😅

gab.
21. bře 2013

@pajenka a
@nae

Já vím, že výrobce připouští očkovací schéma 2+1, ale i dr. z očkovacího centra mi napsala, že tím, že dr. naočkuje 2+1 se odchýlí od předepsaného postupu. Takže budu mít písemné vyjádření z očkovacího centra v Hradci s razítkem, že je možné očkovat ve schématu 2+1 a pak to dr. Emince tak naočkuje. Je to jak u blbejch... Nakonec jsme za své děti stejně zodpovědní my, rodiče, měl by stačit můj reverz, ne?

nae
21. bře 2013

@gab. Súhlasím. Ja som u dr. nič také nemusela predkladať, mala som pripravené argumenty (inak aj Petráš túto schému neodmieta, dokonca doporučuje, a na toho pediatri vačšinou počúvajú bez ďalšieho vŕtania. Ja mám naňho svoj názor, ale aspoň na toto mi "postačil" 😀 ) Našťastie sa sama informovala, že takto je možné očkovať. Samozrejme nie je to v súlade s vyhláškou, ale dala som reverz, že nesúhlasím s očkovaním práve hexavakcínou. Teraz sa chystáme "posúvať" MMR, tak zase bude veselo.

lenam
21. bře 2013

Ahoj, také jsme očkovali Pediacel ve schématu 2+1 a nebyl problém. Doktorka tak očkuje i hexu, když ji rodiče odloží.

lenam
21. bře 2013

Jinak syn byl asi 3. den po očkování bez nálady a trochu plačtivý. Ale jinak neměl zvýšenou teplotu. Uvidíme teď po 2. očkování. Jinak žloutenku B buď před pubertou a nebo nikdy. Ještě uvidíme. Paní doktorka s Pediacelem nemá naštěstí problém a nejsme jediní, kteří ho chtěli.

gab.
22. bře 2013

Dneska jsem dostala mailem vyjádření od jiné dr. z očkovacího centra, že 2+1 se využívá u dětí, kde se s očkováním začíná po 6. měsíci. Což jsme my.
Fakt už nevím, co jiného by dr. chtěl.

@nae Trvalo mi dlouho, než dr. připustil, že legislativa nenařizuje očkovat MMR v 15ti měsících, ale že to je doba, kdy je možné s tímto očkováním začít. Padala i slova o nahlášení na sociálku nebo hygienu, ale toho já se nelekla a on to poznal. Podepsala jsem mu papír, že na žádost matky se očkování posouvá na dva roky a byl spokojenej. 😉

gab.
22. bře 2013

A reakce na druhou vakcínu Pediacelu byla lehce zarudlý vpich, jinak zatím nic.