Vakcína Pediacel, bolo všetko v poriadku?

xsenova
5. bře 2013

Ahoj, zakladam skupinu pre vsetkych kt zaujima ockovanie vakcinou Pediacel. Bolo vase miminko vakcinou Pediacel ockovane? Bolo vsetko v poriadku alebo ste mali neziaduce ucinky? Aky bol pristup pediatra k tomu, ze mate o vakcinu zaujem? Zakladam tuto skupinu pretoze nase dieta je lactose intolerant. V pediacel vakcine sa laktoza nenachadza na rozdiel od hexa vakciny takze je pre nase dieta vhodnejsia. Pre vsetky maminy ktore sa zaujimaju prave o tuto vakcinu je tato diskusia otvorena. Vitajte & debatujte 🙂

nae
23. bře 2013

@gab. To len potvrdzuje, že pediatri sa primárne strachujú o svoj post, miesto, zamestnanie, a až na druhom mieste im ide o dobro ich pacientov. Smutné... ale aj v našom prípade je to tak. Asi je to normálne?...hm...

gab.
23. bře 2013

@nae Naprosto souhlasím, rozhodně náš pediatr do této kategorie spadá.
Ale nechtěla bych generalizovat, jsou určitě peidatři, kteří naslouchají, co maminky povídají a věří jejich instinktům. Protože podle mě je mateřský instinkt hodně silný a mělo by se na něj dát. Pokud se maminka bojí komplikací po očkování, věřím, že má důvod. A doktor by měl taky. Znám maminky, kterým pediatři problémy s očkováním nedělají, netlačí na ně a naslouchají jim. Ale je jich málo.
Stejně, jako jsem už několikrát slyšela, že pediatr nedal na podezření maminky, že ten kašel/rýma/průjem/bolest hlavy/únava... se jí nezdá a odbyl to mávnutím ruky. A posléze se ukázalo, že maminka měla pravdu, že to v pořádku opravdu nebylo. Nikdo nezná naše děti líp, než je známe my. Zejména v tomto věku.
To jsem trochu odbočila. 😵

xsenova
autor
4. dub 2013

@gab. @lenam Ahojte 🙂 prosim Vas aku cenu ste zaplatili za jednu vakcinu pediacelu? Ja som dnes poziadala mudru o jej objednanie a na moje info, ze vakcina stoji okolo 800kc mi oznamila, ze to je teda urcite viac. Ze zalezi od dodavatela.

xsenova
autor
4. dub 2013

Informacie o vakcine pediacel mozete najst tu: http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_13.htm

a postoj k vakcine na rozalio.cz mozete precitat tu http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&...

🙂

xsenova
autor
4. dub 2013

@lenam ahoj, citam ockovanie 2+1 - co to znamena?

lenam
4. dub 2013

@xsenova Ahoj, jak jsem pochopila, tak je pouze zatím jeden dovozce vakcíny do České republiky a zatím co vím, tak jsme všichni platili kolem 800 korun. 2+1 znamená, že dítě místo 4 vakcín (schéma 3+1) dostane pouze 3 vakcíny. V příbalovém letáku je tato možnost dovolená a schéma 2+1 se používá u dětí starších 6ti měsíců. Jak jsou starší tak podstoupí méně očkování.

xsenova
autor
4. dub 2013

@lenam Dakujem za odpoved. hmmm ze som o 2+1 nevedela skor. My uz prvu hexu mame 😒 Uvidim co za cislo na mna vybali mudra za 14 dni

lenam
4. dub 2013

@xsenova Není zač. Já to u prvního syna také nevěděla, ale u druhého jsem už měla více informací, tak jsem očkování alespoň posunula a vyžádala si schéma 2+1.

gab.
4. dub 2013

@xsenova Nás stojí jedna dávka Pediacelu 750Kč.

tanuki
4. dub 2013

Na Slovensku není 2+1 u hexy standard? Já někde četla, že jo...

Manžel lékař má protilátky proti žloutence až po 5.očkování a kdo ví na jak krátkou dobu... já bych to neřešila a neočkovala... Od dobrých zdrojů vím, že s tím fakt většina hygieniků nesouhlasilo, aby se děti očkovali malé (v těch 12ti už by asi teda souhlasili ☹ )

xsenova
autor
18. dub 2013

vcera ockovanie pediacel namiesto hexy. Som sa bala co zase bude doma kedze po prvej hexe nespala mesiac a mala prujem a chcela 10x za noc kojit 😔 a ono NIC 😀 Mala sa tvari akoby sa nic nedialo a dnes dokonca vidiet vyvojovy skok 😀 😀 sa tesim 😵 😵

pajenka
18. dub 2013

@xsenova Super! Pokud se to dá říct o očkování 😝

xsenova
autor
28. dub 2013

s odstupom 10 dni po ockovani - ziadne negativne dozvuky. Ziadna teplota, ziadne nalady, prujem, budenie. Pediacel je urcite lepsi pre deti lact. intol. Po hexe zial ostal problem s krvavou stolicou. Ma prehnanu reakciu na laktozu - pred ockovanim hexy som skusala zaradit ml vyrobky pomalicky do stravy a odozva bola problem s bruskom na par hodin. Po hexe je krv v stolici 3-4 dni 😔

kacena00
15. kvě 2013

@gab. reaguji na příspěvek z 23.března, přesně o tom jse, teď přesvědčená já.. naše doktorka na mě dělala velký ntlak, já nakonec ustoupila a do týdne po očkování se dceři rozjel ekzem a začala dost stonat... přesně tom mateřském instnktu jsem přesvědčená a strašně mě mrzí, že jsem se tou krávou nechala tak ovlivnit!

kacena00
15. kvě 2013

@nae nejen o svůjpost, ale po zkušenostech s naší již bývalou pediatričkou halvně o peníze..... když udá 4 vakcíny, bude z toho mít víc chcechtáků 😖 😖 😖 😖

martaa
8. črc 2013

@lenam na kdy jsi posouvala očkování?tedy přesněji řečeno kdy a čím jsi začínala? Děkuji za jakékoliv info🙂

lenam
8. črc 2013

@martaa Očkování jsme odložili na 8.-9. měsíc. Dostal dávku pediacelu, za měsíc šel na 2. dávku a za cca 2 měsíce nás čeká poslední dávka. To mu bude 1 rok a 4 měsíce. Jiné očkování jsem nedala. Měl rýmičky, ale jinak je zdravý. ťuk ťuk ťuk 🙂

martaa
9. črc 2013

@lenam díky no ja chci tez pediacel a zacit take pozdeji nejdrive na pul roce,ale cim dele tim lepe🙂nejsem zasadne proti ockovani ale zavedeny system bez moznosti volby mi tez nevyhovuje 🙂

blondys24
2. říj 2013

Tak dnes jsem byla u dr., že tedy za dva týdny budem očkovat - bude nám půl roku. Máme novou dr. (mezitím nám zemřel při nehodě původní pediatr). řekla jsem jí o své obavě z hexavakcíny a jestli by šlo očkovat 2+1 a sama mi nabídla jestli nechci raději pediacel, že se tedy platí cca 900kč za dávku, ale že je to tedy šetrnější...dala jsem spoustu peněz za "kraviny", takže neváhám...

daasenka85
11. říj 2013

@gab. ahoj, prosím Tě, jsem z Pardubic, Ty jsi z Hradce? že jsi psala něco o vyjádření očkovacího centra (schválení schématu 2+1).. jde mi o to, že naše pediatrička mi naprosto odmítá píchnout malé Pediacel, prostě prosazuje jedině hexu - ale tu já nechci ani za zlaté prase, natož zadarmo ☹ myslíš, že by malé v tom Hradci ten Pediacel píchli? a nebudou mít problém s tím, že malá bude mít třeba rok? díky 😉

barnetka
27. led 2014

Ahojte, zatím máme odklad, je nám 5měsíců a pokud budu očkovat, tak Pediacelem, schéma 2+1...když jsem o tom info pediatričku, byla v pohodě a Pediacel má i u sebe v ordinaci, protože ho maminky chtějí prý dost často a mám si říct až budu chtít očkovat den předem...tak za mě snad dobrý 🙂.........mám stejně obavu...můj prvorozený (13let) má trvalé následky ☹ takže strach je určitě.

barnetka
27. led 2014

@daasenka85 halo halo halo...dr ti nemá co diktovat, jde o tvé dítě a ty jsi zodpovědný rodič...i kdybys odmítla-umožnuje ti to ústava...bez tvého souhlasu ti do děcka nesmí vpravit vůbec nic, protože to není životzachranující úkon ! pokud ti ho nechce sehnat a bude tvrdit, že hlavní distributor ho nemá-kontaktuj přímo dovozce firmu JK TRADING-pediacel je uznán vyhláškou o imunizaci obyvatelstva jako varianta infanrix hexy nebo infanrix hib, od března též hexacimy...jediná tvá povinnost daná vyhláškou je, doočkovat hepatitidu B, ale ta musí být doočko až do věku 13let !! tzn je čas....jinak bacha..priorix (mmr) NEMÁ horní hranici podání danou vyhláškou, tzn vy rozhodujete o čase podání !!!

daasenka85
28. led 2014

@barnetka díky za informace, už jsme změnili pediatričku, která s Pediacelem problém nemá, nicméně stejně asi odložím veškerou vakcinaci do dvou let. a pak uvidím.. MMR dávat nechci, vyhláška nevyhláška 😉

cirrusa
28. led 2014

tak za nás Peciacel schéma 2+1 zatím dobrý (máme dvě dávky v sobě). kombinováno s homeopatiky. Docela úleva, dcera měla po hexe bolavé vpichy, horečky, špatně spala a zvracela. Nic z toho u syna nepozoruji

barnetka
29. led 2014

@daasenka85 v klidu...mmr nemá ve vyhlášce horní hranici...🙂))))))))) čili nejdříve v 15m a nejpozději: NIKDY 🙂)))))).....a jsme na jedné lodi 🙂)))))))) at se daří !!!!!!!!!!!!

barnetka
29. led 2014

@cirrusa ahoja...homeo jaká ??thuja ??? (thuya) a jak dávkuješ ??? díííííííííííík barnetka

cirrusa
29. led 2014

@barnetka Ano, thuyu v 9 potenci. Dávala jsem den před očko dvakrát během dne dvě kuličky v rouzpuštěné vodě, to samé pak v den očko a tři dny po.

daasenka85
29. led 2014

@barnetka díky, vám taky!!

antuanet
12. únor 2014

Ahojte, caka nas prve ockovanie v 3mes, ako dlho ho mozem odkladat?a neviete kolko sa doplaca za pediacel na sk?dakujem

libra
26. únor 2014

Tak za nás pediacel ve schématu 2+1, první dávka v šestém měsíci - jeden den průjem+ horečka, 2. dávka v osmém měsíci horečka, 3. dávka za půl roku proběhlo "v pořádku". Cena se pohybovala od 900,- výš. Pokaždé to bylo jinak.