Vakcína Pediacel, bolo všetko v poriadku?

xsenova
5. bře 2013

Ahoj, zakladam skupinu pre vsetkych kt zaujima ockovanie vakcinou Pediacel. Bolo vase miminko vakcinou Pediacel ockovane? Bolo vsetko v poriadku alebo ste mali neziaduce ucinky? Aky bol pristup pediatra k tomu, ze mate o vakcinu zaujem? Zakladam tuto skupinu pretoze nase dieta je lactose intolerant. V pediacel vakcine sa laktoza nenachadza na rozdiel od hexa vakciny takze je pre nase dieta vhodnejsia. Pre vsetky maminy ktore sa zaujimaju prave o tuto vakcinu je tato diskusia otvorena. Vitajte & debatujte 🙂

mihulda
16. čer 2014

Ahoj holky, máte zkušenost - vezmou dítko do školky i bez očkování na hepatitdu B? Syn dostal novou vakcínu hexacima a já zvažuju, že bychom přešli na pediacel (ne že by měl nějakou příšernou reakci, ale tak podivně od té doby mrká očima, nemám prostě dobrý pocit a tu hexacimu jsem mu blbec nechala dát aniž bych věděla o co přesně jde)...ale zase přemýšlím, jestli mu tím mixováním vakcín a doočkováváním hepatitdy (pokud by to bylo v nízkém věku ještě před vstupem do školky) spíš neuškodím, když už máme rozjetou tu hexacimu (nevím, jak by pak reagovalo tělíčko na očkování hepatitdou, když už se s ní vlastně jednou setkalo). Doktorka mě nejspíš požene svinským krokem když s tímto na ní vyrukuju, tak sbírám informace, abych si fakt byla jistá... Díky... Ach jo, měl to být pediacel od začátku...ted fakt nevím, co je menší zlo...

mbnika02
1. srp 2014

@kaaccka Prosim o radu, jaka se daji uzivat homeopatika pri ockovani pediacelu. Je potreba se poradit s odbornikem? Dekuji

kaaccka
1. srp 2014

@mbnika02 davala jsem homeopatika thuya occidentalis den před a asi 3 dny po očkování. Radila jsem se jen v lékárně.

mbnika02
1. srp 2014

@kaaccka moc dekuji, nasla jsem i v predchozich prispevcich, ze davali hom. thuya. Tak urcite poridim, nez nam to zacne 🙂

picasso
1. srp 2014

@mihulda o tom, zda dítě vezmou do školky očkované/neočkované/"trochu" očkované si rozhoduje ředitel ve školce. Takže záleží, jaká kritéria jsou u vaší dané školky. Vím o spoustě dětí, které neočkované přijali do školky nebo vůbec v přihlášce nebylo nic o očkování, pouze, zda je zdravotně způsobilé. Takže jestli nechcete, teď hepatitidu B nemusíte dávat vůbec, popř. kdyby to školka vyžadovala a nechtěla byste dítko umístit do jiné, které "je to fuk", můžete doočkovat monovakcínou před nástupem do školky 🙂

kamca77
2. srp 2014

Ahoj, rozhodla jsem se mojí dceři dát očkování až ve 12.měsíci (aplikace ve čtvrtek 31.7), trpěla dlouho kvasinkovou infekcí - díky kožnímu lékaři, který ji na to dal antibiotika - po zhojení jsem chtěla ještě pár měsíců počkat a v době kdy jí nerostou zuby a je zdravá, jsem ji nechala dát první Pediacel. Po 12 hodinách začala zvracet vše, pak měla vodový průjem a asi za 24 hodin horečku, po podání Nurofenu čípku přestala zvracet, průjem se také mírní. Ale horečka neustoupila a vystoupala na 39,1. Jeli jsme pro jistotu do Motola na pohotovost, odebrali jí krev - na bakteriální infekci, hodnota jen lehce zvýšená a udělali jí výtěr - výsledky až v pondělí. Ale doktorka to na bakteriální infekci neodhaduje. Je hrozně spavá a unavená. Teď už se teplota pohybuje druhý den (48 hodin po očkování) mezi 37 - 38, už i něco sní a začíná si brumlat a žvatlat. Je to hrozné, chtěla jsem šetrnější vakcínu místo Hexy, počkala jsem na konec prvního roku a stejně jsem se NÚ nevyhnula. Teď se dost bojím dát tu druhou dávku, chvíli jsem si říkala, že už jí nedám žádné očkování, ale na tetanus bych ji očkovanou mít chtěla.

barnetka
5. srp 2014

@antuanet odkládat je možné do 10měs bez porušení vyhlášky (ta u nás je do 18m naočkovat, což při schématu 2+1 stíháte bez problému) Omlouvám se, dlouho jsem nebyla...nějaké starosti...kolik na Slovensku stojí Pediacel nevím, ale distributor by přehled mít měl (JK Trading)

deniii89
18. srp 2014

Já odkládám a dceří je 17 m 🙂) nic neporušuji... stačí mít tolerantní dr

xsenova
autor
7. srp 2017

Ahoj, tak ako sa vam vsetkym dari? Mam pre vas zaujimavu informaciu co sa tyka ockovania pediacelom. V 5r je preockovanie "hexa" vakcinou, ale ak mate dieta namiesto toho ockovane vakcinou pediacel, tak ockovanie nim v 5 rokoch nie je mozne. Pediacel je len pre deti do 4 rokov. Ockuje sa boostrixom. Je to vakcina proti zaskrtu, tetanu a davivemu kasli. Blba sprava je ze obsahuje kasein 😔

anelamates
22. srp 2017

Jenom čistě ze zájmu - kasein je špatný? Vážně to netuším.

jaya
22. srp 2017

@xsenova Nejstarsi syn mel hexu a je preockovany Boostrixem v sesti letech. Dle me se nic jineho neockuje - resila jsem to loni s Petrasem.

jaya
22. srp 2017

@anelamates Nesmi se ockovat detem s alergii na BKM.

danajana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anelamates
23. srp 2017

@jaya Děkuji, to chápu. Jinak to tedy problém není, ano? Že se to tu prostě uvádí jako chyba té vakcíny. A protože jaksi tuším, že kasein je běžný, zarazilo mne to. Tak díky.

xsenova
autor
5. zář 2017

Po Pediacel je navazujuca vakcina Adacel. Je to od tej istej firmy.

jchro
2. lis 2017

ahojte, malý dnes 3.dávku (poslední) pediacelu po 8měsících. Ruku má jak balón a červený flek se mu rozlézá po celé paži. Bolí ho ruka, ale jinak blbne jako vždy. Chladíme, zkusíme fenistil gel. Co Thuya home, pomohla by?