• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vakcína Prevenar13 nebo Synflorix, jaký je rozdíl?

16. září 2013 
Chtěla jsem se optat zda jste dávali Prevenar 13 a nebo Sinflorix a jaký je v nich rozdíl? A jak velký je doplatek na Prevenar 13? Četla jsem okolo 400,- Kč a to je za každou dávku nebo se to platí pouze jednou? Díky za odpovědi a info :slight_smile:
24. říj 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
nenechala jsem dát ani jedno!!
24. říj 2012 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
já dávala prevenar a doplácela jsem 300,- na jednu dávku.
24. říj 2012 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
prevenar 13 .-)
24. říj 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
my máme sinflorix doplatok nič je to vraj uplne to isté len jedno sa dopláca...Máalá ani nepípla už máme za sebou z tohoto 3očkovania jedno z tohoto je ešte na roku..Dohromady máme za sebou 5očkovaní malá je hrdinka ani neplakala ešte sa pri tom usmiala a krásne to znášala žiadna horučka opuchy plakanie nič,,,Držím palce... :slight_smile:
24. říj 2012 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dcerkám jsem nenechala naočkovbat ani jedno.
24. říj 2012 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
Doporučuji si pročíst: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penumo.html a dle toho se rozhodnout. Já nenechala očkovat proti pneumokokovým nákazám, takže ceny netuším.
24. říj 2012 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
Prevenar,platila jsem 400,- za dávku.Starší syn měl pneumokoka,tak jsem neváhala.
24. říj 2012 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Prevenar má 13 typů bacila a doplácí se, Synflorix je hrazen pojišťovnou a má 9 typů. Bylo mi řečeno, že Prevenar u nás není až tak potřeba, protože ty kmeny, které v Syndlorixu chybí jsou spíše záležitost Ameriky apod. Záleží na uvážení rodičů. Já očkovat chtěla, protože se u nás v rodině dost trpí na záněty uší, ale vzhledem k informacím, které jsem dostala (do Ameriky necestujeme, ani nikdo z okolí) a ceně jsem nechala naočkovat Synflorix. Očkovali jsme zároveň s Hexou a byli jsme bez reakce.
24. říj 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Nedala jsem a ani dalším dětem nedám ani jedno z toho. Zkuste kouknout například na článek MUDr. Elekové - http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-poruchy-vyvoje-a-imunity-u-deti-1-cast/ :wink:.
24. říj 2012 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
první syn synflorix, to jsem byla zblblá reklamou na pneumokoka, druhý syn není ničím a nebude
24. říj 2012 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
My nechali naočkovat Prevenar, dávají se 4 dávky za každou jsem platila 450,- Kč. Působí proti více kmenům než Synflorix proto je dražší. Ale nelituju, reakci jsme neměli ani na jedno očkování a vím, že je teď chráněnej. Tady na MK jsou co se týče očkování 2 tábory, já patřím do toho co zastává názor pokud se dá očkováním dítě od něčeho uchránit jdu do toho a nelituju ceny. Zároveň respektuju maminky co jsou proti očkování. Záleží co si vyberete vy, ale pokud chcete očkovat nenechte se odradit od matek z tábora Neočkujeme.
25. říj 2012 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
paní se tu ptá zda prevenar nebo synflorix, ne zda očkovat nebo ne! já dala prevenar 13 a doplácela jsem 400 kč za každou dávku.
25. říj 2012 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Dala jsem Prevenar 13,na jednu dávku jsme dopláceli 485 kč :wink:
26. říj 2012 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Dali jsme oběma hočičkám Prevenar 13 , u první jsme to platili komplet, teď u druhé jsme dopláceli něco přes 450 Kč za každou dávku. Prevenar působí proti více kmenům než Synflorix.
26. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaký je rozdíl? Žádný, oboje je dost velké svinstvo. Rozhodně neočkujeme...
10. lis 2012 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Než necháte něco píchnout svým dětem, načtěte si a zjistěte informace - ty od pediatra a farmaceutických firem opravdu nestačí. Jsou prudce jednostranné. Jestli máte své dítě ráda nedoporučuju ani jedno, navíc ještě v tomhle věku. Navíc letos - tuším v květnu spatřila světlo světa studie, která jednoznačně prokazuje souvislost mezi těmato srágorama a syndromem náhlého úmrtí... Každý ať se rozhodne dle svého :slight_smile:
10. lis 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
nechala jsme dát prevenar, protože má více kmenů :wink: já pro očkování nejsem, ale zrovna pro tohle ano a mám k tomu důvod, u první dcerky nám bylo platný :slight_smile:
10. lis 2012 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Neočkovací maminky,když vidíte otázku,která se Vás netýká,nedali jste ani jedno,tak nechápu proč reagujete,když ani k jednomu z vakcín nemáte co říct,jelikož vaše děti ji nemají :wink: Kdyby bylo v názvu,mám očkovat nebo ne,tak se vyjádřete,takhle svůj názor vnucovat nemusíte,paní jistě ví,že může i neočkovat,že :sweat_smile: Já dala dceři Synflorix- vždy bez reakce,druhému asi taktéž :wink:
10. lis 2012 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
prosim vas kolik davek je prevenaru13?zitra jdeme na3hexavakciny
16. zář 2013 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
zÁLEŽÍ JAKÉ OČKOVACÍ SCHÉMA ZVOLÍŠ. jINAK MŮŽEŠ NECHAT OČKOVAT HEXU A PREVENAR ZVLÁŠŤ.
16. zář 2013 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Četla jsem, že v Synflorixu je více toho škodlivého hliníku, než v Prevenaru.
16. zář 2013 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek