Vakcína Prevenar13 nebo Synflorix, jaký je rozdíl?

machatka
24. říj 2012

Chtěla jsem se optat zda jste dávali Prevenar 13 a nebo Sinflorix a jaký je v nich rozdíl? A jak velký je doplatek na Prevenar 13? Četla jsem okolo 400,- Kč a to je za každou dávku nebo se to platí pouze jednou? Díky za odpovědi a info 🙂

boban
24. říj 2012

nenechala jsem dát ani jedno!!

petrusew
24. říj 2012

já dávala prevenar a doplácela jsem 300,- na jednu dávku.

denousek
24. říj 2012

prevenar 13 .-)

sachmettttt
24. říj 2012

my máme sinflorix doplatok nič je to vraj uplne to isté len jedno sa dopláca...Máalá ani nepípla už máme za sebou z tohoto 3očkovania jedno z tohoto je ešte na roku..Dohromady máme za sebou 5očkovaní malá je hrdinka ani neplakala ešte sa pri tom usmiala a krásne to znášala žiadna horučka opuchy plakanie nič,,,Držím palce... 🙂

zanet2009
24. říj 2012

Dcerkám jsem nenechala naočkovbat ani jedno.

tanak
24. říj 2012

Doporučuji si pročíst: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penu... a dle toho se rozhodnout. Já nenechala očkovat proti pneumokokovým nákazám, takže ceny netuším.

citun
24. říj 2012

Prevenar,platila jsem 400,- za dávku.Starší syn měl pneumokoka,tak jsem neváhala.

blahova_andrea
24. říj 2012

Prevenar má 13 typů bacila a doplácí se, Synflorix je hrazen pojišťovnou a má 9 typů. Bylo mi řečeno, že Prevenar u nás není až tak potřeba, protože ty kmeny, které v Syndlorixu chybí jsou spíše záležitost Ameriky apod. Záleží na uvážení rodičů. Já očkovat chtěla, protože se u nás v rodině dost trpí na záněty uší, ale vzhledem k informacím, které jsem dostala (do Ameriky necestujeme, ani nikdo z okolí) a ceně jsem nechala naočkovat Synflorix. Očkovali jsme zároveň s Hexou a byli jsme bez reakce.

katyxq
24. říj 2012

Nedala jsem a ani dalším dětem nedám ani jedno z toho. Zkuste kouknout například na článek MUDr. Elekové - http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... 😉.

jajinka27
24. říj 2012

první syn synflorix, to jsem byla zblblá reklamou na pneumokoka, druhý syn není ničím a nebude

snehulik
25. říj 2012

My nechali naočkovat Prevenar, dávají se 4 dávky za každou jsem platila 450,- Kč. Působí proti více kmenům než Synflorix proto je dražší. Ale nelituju, reakci jsme neměli ani na jedno očkování a vím, že je teď chráněnej. Tady na MK jsou co se týče očkování 2 tábory, já patřím do toho co zastává názor pokud se dá očkováním dítě od něčeho uchránit jdu do toho a nelituju ceny. Zároveň respektuju maminky co jsou proti očkování. Záleží co si vyberete vy, ale pokud chcete očkovat nenechte se odradit od matek z tábora Neočkujeme.

madormi
25. říj 2012

paní se tu ptá zda prevenar nebo synflorix, ne zda očkovat nebo ne! já dala prevenar 13 a doplácela jsem 400 kč za každou dávku.

caricia1
26. říj 2012

Dala jsem Prevenar 13,na jednu dávku jsme dopláceli 485 kč 😉

antarres
26. říj 2012

Dali jsme oběma hočičkám Prevenar 13 , u první jsme to platili komplet, teď u druhé jsme dopláceli něco přes 450 Kč za každou dávku. Prevenar působí proti více kmenům než Synflorix.

mirda4
10. lis 2012

Jaký je rozdíl? Žádný, oboje je dost velké svinstvo. Rozhodně neočkujeme...

monika6e
10. lis 2012

Než necháte něco píchnout svým dětem, načtěte si a zjistěte informace - ty od pediatra a farmaceutických firem opravdu nestačí. Jsou prudce jednostranné. Jestli máte své dítě ráda nedoporučuju ani jedno, navíc ještě v tomhle věku. Navíc letos - tuším v květnu spatřila světlo světa studie, která jednoznačně prokazuje souvislost mezi těmato srágorama a syndromem náhlého úmrtí... Každý ať se rozhodne dle svého 🙂

ssimmikk
10. lis 2012

nechala jsme dát prevenar, protože má více kmenů 😉 já pro očkování nejsem, ale zrovna pro tohle ano a mám k tomu důvod, u první dcerky nám bylo platný 🙂

melca
10. lis 2012

Neočkovací maminky,když vidíte otázku,která se Vás netýká,nedali jste ani jedno,tak nechápu proč reagujete,když ani k jednomu z vakcín nemáte co říct,jelikož vaše děti ji nemají 😉 Kdyby bylo v názvu,mám očkovat nebo ne,tak se vyjádřete,takhle svůj názor vnucovat nemusíte,paní jistě ví,že může i neočkovat,že 😅 Já dala dceři Synflorix- vždy bez reakce,druhému asi taktéž 😉

kadernice1991
16. zář 2013

prosim vas kolik davek je prevenaru13?zitra jdeme na3hexavakciny

hojda
16. zář 2013

zÁLEŽÍ JAKÉ OČKOVACÍ SCHÉMA ZVOLÍŠ. jINAK MŮŽEŠ NECHAT OČKOVAT HEXU A PREVENAR ZVLÁŠŤ.

nuonuon
16. zář 2013

Četla jsem, že v Synflorixu je více toho škodlivého hliníku, než v Prevenaru.