Vakcína proti klíšťové encefalitidě, existuje víc druhů?

myskin
31. bře 2014

Zdravím všechny, dnes jsem se dozvěděla od dětské lékařky, že mám dceru nechat přeočkovat proti klíšťatům. Dcera měla loni mononukleózu, po ní se dávala dlouho dohromady, teď v únoru měla zánět průdušek a momentálně je nastydlá. Takže nevím jestli ji mám teď na jaře nechat přeočkovat nebo to nechat až na příští rok. Doktorka mi nedala na výběr vakcínu, existuje víc druhů a je mezi nimi nějaký rozdíl? Je některá šetrnější? Vím že o očkování mají některé maminky hodně nastudováno, poradíte? Taky mě napadlo, jestli nelze udělat dceři krevní testy na protilátky, jestli by jich měla dost, tak bych očkování mohla s klidným srdcem odložit. Ale vůbec nevím kde by mi to udělali i kdybych to měla zaplatit.

konidana
31. bře 2014

@myskin Jestli máte ukončenou první sérii tří dávek a jedná se o přeočkování po třech letech, tak jeden rok nehraje roli. Přeočkování má být po třech až pěti letech, v pohodě prý je i osm. Já chodím cca po pěti nebo šesti letech.

krmv
5. dub 2014

Kdy nejdriv se muzou nechat ockovat.

eficenka
5. dub 2014

@myskin
určitě nechej udělat protilátky, nebudeš tak mít černé sv+ědomí že do ní zbytečně cpeš další várku chem. koktejlu, kterou nepotřebuje...

@krmv
většina odborníků radí od 5ti let ( dříve je očkování velký risk... citlivějších dětí může naopak očkování encefalitidu vyvolat)

myskin
autor
7. dub 2014

Tak jsem si zjistila, že zjištění protilátek stojí cca 1000,-Kč pokud pediatr nenapíše žádanku. No jsem na tu naši doktorku zvědavá, té se nikdy do ničeho nechce. No ale žádanku jednou za 3 roky by snad napsat mohla. Jinak si to stejně zaplatím.

myskin
autor
7. dub 2014

Tak doktorka nepřekvapila. Teď jsem tam volala a kam by prý přišli kdyby každému nechali dělat test na protilátky. No naštvala mě, nikdy jsem po ní nic extra navíc nechtěla a vždycky když se vytelilo u holek něco závažnějšího tak to za ní řešil někdo jiný. Nejhorší je, že najít dobrého pediatra v dosahu je problém.

tajemna30
7. dub 2014

@eficenka dobrý den, mohu se zeptat, kde ten test na protilátky dělají? jestli víte v Brně? nebo krev malé vezme moje dr. a někam posílá? RAději bych si vše zajistila sama někde v Brně ....

myskin
autor
7. dub 2014

@tajemna30 bylo mi řečeno, že musím najít laboratoř kde mi udělají placený odběr krve a pošlou na rozbor. Nejlepší je asi zavolat si do místní nemocnice (laboratoř biochemie) a tam poradí. No sama jsem na to taky zvědavá. To že by brala krev Dr. a poslala by bylo nejlepší, ale pak by to nebylo hrazený. Ta moje od toho dala ruce pryč.

tajemna30
7. dub 2014

@myskin děkuji moc za všechny informace. Mně nevadí si to zaplatit, hlavně zjistit kde ten test udělají 🙂

myskin
autor
7. dub 2014

Já jsem si myslela, že když naše Dr. nebude chtít napsat žádanku, tak aspoň udělá odběr a pošle to na rozbor a já to zaplatím. Ale musím si to zajistit sama. V laboratoři v nemocnici kam jsem volala tak dělají placený rozbor, ale ne odběr krve, to si musím sehnat jinde.

leryl
7. dub 2014

@myskin na biochemii se protilátky na encefalitidu nestanovují, spíše imunologie nebo serologie

myskin
autor
7. dub 2014

@leryl správně. Opravuji - na serologii. Mám to před sebou a píšu biochemie. Jdu už radši spát 🙂 .