Vakcína proti meningokokům B, necháte děti naočkovat?

aaggyy
17. dub 2014

Ahoj maminky, právě na český trh přichází vakcína proti meningokokům skupiny B, tak mně zajímalo, jestli necháte naočkovat své děti, případně sebe. Já po těhotenství do toho určitě půjdu, jsem ještě pořád v rizikový skupině a na stážích na infekční klinice jsem slyšela opravdu šílené případy ☹ dítko časem nechám naočkovat taky..jak to máte vy?

marecekavendulka
17. dub 2014

@aaggyy my očkovat nebudem,očkovali jsme Marečka synfrolixem a myslíme,že tím došlo k tomu,že má poruchu AS a vývoj.dysfázii.Nemohu to nijak dokázat,ale intuitivně se přiklaním k té možnosti.malou necháme očkovat jen těma povinnejma vakcínama a to ještě až bude větší,ne že do ní hned narvou vakcíny jen co se narodí (s nadsázkou)

nae
17. dub 2014

Seba nie, ani svoje deti. Nato ich mám až príliš rada (aj seba) 😉

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
katyxq
18. dub 2014

Nedám sebe ani své děti - rizika nežádoucích účinků vakcíny jsou vyšší, než že tu nemoc chytím 😉.

lilinnka
29. črc 2014

Ano, já dám, dcera jde právě dnes, tak doufám, že nebude žádná velká reakce. Pro syna ji koupíme taky, ale až po déle, teď ho čeká ještě to na 15 měsících. Myslím, že právě toto očkování má smysl.

terezapetrova
29. črc 2014

@aaggyy jsem matka, která ockovani velmi zvazuje a ted jsem nechala naočkovat Nimenrixem /meningokok A/, důvod syn jde do MS a dusledky této nemoci jsou velmi zavazne nekdy koncici az smrti. To mi jina nepovinna ockovani prijdou skoro zbytecna.

marecekavendulka
29. črc 2014

očkování je jedno velké téma...

madre1
2. srp 2014

Nechám oočkovat obě děti,protože jsou ve věkově rizikové skupině.Sama mudra mi to doporučila,ikdyž není příznivcem veškerého nepoviného očkování.Obě děti snášely všechna očkování dobře,takže nevidím důvod,proč je nenechat naočkovat.Od té doby,co se po revoluci otevřely hranice,je to s neočkováním dětí o strach 😝

xpetula
8. srp 2014

Dětská dr. mi tento týden doporučila očkováni touto vakcínou. Vzhledem k tomu, že v okolí máme případ, kdy dítko na meningokoka B zemřelo (co já vím, tak právě tento je ten smrtelný), mám z něho opravdu hrůzu. Na druhou stranu mám kolem sebe hodně lidí, kteří jsou proti očkováni. Obávám se je naočkovat, ale aby člověk jednou nelitoval. Necháte děti očkovat, popř. měly nějaké reakce na toto očkováni?