Vakcíny Prevenar 13 a Synflorix, máte zkušenost?

tekisek
21. zář 2012

Ahojky,
máme 9tt mimčo a doktorka nám nabídla očkování na pneumokoky. Prý probíhá nějaká klinická studie kdy dítěti naočkují Prevenar nebo Synflorix ( neřeknou který z nich ) a jediné co je na víc, že musejí odebrat krev při každé dávce.Jenže já nevím jestli chci aby do něho píchali víc než musí. Údajně s tím není žádný problém a děťátku to v budoucnu může jen pomoci. Jen jsem se později zarazila nad tím, že mi za to zaplatí. Nemáte s tím některá zkušenost? Nechci mít později pocit, že jsem z něho udělala pokusného králíka.

eloana
21. zář 2012

@tekisek ahoj to jsem neslysela.....me dr.nabidla zda chci ten nebo ten-na prevear se 360Kc doplacelo.
jinak me zkusenosti jsou,ze syn mel po kazdem ockoveni prevenarem zanet stredniho ucha..... do roka ho prodelal asi 6x:((

eficenka
21. zář 2012

@tekisek
je to jen na Tobě... já bych teda nenechala očkovat ani jedno... stejně nemáš jistotu žei po naočkování nechytne zánět stř.ucha, nebude mít průjmy... No a zbytečně mu ještě brát krev? za mě ne...

palomitacheca
21. zář 2012

@tekisek o tom jsem taky nic neslyšela. Nás se minule doktorka ptala, jestli budeme chtít očkovat, nebo ne. A jako u prvního syna jsem se s ní shodla na tom, že je to zatím zbytečný. Takže i kdyby mi někdo nabídl, že mi za to zaplatí, nešla bych do toho.

luthien.k
21. zář 2012

@tekisek jednoznačně nenechat, už samotné očkování proti pneumokokům bych nedala, natož traumatizovat dítě ještě zbytečně odběrem krve.

tekisek
autor
21. zář 2012

všem moc děkuji. Také do něho nechci nechat píchat víc než je třeba, ani nejsou podstatné ty peníze, Jen si říkám jestli při všech těch dnešních nemocech není potřeba mít něco na víc.

katyxq
21. zář 2012

@tekisek Ono nenaočkované dítě může být méně často nemocné než dítě očkované 😉, protože se mu přirozeně rozvinul imunitní systém a nebyl poničen očkováním - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/cl...

luccy1313
22. zář 2012

Já malého očkovat nechala. Můj bratr prodělal jako 2,5 letý zanět mozku. Tenkrát to měli 4 děti, 2 umřeli. Bracha se ztoho dostal, ale vše se mučil učit znovu, jíst pít, čurat na nočník, mluvit. Lečil se do puberty bral léky každý den. Za mě ano a prevenar je na 13 pneumokoků( který jsou nejzákeřnější) synflorix je na 9. Rozhoduje tedy jen to, že prevenar není hrazen ZP. Jo a na průjmy je Rotarix.

citun
23. zář 2012

@tekisek Našeho nejmladšího jsme nechali naočkovat Prevenarem.Starší syn prodělal těžký zápal plic,způsobený pneumokokem.Už bych si to znova zažít nechtěla.Ale myslím,že je to na uvážení rodičů,jestli vakcínu dají nebo ne. 🙂

milada2
23. zář 2012

My nechali očkovat synflorixem. Rozdíl mezi vakcínami nedokážu posoudit. Doktorka mi řekla, že je to v podstatě jedno. Četla jsem, že ty kmeny, které jsou navíc v prevenaru, se tady ani nevyskytují, takže synflorix není o nic horší. Nevím... Syn zvládnul očkování v pohodě, v tom bych problém ani neviděla. Ale nechávat mu zbytečně brát krev bych nikdy nenechala! Je to bolestivý, v nemocnici jsem dokonce četla, že nejbolestivější procedura pro děti. Tyhle mrňavky nemají pořádně žíly, syna museli vždycky napichovat na několikrát... nikdy...

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra