Za jak dlouho na druhé očkování? Jsou 2 měsíce moc?

tyf
1. srp 2013

Potřebuju radu a nikde to nemůžu najít. Dceři jsou 4 m a 2 týdny a máme za sebou pouze jedno očkování, tu první dávku + synflorix, ze 12.6. Na další dávku jsme měli jít za měsíc, ale protože měla dcera silný ekzém, doktorka řekla, že to jí očkovat nebude a objednala nás za další měsíc na 12.8., s tím, že kdyby se to zlepšilo ať určitě přijdeme dřív, jinak že toho 12 už musíme, aby se nemuselo očkovat znovu. Ekzém se nezlepšil, takže jsme odjeli na dovolenou a počítám s tím 12.8. Teď mi ale volala doktorka, která tu naši zastupuje v dovolené a úplně mě sepsula, že musíme co nejdřív přijít na očkování, jinak že už bude pozdě a bude se muset znovu dát ta první vakcína a to je špatně. Když jsem jí řekla, co mi k tomu pověděla moje doktorka, tak řekla, že se paní doktorka asi spletla....... Tak nevím co teď, mám strach tam nejít, ale zase jsem dost daleko od domova, měli jsme tu být ještě víc jak týden, jestli se vrátíme do prahy, už tam budeme muset zůstat. Nevím komu věřit, jestli svoji doktorce, nebo téhle. Jsou dva měsíce pauza mezi očkováním skutečně už moc?

blondynka400
1. srp 2013

@tyf neni, podle mne je to naopak minimum proto, aby byly vakcina alespon castecne bezpecne... Rozstup mesic je zcela nedostacujici. A vubec neni pravda, ze by prvni davka propadla...S ockovanim se a hodne hybat, kdyz je vule... Ja bych se na tu druhou doktorku vykaslala a resila bych si to s vlastni... Jenom technicka, nerozjel se ji ekzem po ockovani? A urcite neockovat najednou hexu a synflorix, to je vrazedna kombinace 😉

babka
1. srp 2013

Byla bych úplně klidná, interval mezi vakcínami dva měsíce je naprosto v pořádku. Dokonce se u hexy uvádí až 6 měsíců bez toho, aby to byl problém. viz vakciny.net (http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP....) - tam je to hezky vysvětleno. Další odkládání by mohl být problém akorát u toho synflorixu, tam se uvádí 2 měsíce jako max. interval.
Takže věř svojí doktorce, an zástup se vykašli.

eficenka
1. srp 2013

na zástup se opravdu vykašli ( a kvůli ekzému bych se asi vykašlala i na synflorix) výrobce hexy uvádí, že rozestup má být 1-6 měsíců 🙂 takže vklidu, prvně zvládněte lehce ekzém a pak až řeš očkování...

dri
1. srp 2013

my nepovinné očkování nedáváme. A určitě bych neočkovala, když má ekzem.Každé očkování organismus ještě více oslabí. A jak píše blondynka400,určitě neočkovat hexa a synflorix najednou!!!jak to má to malé tělíčko zvládnout?

vlckulka
1. srp 2013

Nedělala bych si s tím hlavu, holky měly téměř každé očkování odsouvané o týdny a někdy i měsíce, protože věčně něco bylo jedné nebo druhé a to jsem je prostě očkovat nenechala a doktorka by se mohla stavět na hlavu, ale naše dr. rozumná, protože s tím nikdy žádný problém neměla 🙂