Žádná jizva po očkování proti TBC. Co se děje?

kapulet
23. dub 2008

Nemáte prosím některá zkušenost, co se děje, pokud miminko nemá žádnou reakci na ramínku po očkování Z porodnice na TBC? Naše lékařka nás bude hlásit na plicní, ale neví zda se něco bude dít. Prý se zvažuje, že se očkování TBC úplně zruší. Už jste o tom něco slyšely? Vúbec netuším na co se máme případně připravit ☹

lenys
23. dub 2008

ahojky my taky nemame zadnou jizvu po ockovani,byli jsme na kontrole,sestra hledala jizvu a rekla,ze mame prijit ve 2 letech,ze zjisti jestli ma maly nejake protilatky a ze nam ho naockuje znovu......jinak o nicem dalsim nevim,zijem v cizine,ale pri kazde navsteve v cr chodim s malym do poradny.

bramburka
23. dub 2008

jojo očkuje se prostě znovu ve 2 letech 😉

kapulet
autor
23. dub 2008

holky dík, uklidnili jste mě. asi jsem jen přes pláč malé dobře neporozuměla doktorce, byla zrovna po očkování, tak to chudinka prožívala bolestně.

zevina
25. dub 2008

kapulet a jak máš staré mimi? ta jizvička se strašně mění... nejdříve tam není nic, po 2-3 měsících od očkování může být i prudší reakce a zanítit se (to se pak chodí na ko. na plicní) potom pokud si dobře vzpomínám, tak tam malý měl dlouho jen nepatrný plochý růžový flíček a až někdy po roce se ve středu začne tvořit miniaturní jizvička, která postupně roste (např teď ji má náš malý asi 2mm)
podle zkušeností ostatních holek soudím, že to mudra zkontroluje na osmnáctiměsíční prohlídce, v případě absence jizvičky se naočkují protilátky a pokud na ně nebude žádná reakce, tak se kalmetizuje znovu 😉

kapulet
autor
25. dub 2008

zevina, malé jsou 3 měsíce a nemá na ramínku vůbec nic, doslova vůbec nic. Neměla nic ani při 6 týdenní kontrole. Nejsem si těď jistá, jestli sestra našla vpich při předávání po příjezdu z porodnice, ono totiž došlo k malému podrazu ze strany lékařky u které holky byly zapsané (starší k ní chodila od mala). v den, kdy měla podle domluvy přijít na první kontrolu domů nám zavolala, že nás vypisuje a dala nám kontakt na jinou doktorku, takže první prohlídka se posunula o celý víkend, vrátily jsme se totiž ve čtvrtek. Matně si vzpomínám, že se sestra divila, že na ramínku nemá ani flíček. důležité ale je, aby byla i nadále vpořádku. 🙂

majkeela
26. dub 2008

My jsme také zcela bez reakce. Čekali jsme do půl roku, zda se něco neobjeví později a vůbec nic. Postup nyní bude takový, že okolo 2 let odeberou malé krev - zjistí se zda má na TBC dostatečné protilátky. Pokud ano - což je méně pravděpodobné, ale ne vyloučené - nebude se znovu očkovat. Pokud ne - naočkuje se TBC znovu 😠 .

cazadora
27. dub 2008

ahoj my taky mělei nulovou reakci takže okolo dvou let se začne znova 😖

trata
27. dub 2008

Ahoj, mám 2 děti, nejstarší holčička taky neměla na ramínku vůbec nic, znamená to, že nemá protilátky proti TBC - buď je to její reakcí nebo špatná vakcína řekla doktrorka. Pozvali si nás ve 2 letech na nové očkování proti TBC a oočkovali ji znovu. Za 14 dní po očkování se v noci začala dusit a museli jsme do nemocnice. Tam si nás nechali 10 dní, byla i na kapačkách a primář nám řekl, že je to laringitida, která by ovšem asi neměla takový průběh, kdyby nebylo toho očkování...........člověk ale neví, co je pravda, jestli se s tím jen nechtěl jakoby "pojistit" a na něco to svést... fakt je, že to měla dost ošklivý, byli jsme v okresní nemocnici a chtěli ji převážet do Prahy, protože už nevěděli co s ní, měla 4 záchvaty za noc.....takže jsem se modlila, aby druhé dítě - kluk, měl jizvičku. Má!!! Takže žádné očkování ve 2 letech nás nečeká....ale nechci nikoho stašit, jen jsme měli asi pořádnou smůlu.....

trata
27. dub 2008

ještě píšu jednou, nechtěla jsem, aby to vyznělo nějak strašidelně a bály jste se....nicméně je to očkování a dost silné, tělíčko dostane asi trošku zabrat takže bych jen doporučila v té době před a po očkování vyvarovat se míst kde by mohlo malý snadno něco chytit - dětský kolektiv, hodně lidí pohromadě atd.... za ty problémy to pak nestojí.... ahoj

nensy
27. dub 2008

mi teda na ramínku po očkování mame znaménko a pokud ho tam nemá tak se musí na přeočkování protože se mu nevytvořili protilátky

karotky
4. črc 2012

Vím,že je toto už 4 roky stará diskuse,ale alespoń ji oživím 🙂
Oba synové neměli reakci na očkování v porodnici a ten starší musel ve 2.letech na test a následné přeočkování.Mladší syn se narodil cca 2 měsíce před zrušením povinného očkování a tím pádem jsme už nedostali pozvánku na Kalmetizaci.Vypravila jsem se tam s ním sama a sestřička(se kterou jsem se tam potkávala pokaždé)mi řekla,ať přijdeme ve 2.letech(což bude za necelé 3 týdny)na test. 🙂
Dnes dopoledne jsem si zavolala na plicní(na kalmetizacu bylo obsazeno).Zvedla to ta samá sestřička,která i do posledka se zrušením povinného očkování nesouhlasila(byla toho názoru,že TBC nevymizela a do 2.let od zrušení očkování jí tu máme zpět),ale teď mě začala uzemňovat tím,že už se to nedoporučuje a kdybych na tom trvala,musím mít doporučení od pediatra(to mám dávno)a manželův souhlas.To by problém nebyl,ale jak kalmetizaci zrušili,tak ona testuje a očkuje TBC každý den pouze v době 13-14:00,což by problém byl -syn mi v tu dobu spí.Dále mě upozornila,že si ten test musím uhradit(250kč není tak strašná částka)-mě to fakt přišlo,že dělají všechno proto,aby ty rodiče od toho očkování odradili úplně.Já se zkusím poradit ještě s pediatričkou a možná to odsunu.Uvidím,jak ne/bude nemocný ve školce a podle toho se pak asi rozhodnu. 😉

palma111
19. črc 2012

Filda taky žádnou reakci neměl a o očkování uvažuju. Přeci jen si mi připadá, že těch případů TBC je dost a chtěla bych, aby byl prcek chráněný. Ale ještě jsem se tím nějak dopodrobna nezabývala, tak jak je to u nás bohužel nevím. Tenkrát mi jen na kalmetizaci řekli, že si to musím sama pohlídat a ve dvou letech se případně ozvat a že to budeme muset zaplatit.

karotky
27. črc 2012

@palma111 ,.....................já o tom hodně přemýšlela a rozhodla se,že si v září(přes prázdniny neočkují)dojdeme na test protilátek a pak se uvidí.Určitě mám v úvaze i přečkování v 11.letech. 😉
Neznám případ,kdy by dítě o tomto očkování zemřelo a nevidím důvod,proč bych ho měla zbytečně vystavovat případné nákaze. 😖 Je tu spousta přistěhovalců(o dětech ve školce ani nemluvím)a dávno se už nesnímkuje,aby se vědělo,jestli TBC nenápadně ropuká nebo ne. 😖