Zapomenutý Priorix v 5 letech. Je to problém?

18. kvě 2022

Ahoj všem,
dnes jsem náhodou zjistila, že má dcera 7 let nemá přeočkování Priorixem v 7 letech. Všechny ostatní očkování má. Na preventivky jsme jsme normálně chodily i několikrát během tech dvou let jsme byly u dr kuli nemoci. Nevšimla si toho, že to chybí a já to nevěděla. Zítra tam zavolám a snad nás doočkují. Myslíte, že je to problém?
Moc díky za odpověď.

autor
18. kvě 2022

v 5 letech ho nemá naočkovaný, nejde mi to už upravit.

tahejhula
18. kvě 2022

Není, Priorix se vakcinuje i dospělým.

neomenia
18. kvě 2022

Není to problém, doockuje se klidne později.

autor
18. kvě 2022

@tahejhula
@neomenia
Moc děkuji za odpověď.

darkwitch
18. kvě 2022

A neměla ještě to staré očkování ve dvou nebo kolikato bylo letech?

merope
18. kvě 2022

Nahlaš pediatričce a domluv se s ní, není to problém.

rencinka87
18. kvě 2022

Tvoje dcera v 7 letech musi spadat jeste do toho puvodniho schematu, kdy se preockovavalo v nizsim veku, podivej se do prukazu, podle me to naockovane ma.
Muj syn bude mit ted sest a jen tesne ho minulo to preockovani v nizsim veku a bude ockovany ted, kamaradky syn, co mu 6 bylo v lednu, byl jeste ockovany podle stareho schematu.

20190418
18. kvě 2022

@rencinka87 jedna věc je kam kdo spadá a druhá pak realita. Můj syn měl první dávku ve 3,5letech a druhou jsme také ockovali po 7 narozeninách. Moje pediatra na nějaké zvaní na očkování nebo preventivky kaslala a ja jsem na to taky nemyslela...
@autor není to problém, prostě doockuje později.

nikoulinka
18. kvě 2022

Teď jsme řešili taky 🙂 malý měl první dávku ve dvou Letech. Na další jsme měli jít v 5. Ale byl pořád nemocný, a nebo mi to prostě vypadlo z hlavy. Byli jsme az ted, v 6 letech a úplně v pohodě 🙂

claire90
15. kvě 2023

Uplne bez problemu, dcera ho dostala taky az v 7letech 🙂