Zvolit Prevenar 13 nebo Synflorix proti pneumokokům?

pedagogus
3. pro 2013

Ahoj, rozhodla jsem se nepovinně očkovat proti pneumokokům. Zvažuji, zda zvolit zdarma vakcínu Synflorix nebo placenou Prevenar 13. Jak jste se rozhodli vy a proč? Prevenar u naší MUDr. stojí 470 Kč/ 1 dávku, takže celé očkování cca 2000 Kč. Je opravdu Prevenar 13 lepší oproti Synflorix - v čem?

edeltraut
3. pro 2013

Já jsem se rozhodla pro Synflorix - známá dětská dr. je toho názoru, že je lépe snášen, to byl hlavní důvod. Dnes bych možná neočkovala vůbec 🙂

jija
4. pro 2013

Ja jsem dala malemu prevenar na doporuceni nasi dr. A jeste jedne pribuzne, ktera dela detskou sestru. Nechala jsem to malemu dat jenom proto ze manzel trpel na zanety stredniho ucha a tchan kvuli temto zanetum na jedno ucho neslysi, jinak bych nedavala🙂

miranda77
4. pro 2013

starší mají prevenar 13 ... nejmladší nedostane nic, po zkušenostech 😠

homeopathy
4. pro 2013

@pedagogus Zapomeňte na zvažování výhodnosti ať už té nebo té vakcíny, oběma vystavujete Vaše dítě jistému nebezpečí, za které nesete jako rodič plnou zodpovědnost Vy a též za případné následky s tímto očkováním spojené. Vězte, že ani Váš pediatr, ani samotný výrobce vakcíny, Vám nebude schopen pomoct v případě již vzniklých problémů, které se nemusejí objevit bezprostředně po očkování. Ani Vašemu pediatrovi, ani výrobci vakcíny, zde nejde o zdraví Vašeho dítěte, pokud Vám takovou volbu předkládá. To v první řadě musíte ochránit Vy, jakožto rodič, jakožto uvažující a rozumná maminka, která sebou nenechá manipulovat, i když vím, jak moc těžké to je. A argumenty typu častá nemocnost, záněty středouší? To se dá přece léčit, kdy za léčbu nepovažuji potlačování nemocí a vznik nových závažnějších, nýbrž léčbu ve smyslu odléčení příčiny vzniku nemocí např. pomocí homeopatie, jejíž parketou jsou především chronické onemocnění, jež jsou častým důsledkem právě práce lékařů na našich dětech. Mimochodem, pomocí homeopatie lze též řešit postvakcinační syndromy, to pro případ, že byste nakonec psychickému nátlaku a zastrašování ze strany Vašeho pediatra podlehla...

vespinka
4. pro 2013

Tak paní si tady udělala reklamu na homeopatika... 😠
Má pravdu v tom, že je to naše zodpovědnost za dítě, v tom jediném s ní souhlasím. Já dala malé Prevenar, a je naprosto v pořádku. Nevím, proč bych ji měla vystavovat meningitidě, pneumonii, zápalu plic (o tom paní homeopatka nepíše). A TO SNAD NENÍ ZÁTĚŽ?! Ten zánět středního ucha je taky mňamka, dodneška si pamatuju, jak mi ucho několikrát "píchali"- řvala jsem jak tur, bolest neskutečná. Málem jsem přišla o sluch na tom nemocném uchu.
Také jsem zvažovala zda vůbec očkovat nebo neočkovat, a rozhodla jsem se očkovat. Ty mediální smršti kolem očkování jsou obrovské, a tlak na maminku velký. Já si zvážila všechna pro a proti, a rozhodla jsem se očkovat. Také jsme byli očkovaní když jsme byli maličtí, a hurá! jsem dnes tady. Myslím, že medicína udělala za 30 let pokrok, a vakcíny jsou mnohem šetrnější než tehdy. jenže tehdy to nikdo neřešil, ale o tom už se nepíše, že.
Jistě, mohou (ale nemusí) se projevit vedlejší účinky očkování. To vám ale dopředu nikdo neřekne. Stejně jako vám neřekne, že děťátko onemocní sepsí. Pak si budete rvát vlasy, že jste ho neočkovala. Je to na zvážení každé maminky.
Moje holčička žádné projevy neměla, doteď je plně zdravá.

indy2
4. pro 2013

@vespinka Kdybyste nenapsala to o té reklamě, ani bych si nevšimla, že paní @homeopathy je PRO a mohlo by to vyznít jako reklama. A z jakého důvodu? Možná proto, že psala pravdu a ani nejde o to, jestli se to pak léčí homeopatiky. A ano, očkování vás bohužel před nákazou neochrání. Víte, kolik druhů pneumokoků je a proti kolika se očkuje? A víte, jaké jsou NÚ daných vakcín? Naštěstí existuje právo volby a je jen na mamince, jak se rozhodne a to je určitě správně (kéž by to tak bylo i u "povinného" ), ale to, že vaše holčička naštěstí žádné vedlejší účinky neměla ještě neznamená, že to samé štěstí bude mít i jiné dítě... takže rvát si vlasty bohužel může pani i v případě, že naočkuje.. a to tak, že ji možné žádné nezbydou.

@pedagogus Vám přeji hodně štěstí a zdraví pro maličkého/maličkou.

gepe
4. pro 2013

@indy2 pisete hodne stesti a zdravi, z vaseho celkoveho textu mi to zni dost neuprimne.

Tazatelka se pta, kterou vakcinu vybrat, ne zda ne/ockovat apod.

vespinka
4. pro 2013

Napsala jsem svůj názor. Pokud! mi maličká onemocní pneumokokem, jistě nepoběžím k homeopatovi pro kuličky, protože ty jí asi život nezachrání...

indy2
4. pro 2013

@gepe Nechápu, proč zpochybńujete mé přání, přijde mi to docela hnusné od vás a jen z toho důvodů, že máme odlišný názor bych měla být podle vás "nepřející"? Ne, taková opravdu nejsem a hodně jste se spletla.

@pedagogus Ano, omlouvám se, že vám nejsem schopna poradit, kterou vakcínu vybrat.. Pokud je dražší vakcína šetrnější, neváhala bych a připlatila bych si. Přání zdraví pro vás i vaše dítě je upřímné. Hezký den.

nasekuratko
4. pro 2013

Já jsem úplně proti očkování. Očkuji jen povinné a to s maximálním odkladem. Pokud ovšem očkování chcete, na vašem místě bych brala šetrnější vakcínu a zaplatila si to. A na reakce bych opravdu dávala homeopatika-nám se moooooooooc osvědčily. Člověk tím nic nezkazí a aspoň si pak nebude vyčítat, že to nezkusil, kdyby se nedejbože něco stalo.

gepe
4. pro 2013

@indy2 napsala jsem pouze, jak to na me zapusobilo, nic osobniho. Me napr. bylo poprano mj. at mala nam po ockovani neumre a dozije se ve stesti a zdravi aspon normalniho veku.
Dle meho nazoru, clovek ktery ma dite, by mel mit uz vlastni rozum a zvazit sam I dle predispoc atd. co je pro dite nejlepsi. Vzdyt kazdy chce pro tu svoji ratolest to nejlepsi a zvazit co je lepsi napr. I co se tyka prece ockovani.
@vespinka manzel taky jako dite na to trpel, uz i jako dospely byl jednou kvuli zanetu stredniho ucha pres tyden s kapackami.

indy2
4. pro 2013

@gepe Ano, člověk je dospělý a musí se rozhodnout sám. Ale názory se s více informacemi mohou změnit a já jsem toho živým důkazem. Ještě v těhotenství jsem chtěla dát Andrejce všechna možná očkování, co jsou na trhu, protože přece pro ní chci to nejlepší! Jenže jsem ty informace, co mám dnes, neměla a věřila jsem, že očkování je právě to nejlepší. Ale když vám o očku začínají říkat i maminky, které očkovaly a bohužel získaly nějakou zkušenost, ať rozhodně neočkujete nebo ne všechno a hned, začnete zjišťovat. Protože nic nevypovídá o očkování víc, než zkušenosti očkujících maminek. A jak vidíte, ne vždy jsou to pozitivní reakce. Samozřejmě, maminka, která má dítko naočkované a zdravé bez NÚ, bude se k očkování přiklánět. Jakmile ale zažijete nějaký vážný NÚ, budete chtít, aby i ostatní maminky věděly, že to není úplně bez rizika a navíc to očkování není 100 %, když by bylo, možná bych to riziko, co podstupují, chápala o něco více. Takže já se jen snažím, aby se maminky, než naočkují, dozvěděly všechny informace o očkování (ty zásadní) a podle toho se pak svobodně rozhodly podle sebe.. Snad jsem to napsala srozumitelně. Hezký den.

homeopathy
4. pro 2013

@vespinka Milá Vespinko 🙂 Obsah Vašeho psaní vypovídá o nízké kvalitě a malé kvantitě informací, které o vakcinaci Vy osobně máte, nicméně chápu, že ne každý je schopen si je opatřit a zpracovat je vlastní hlavou. To za prvé. Za další - ne, opravdu nebylo mým cílem si výše uvedeným příspěvkem udělat reklamu na homeopatii. Tu za mne udělají samotné výsledky homeopatické léčby jak u dětí, tak i u dospělých. Ale chápu, že pokud se o sféru celostní medicíny nezajímáte a máte o ni pramalé vědomosti, přisuzujete pouhou zmínku o homeopatii hned reklamě. Dále pak v mnohém, co píšete o tématu spojeném s očkováním, s Vámi nemohu souhlasit (např. to, že očkování by snad mělo chránit proti meningitidě, pneumonii, zápalu plic nebo srovnání našeho očkování před 30 lety a dnes, to snad nemyslíte vážně? To je již však na delší debatu). Vaše rozhodnutí ohledně očkování Vašeho dítěte ale respektuji a jsem ráda, že je bez následků. Každý si musí najít tu svou cestu, svůj způsob ochrany před nemocí a případně pak léčby. Pokud je někdo o něčem pevně přesvědčen a odmítá přemýšlet nad tím, že to může být i jinak, je vcelku beze smyslu s ním dále polemizovat. Ale chápu, že toto téma vyvolává v mnohých z nás určité napětí a uvolnění emocí a máme potřebu si ustát právě to svoje rozhodnutí 🙂

homeopathy
4. pro 2013

Jinak jak píše paní doktorka Eleková ve své knize Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba, je naivní si myslet, že očkováním proti pneumokokové infekci ochráníme své děti před záněty středního ucha. Pneumokoky obsažené ve vakcínách způsobují asi jen 7% všech zánětů středouší. Invazivní onemocnění je zase jen důsledkem oslabení imunity. Nejlepší ochranou proti pneumokokům je kojení, neočkování a obecná pravidla pro posílení imunity. Děti očkované pro pneumokokům jsou víc nemocné než děti neočkované a víc trpí vážnými infekcemi dýchacích cest (včetně hnisaných zánětů) způsobených kmeny neobsažených ve vakcíně, zejména pak agresivním a na ATB rezistentním kmenem 19A. Za přečtení stojí i tento článek: http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&...

ladylass
4. pro 2013

@pedagogus prevenar je proti 13ti druhům a synflorix proti 9ti, já budu dávat synflorix, je prej šetrnější...

ladylass
4. pro 2013

@ladylass jo a prosím aby jste mě za můj názor nechali na pokoji, já to udělám prostě takto...

hojda
4. pro 2013

Synflorix má prý více toho škodlivého hliníku.
@ladylass

hojda
4. pro 2013

Do 18 měsíců je ze všechno očkování plus Prevenar celková dávka hliníku 3,1 mg, pokud zvolíte Synflorix tak je celková dávka 4,56mg. 😔

gosa22
4. pro 2013

my dali Prevenar, u naší mudry stojí 400 Kč za vakcínu...

paulia
4. pro 2013

Já dala dceři před 4 lety Synflorix a malému nyní Prevenar,oba to snášeli naprosto v pohodě a jinak u Prevenaru ten doplatek od letošního roku ČPZP doplácí i zpětně,což někdo možná ani neví.
Tak ať očkování dopadne bez problémů 🙂

pedagogus
autor
4. pro 2013

@paulia Jak to přesně myslíš s tím doplatekem u Prevenaru? Pochopila jsem, že v případě výběru Prevenaru zaplatím za jednu dávku 470 Kč, což je ten částečný doplatek a zbytek uhradí zdravotní pojišťovna.

pedagogus
autor
4. pro 2013

Rozhodla jsem se očkovat proti pneumokokům. Chci zvolit tu lepší vakcínu, ale nevím, která to je. Jedni píší, že synflorix je šetrnější, druzí že má více škodlivého hliníku...). MUDr. za tu lepší označuje Prevenar. Může to být z důvodu ceny. Proto jsem založila tuhle diskuzi. Abych zvolila tu šetrnější, s nejlepším účinkem.

pedagogus
autor
4. pro 2013

@katyxq děkuji za odkaz! poučné!

paulia
4. pro 2013

@pedagogus Právě těch 470,- kč,já platila u nás necelých 400,-,každý lékař má jiný doplatek,ti pojišťovna proplatí,tedy ta,o které jsem psala,jiné nevím.Původně to nehradili,až v létě mě Mudr. upozornila,že to proplácí od ledna 2013 zpětně,pokud má maminka lístek o zaplacení.Jinak cena jedné vakcíny je daleko vyšší,než těch 470,- kč 🙂

cmacuba
4. pro 2013

Kdybych očkovala a měla se rozhodnout mezi těmito dvěma vakcínami, tak bych dala Prevenar. Sice s doplatkem, což pro některé může být problém, ale Prevenar obsahuje méně hliníku, to za prvé a za druhé obsahuje více kmenů pneumokoků. Takže když už cpát tohle svinstvo do svýho dítěte, tak ať to chrání proti více kmenům.

katyxq
4. pro 2013

@pedagogus já se na základě toho rozhodla pneumokoky neočkovat (a dobře jsem udělala, i ta Hexa byla víc, než by bylo pro malou dobře ☹, viz moje zkušenost pod https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti 😉)

betysek
4. pro 2013

První dceru jsem nenechala očkovat proti pneumokokům. Mladší dcera dostala 3 dávky Synflorixu (měla jsem pocit, že pro ni dělám dobrou věc). Dr. tvrdila, že Synflorix se lépe snáší s Hexou, že s tím tedy má ona takové zkušenosti. - tak že proto jsem si ybrala Synflorix..Nakonec jsem se rozhodla už malé nedat 4.dávku. Potom co jsem si přečetla o očkování, jsem se rozhodla, že dám jen to "povinné", nic víc....Naštěstí ani jedna z dcer (ťuk, ťuk) žádnou reakci na očkování neměla. Dááme před očkováním homeopatika, tak třeba i to má nějaký vliv...

pedagogus
autor
4. pro 2013

@katyxq a máš malou naočkovanou Hexou? kdo nemá, bych se bála, že (záškrt, tetanus, černý kašel, dětská obrna, hepatitida B, Haemophilus influenzae b) chytne

pedagogus
autor
4. pro 2013

@betysek jaká homeopatika jsou účinná před očkováním,, díky