Zvracení po očkování? Setkali jste se s tím?

sonije
11. pro 2008

Ahoj, chci se poradit. Včera jsme byli na prvním očkování na spalničky, zarděnky, příušnice. Našla jsem tu jen téma Priorix a horečky po hrazeném očkování. Malej snášel dosud všechna očkování dobře a i včera po očkování trojvakcínou byl v pohodě. Dneska moc nejedl a teď večer se mi totálně zeblil (jinak to napsat nejde, opravdu jsem v tom nacházela ještě zbytky oběda a podle množství zvrátil všechno co snědl za celý den). Navíc celý den pláče a je mrzutý a unavený. K tomu má asi teplotu, ale neměřila jsem, protože jen při zavedení paralenu hrozně brečel, tak jsem ho nechtěla trápit. Setkali jste se někdy s takovými reakcemi po očkování? Dr nám říkala, že teplota až desátý den, tak nevím zda to nebude něco jiného... A zkoušeli jste některá první vakcínu hrazenou a druhou Priorix?

susik77
11. pro 2008

Ahoj, ja som studovala prave dnes, ci dam malej ten trivivac al. Priorix. Na viac. odbornych serveroch som sa docitala, ze v podstate su rovnako dobre, dokonca trivivac ze vraj je ucinnejsi. Aj ja sa obavam, ako bude mala reagovat, lebo teraz ma dost slabu imunitu, bola skoro mesiac chora vkuse 😢

sonije
autor
11. pro 2008

Taky jsem četla že to vyjde na stejno a protože už jsme mu platili žloutenku A a budeme platit meningokok a pneumokok, už jsem nechtěla platit Priorix, ale teď přemýšlím, jestli to nebyla chyba. Ale v příbalovém letáku k trivivacu jsou jen ty horečky, které popisují i mámy.. V kontraindikacích jsou kortikosteroidy a my ještě minulý týden dávali kortikoidovou mast na vyrážku, tak se bojím, jestli to není po tom. Ale doktorka na všechno řekla, že v pohodě.. Malej taky pořád marodil, vždy 14 dní kašel rýma, 14 dní klid a pak nanovo, potom ta vyrážka, tak mám o něj docela strach.. Doktorku hlavně zajímalo, že už si ho u pojišťovny nechali zaplatit o měsíc dřív, kdy ho nemohla očkovat kvůli nemoci, tak mám obavu, jestli se ještě nemělo počkat, ale kvůli prachům ho píchla hned ☹

sonije
autor
12. pro 2008

Tak jsem šli raději k doktorce a není to reakce na očkování, ale očkování probudilo nějaký vir, který už v sobě měl.. Ach jo, to aby se člověk bál na očkování.. Má 39 horečky, srážímě teplotu, dáváme diazepan a doufáme, že se do pondělka zlepší, jinak dostanem antibiotika ☹
Navíc jsme měli poprvé od narození malého vyrazit spolu s manželem na ples a z toho taky nic ☹
Ach jo..

susik77
12. pro 2008

drzte sa, my sme takto horuckovali pred mesiacom ☹

suki
12. pro 2008

my jsme byli taky na očkování tento týden a malá má potom průjem a vůbec mi nechtěla dva dny jíst. Teplotu neměla jen lehce zvýšenou....

sonije
autor
12. pro 2008

vanish1: dík za info, četla jsem o případech, kdy dítě vakcína zabila nebo mu poškodila zdraví, ale na druhou stranu bych si neodpustila, kdyby malej onemocněl něčím, proti čemu jsem ho mohla ochránit.. No a stejně taky bych si neodpustila, že jsem ho nechala očkovat a něco se mu stalo, ale přeci jen bych si asi řekla, že jsem udělala maximum.. Dneska člověk neví. Spousta informací se zatajuje, to jo, ale na druhou stranu se toho zase můžou chytnout blázni, kteří je nafouknou.. Pravda bude jako vždy někdy uprostřed..
Adíkovi už teplota pomalu klesá a už i trochu zlobí, tak to s ním vypadá snad už dobře. Držím se doporučení, že horečka je kamarád a pokud není vyloženě horký, tak léky nedávám a snad se s tím popere... Akorát mám sto chutí odmítnout druhou dávku.. Máte s tím někdo zkušennost?

girl83
15. únor 2013

Tak my jsme s ockovanim nikdy problem nemeli,az do posledniho ockovani na spalničky, zarděnky, příušnice teplotu po ockovani mel malej 2 dny (7 a 8 den po ockovani) pres 39C, a 13 den po ockovani zvraci a zvraci,nechce nic papat,doktorka nam rekla ze ma anginu,ze to s ockovanim nema nic spolecneho,tak nevim,mame antibiotika.

nae
15. únor 2013

@girl83 Je to nežiadúci účinok. Robila malému výter z krku, aby bola angína potvrdená?
Kopírujem info z príbalového letáku:

Gastrointestinální poruchy:
méně často: průjem, zvracení, nechutenství

Celé info tu: http://www.ockovacicentrum.cz/userfiles/file/PR...

Pokiaľ by ťa zaujímalo viac, ozvi sa.

marta_k
7. kvě 2013

Ahoj, tak nás malej byl na tomto ockovani vcera odpoledne a v noci se nekolikrat pozvracel...rano jsem mu dala trochu nutrilonu-min nez je zvykly a vyzvracel to taky, ne cele ale neco jo☹ on nikdy nebyl zvraceci tip, ani jako miminko se neublinkl....teplotu nema....jen jidlo neudrzi, uvidim jak to bude dal....ach jooo, blby ockovanstei...ted budu zit 14 dni v nejistote, co jeste prijde,......

lidasedlakova
22. zář 2013

ahojky,přesně tohle se mi stalo taky..ve čtvrtek byla očkovaná na ty zarděnky a večer se poblila,ale total..do dnešní půlnoci jedla piškoty,rohlík v pohodě,aji čaj..ted ve 03:00 zase zvracela...než usnula v 05:00 tak vypila jen 30 ml...tátu nám včera odvezli do nemocnice na kapačky..ten se dostal do takovýho stavu že nebyl schopnej nic...jako mazec..už nikdy nic takovýho...

lajla
26. zář 2013

Ahojte a muzete mi prosim nekdo vysvetlit proc ockovat mmr? Jsou to normalni detske nemoci a za nas se neockovalo...a nikdy jsem neslysela o pripadu ze by nekdo mel nasledky po nemoci ale po ockovani ano...no je to jasne nekdo si potrebuje nabalit kapsu...
Plus ty reakce nejsou normalni velmi bych se o sve dite bala...hloupy veri doktorum chytry proveri...taky jsem byla ta hloupa bohuzel
Tak at se rozhodnete spravne

leni78
27. zář 2013

@sonije Víš, často se stává, ze i když se snazis dite ochránit pred nemocemi, udeláš jen to, ze mu pošleš do těla koktejl zdraví nebezpečných látek. Kdyz by sis udělala test na protilátky, zjistila bys, ze dite chráněné není. Ja kdybych ockovala, tak bych testy na protilátky chtěla, ale zjistila jsem, ze za očkování neni zodpovědný ani lékař, ani farmaceutická firma, ani stát. Zodpovědni jsou jen zakonni zástupci. Takze jsem rozhodla, ze nic, ani povinne.

blahova_andrea
27. zář 2013

u nás to bylo to stejné. 11.den se dostavily teploty, v noci nám prcek xkrát poblinkal i s postelema, další den zas teploty, ale naštěstí už bez zvracení a pak se trošku osypal. no taky jsem to nečekala. hexu zvládal krásně a to s ní měl i synflorix.

niccolka
15. únor 2014

U nás stejně, druhý den po druhé dávce Priorixu mohutné zvracení, průjem, teplota 38. Dceři jsou tři roky.

jankapavol
15. únor 2014

MUJ MALY taky asi 10. den po priorixu zvracel a měl horečku. po 1. a 2. davce taky

anetta2016
8. říj 2016

Ha mám dojem zw po očkování moje dutevrake blije třetí vakcína a každý den blije 😢😢😢😢