9. DC, folikul 19mm, bude v nejbližší době ovulace?

karlovac
3. pro 2013

Dnes jsem byla na ultrazvuku vajíček.Říkala že krevní testy jsou v porádku jen testosteron je vyšší-proto mám si myslí,že mám anovulační cykly,někdy 32,40 i 50 dní.Dnes je 9 DC a sliznice je dostatečně velké a folikul na 19 mm. Myslíte, že bude v nejbližší době ovulace? Od konce MS piju kontryhelový čaj a myslím, že na sliznici má vliv co myslíte? Řešili jste někdo ten testosteron?

karlovac
autor
3. pro 2013

Poradíte někdo?

lenicka07
3. pro 2013

@karlovac JJ, ovulace by mohla být brzo, zítra pozítří asi (těžko říct 🙂 , můžeš zkusit ještě ovulační test, aby sis to upřesnila. Testosteron jsem taky měla zvýšený (mírně), nijak jsem to neřešila, nakonec jsem vyměnila partnera 😉 a bylo to hned. Kontryhelový čaj jsem taky pila, sliznice byla tak jak má být (jen teda si nejsem jistá jestli se to má pít celý cyklus, určitě tady o tom diskuse byla). Přesto všechno to nestačilo, i když bylo navenek vše v pořádku, tak se mi otěhotnět nepodařilo. Chyba byla asi v partnerovi... Hele ona je to někdy taková záhada, mě ve 30 letech v CARu řekli, že mám sníženou plodnost, a přesto jsem v 33 letech s jiným partnerem otěhotněla hned druhý cyklus (bez toho aniž bych cokoliv brala, pila atd.) a druhé těhotenství neplánovaně za plného kojení. Ten trochu vyšší testosteron mi teda anovulační cykly nezpůsoboval, ale ovulaci jsem měla hrozně pozdě-cca 17 den a za pět dní poté MS. Ale to mi nikdo neřekl čím to bylo. A Clostilbegyt ti doktor nenavrhoval? Mě teda po něm folikuly pěkně rostly, ale pravda že mi to teda k otěhotnění nepomohlo (ale já jsem měla ovulaci i bez něj normální).

karlovac
autor
3. pro 2013

Napsala mi duphaston...Protože zrání vajíček i sliznice je v pořádku..Ale presto bych to zkusila přírodně.Nevím cím bych mohla snížit v tele testosteron... 🙂

lenicka07
3. pro 2013

@karlovac No na testosteron jsem se ptala i v CAR co s tím hodlají dělat. Prostě nic, hodlali mi nasadil klasicky hormony (i na ovulaci, která byla naprosto v pořádku), že prý se to tak dělá, pojišťovna to vyžaduje (jinak neproplatí) apod. Takže jsem odtud rychle zdrhla. Doktorka mi Clostilbegyt dala i přes to že ta ovulace byla v pořádku, že prý to někdy pomůže (taky jsem se na to vyptávala) , většinou jsem pak měla folikuly dva, takže i snad šance větší. Já jsem si právě myslela, že když píšeš, že některé cykly máš anovulační, tak by ti to mohlo pomoci a měla bys víckrát za rok šanci otěhotnět.

karlovac
autor
3. pro 2013

Právě mi vadí, že já tím že mám nadbytek testosteronu i přibírám a to mi vadí taky...

lenicka07
3. pro 2013

@karlovac Protože mi tenkrát žádný doktor nedokázal poradit co s tou hormonální nerovnováhou, brala jsem aspoň Sarapis. Víš co, ale stejně si myslím, že je to nejvíc v hlavě (pokud žádná zřejmá příčina není). Říkám že jsem taky dělala všechno možné, pila čaje, brala tabletky, léky (Clostilbegyt, Utrogestan), dělala si ovulační testy atd. a stejně to přišlo, až když jsem se na všechno vykašlala 🙂 a přestala se pozorovat. Nakonec jsem byla překvapená, že problém asi nebyl na mé straně (ačkoliv jsem měla velmi krátkou luteální fázi a to je špatně), když jsem se uklidnila, uvěřila že to bude v pořádku s novým přítelem, tak se mi ten cyklus prostě srovnal a hned jsem byla těhotná.